Neler Yeni

Access Point olarak ayarlanan modemin paneline giremiyorum

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,130
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
Huawei marka HG655D model numaralı eski bir modemi access point olarak ayarladım. Aşağı kattan ethernet ile gelen interneti başka ethernet ve yeni bir wifi üzerinden dağıtıyorum lakin admin paneline erişmeye çalıştığımda ana modemin paneline erişiyorum huawei yani access point olarak ayarladığım modeme erişemiyorum dolayısıyla yeni kurduğum wifi stok ayarlarda çalışıyor bunu düzenlemek istiyorum. Var mıdır bir yolu ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
emre yokuş
ap olarak kurduğun modemin ip sini değiştirdin mi ?

Carl Johnson CJ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
707
İsim
Carl Johnson
Instagram
carljohnson.jpg
Modemi yeniden başlat sonra 192.168.1.2 ile accsess point'in admin paneline giriş yapmayı dene
Olmazsa 192.168.2.1 dene olmazsa 192.168.1.3 (4,5,6,7) tek tek dene ya da modem arayüzüne girip accsess pointe atanan ip'ye bak o ip adresini girerek accsess point'in admin paneline erişebilirsin

Olmazsa accsess poniti fabrika ayarlarına döndür kurulumu tekrar yap ama bu sefer modemden otomatik ip adresi alacak şekilde ayarlama yoksa acsess pointin admin paneline erişmek için accsess pointe modem tarafından atanan ip adresini bulman gerekir

• Beğen
Reaksiyonlar: B1L0

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,130
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Modemi yeniden başlat sonra 192.168.1.2 ile accsess point'in admin paneline giriş yapmayı dene
Olmazsa 192.168.2.1 dene olmazsa 192.168.1.3 (4,5,6,7) tek tek dene ya da modem arayüzüne girip accsess pointe atanan ip'ye bak o ip adresini girerek accsess point'in admin paneline erişebilirsin

Olmazsa accsess poniti fabrika ayarlarına döndür kurulumu tekrar yap ama bu sefer modemden otomatik ip adresi alacak şekilde ayarlama yoksa acsess pointin admin paneline erişmek için accsess pointe modem tarafından atanan ip adresini bulman gerekir
eski bi modem olduğu için kurana kadar çok uğraştık en son ne yaptıkta oldu onu bile bilmiyoruz o yüzden sıfırlamadan panele erişmenin yolunu bulsam daha iyi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

denedim her ip'yi lakin erişemedim hiçbiri doğru görünmüyor

ap olarak kurduğun modemin ip sini değiştirdin mi ?
bilmiyorum sanırım hayır

Carl Johnson CJ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
707
İsim
Carl Johnson
Instagram
carljohnson.jpg
eski bi modem olduğu için kurana kadar çok uğraştık en son ne yaptıkta oldu onu bile bilmiyoruz o yüzden sıfırlamadan panele erişmenin yolunu bulsam daha iyi.

denedim her ip'yi lakin erişemedim hiçbiri doğru görünmüyor
Modem arayüzüne girip modemin accsess pointe atadığı ip adresine bakman lazım o adres ile accsess point'in admin paneline giriş yapabilirsin.

İnternet bağlantısını kesip accsess pointi kapatıp aç o şekilde accsess point'in admin paneline giriş yap

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,130
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
Modem arayüzüne girip modemin accsess pointe atadığı ip adresine bakman lazım o adres ile accsess point'in admin paneline giriş yapabilirsin.

İnternet bağlantısını kesip accsess pointi kapatıp aç o şekilde accsess point'in admin paneline giriş yap
modem arayüzüne giremiyorum işte problem orda. İnternet bağlantısını kessem de giremiyorum hani ana modemden gelen bağlantıyı komple kestiğim zaman bile bu modem hiç yok gibi görünüyor

Carl Johnson CJ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
707
İsim
Carl Johnson
Instagram
carljohnson.jpg
modem arayüzüne giremiyorum işte problem orda. İnternet bağlantısını kessem de giremiyorum hani ana modemden gelen bağlantıyı komple kestiğim zaman bile bu modem hiç yok gibi görünüyor
Tam olarak ne yapmaya çalışıyorsun anlayamadım.

Modeme accsess point mi bağlamaya çalışıyorsun?

