Neler Yeni

İŞLETİM SİSTEMİ ÖNERİ YARDIM

Halilk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
halil
selamın aleyküm eski bi laptopum var win7 format atmak istedim olmadı donup kalıyor 8.1 attım 1 tane sürücü driver gelmedi internetten indirdim olmadı win10 yaptım ses driver yüklenmedi ne yaptım ettim olmadı win 11 iso dosyasını indiremedim sadece minecraft oynamak için laptop linux vs denedim fakat oyun inmiyordu zaten yardımcı olur musunuz

dreamuiz

80+ Bronze
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
277
İsim
Anıl Aykın
selamın aleyküm eski bi laptopum var win7 format atmak istedim olmadı donup kalıyor 8.1 attım 1 tane sürücü driver gelmedi internetten indirdim olmadı win10 yaptım ses driver yüklenmedi ne yaptım ettim olmadı win 11 iso dosyasını indiremedim sadece minecraft oynamak için laptop linux vs denedim fakat oyun inmiyordu zaten yardımcı olur musunuz
Laptopta bir sorun olabilir mi acaba? Cihazın bakımı vesaire yapılımı? Hafiflik ve stabilite açısından linux mint öneririm.

Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Oğuz Tutkun
Eğer android işimi görür dersen Chrome OS'un modlanmış hali olan FydeOS tavsiye ederim. Bir arkadaşın eski tip Asus bi laptopu vardı ona yükledik gayet stabil ve seri. İçerisinde Play Store ile geliyor. Dualshock 4 ile GTA San Andreas ve Vice City denemiştim bluetooth ile bağlayıp düşük ayarlarda kasma olmadan oynatıyor ve gamepad destekliyor. Minecraft'ta nasıl olur bilmiyorum denemeye değer.

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
250
İsim
An10im1i
Eski ve desteği bitenler için ya katalog ya da legacy update denenmesi lazım.
Legacy donanım desteği de veriyordu.
Güvenlik konusunda ise yorum yapamıyorum.
98, xp vs çalıştırması beni şaşırttı.
Önce temiz ve orjinal windows işletim sistemleri indir ardından legacy ile tüm paketleri hızlı güncelle gerisi antivirus programının kapsamına göre riskin değişir.

Dilersen ünlü kişilerin NTDEV gibi çalışmalarını yükle.
Tiny, Ghost, Atlas gibi sistemleri dene (güvenlik içinde defender yüklü olanı tercih et derim.)

Custom için sonda güvenlik uyarısı vermiş.
Eğlence için batocera ve steam destekli linuxler vardı diye hatırlıyorum

Son düzenleme:
Top Bottom