Modem arayüzüne mi giremiyorsun yoksa accsess point'in arayüzüne mi giremiyorsun? Hangi cihazın arayüzüne admin paneline girmeye çalışıyorsun?

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,130
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
Tam olarak ne yapmaya çalışıyorsun anlayamadım.

Modeme accsess point mi bağlamaya çalışıyorsun?

Modem arayüzüne mi giremiyorsun yoksa accsess point'in arayüzüne mi giremiyorsun? Hangi cihazın arayüzüne admin paneline girmeye çalışıyorsun?
access point olarak ayarladığım modemin arayüzüne erişemiyorum sanki arada başka modem yok gibi davranıyor. Kurulan bu yeni modemin wifi ayarlarını değiştirmek istiyorum lakin arayüze erişemediğim için yapamıyorum modemin üzerinde gelen ayar ile duruyor. Alt kattan gelen etherneti elimdeki modeme girdim ve başka bir ethernete internet sağladım ayrıca yeni bir wifi noktası oluşturdum. Benim amacım bu yeni oluşturduğum wifi noktasını düzenlemek

Carl Johnson CJ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
707
İsim
Carl Johnson
Instagram
carljohnson.jpg
access point olarak ayarladığım modemin arayüzüne erişemiyorum sanki arada başka modem yok gibi davranıyor. Kurulan bu yeni modemin wifi ayarlarını değiştirmek istiyorum lakin arayüze erişemediğim için yapamıyorum modemin üzerinde gelen ayar ile duruyor. Alt kattan gelen etherneti elimdeki modeme girdim ve başka bir ethernete internet sağladım ayrıca yeni bir wifi noktası oluşturdum. Benim amacım bu yeni oluşturduğum wifi noktasını düzenlemek
Birincisi Huawei marka HG655D accsess point özelliği yok. Yani bu cihazı modeme kablosuz olarak bağlayamazsın yalnızca kablo ile bağlayıp kullanabilirsin. Huawei HG655D cihazını modemine kablo ile mi bağladın?

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,130
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
Birincisi Huawei marka HG655D accsess point özelliği yok. Yani bu cihazı modeme kablosuz olarak bağlayamazsın yalnızca kablo ile bağlayıp kullanabilirsin. Huawei HG655D cihazını modemine kablo ile mi bağladın?
evet kablo ile bağladım. Yeni bir wifi noktası oluşturdu ve başka bi etherneti bu yeni modeme bağlayarak bilgisayarıma internet sağlıyorum.

çoklayıcı gibi bir şey olarak çalışıyor modem şu an

Carl Johnson CJ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
707
İsim
Carl Johnson
Instagram
carljohnson.jpg
evet kablo ile bağladım. Yeni bir wifi noktası oluşturdu ve başka bi etherneti bu yeni modeme bağlayarak bilgisayarıma internet sağlıyorum.

çoklayıcı gibi bir şey olarak çalışıyor modem şu an
Yapmak istediğin şey ne peki?

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,130
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
çoklayıcı gibi çalışan modemden çıkan wifi'ın ismini ve şifresini değiştirmek

aşağıdaki asıl interneti sağlayan ana modemdeki ip adresini 192.168.1.1 yerine 2.1 yapsam arayüzüne erişmeye çalıştığım huawei modeme girebilir miyim acaba ?

şu ayarı değiştirsem 2.1 yapsam 1.1 yazdığımda huawei'ye erişebilir miyim ?

1711090226938.png

Carl Johnson CJ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
707
İsim
Carl Johnson
Instagram
carljohnson.jpg
Anladım. Bunun için Huawei marka HG655D cihazın admin paneline girmen gerek. Admin paneline girebilmek için ip adresini öğrenmelisin, modem arayüzüne girip Huawei HG655D ip adresine bakman lazım.

çoklayıcı gibi çalışan modemden çıkan wifi'ın ismini ve şifresini değiştirmek

aşağıdaki asıl interneti sağlayan ana modemdeki ip adresini 192.168.1.1 yerine 2.1 yapsam arayüzüne erişmeye çalıştığım huawei modeme girebilir miyim acaba ?

şu ayarı değiştirsem 2.1 yapsam 1.1 yazdığımda huawei'ye erişebilir miyim ?

Alıntıyı görüntüle
O ayar senin modem arayüzüne erişmek için kullandığın ip adresi o ayarın dağıtıcı olarak kullandığın Huawei HG655D ile alakası yok

Top Bottom