Neler Yeni

Çözüldü✓ İşlemci almak istiyorum, AMD i*rail'i destekliyor mu?

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,730
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Merhaba kardeşim öncelikle bu hassasiyetin ve elinden geleni yaptığın için seni tebrik ediyorum. Yukarıdaki akıllı arkadaş parantez içersinde polemiğe girmeyeceğini söyleyip aynı zamanda boykot saçmalığı ifadesini kullanmış. Elinden geleni yaparak işgalcileri 1 TL bile finanse etmek istemeyen insanları bu tip insanlar hep ötekileştirir, komik bulurlar. Bir örnek vereceğim. Orman yanıyor, bir tane küçük kuş gidiyo gölden gagasıyla bir damla su alıyo uçup yanan yerin üzerine bırakıyor bu şekilde gidiyo geliyo. Bu sırada diğer hayvanlarda ormandan kaçmışlar o kuşu izleyerek gülüyorlar içlerinden biri diyoki napıyosun orman yandı gitti falan kuş da diyoki Biliyorum... Ama benim elimden gelen bu. Soruna gelirsek maalesef işlemci tarafında iki üretici de abd menşeili. Bunlar dışında maalesef ki alternatif yok.
Kendi fikrimi belirttiğimi de yazdım sonrasında sırf o yüzden gidip parantez içine aldım o yazdığımı da yazılan yorumlarla da polemiğe girmeyeceğimi belirttim normalde yorum yapmayacaktım ancak açıklayayım kendim katılmıyorum ve katılan kişinin de fikrine saygılıyımdır

Huseyinatik

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
302
İsim
Hüseyin Atik
Merhaba kardeşim öncelikle bu hassasiyetin ve elinden geleni yaptığın için seni tebrik ediyorum. Yukarıdaki akıllı arkadaş parantez içersinde polemiğe girmeyeceğini söyleyip aynı zamanda boykot saçmalığı ifadesini kullanmış. Elinden geleni yaparak işgalcileri 1 TL bile finanse etmek istemeyen insanları bu tip insanlar hep ötekileştirir, komik bulurlar. Bir örnek vereceğim. Orman yanıyor, bir tane küçük kuş gidiyo gölden gagasıyla bir damla su alıyo uçup yanan yerin üzerine bırakıyor bu şekilde gidiyo geliyo. Bu sırada diğer hayvanlarda ormandan kaçmışlar o kuşu izleyerek gülüyorlar içlerinden biri diyoki napıyosun orman yandı gitti falan kuş da diyoki Biliyorum... Ama benim elimden gelen bu. Soruna gelirsek maalesef işlemci tarafında iki üretici de abd menşeili. Bunlar dışında maalesef ki alternatif yok.
Ayrıca intelden amdye geçerken sadece uyumlu soketli yani am4 veya am5 soketli bir anakarta geçmelisin. Ama ramlerin DDR koduna bak 4 se yanlışlıkla ddr5 girişli alma.

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,011
İsim
Sinan Aba
Kendi fikrimi belirttiğimi de yazdım sonrasında sırf o yüzden gidip parantez içine aldım o yazdığımı da yazılan yorumlarla da polemiğe girmeyeceğimi belirttim normalde yorum yapmayacaktım ancak açıklayayım kendim katılmıyorum ve katılan kişinin de fikrine saygılıyımdır
Boşver bunları millet ürün almayarak boykot yaptığını sanıyor o ürünün parası ödenmiş bile sen neyin boykotunu yapıyorsun ki. Tr deki vatandaş ürünü aldığı zaman mı para israile gidiyor sanki Türkiye önden parasını veriyor ürün geliyor satışa çıkıyor hadi borca alsın, alınan ürünü yine biz ödeyeceğiz senin ülken verginin vergisini alıyor. Biz hiç mi israile ürün satmıyoruz vatandaşın boykotu bi poha yaramaz

Huseyinatik

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
302
İsim
Hüseyin Atik
Olabilir katılıp katılmamak sana kalmış. Senin fikrin. Bomboş ve saçma yorumunda bulunduğun için ben de kendi fikrimi belirttim. Sorun yok.

stiga05fx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
706
İsim
Draq123
Arkadaşlar i7 3770'im var ama yükseltmek istiyorum. İntel milyar dolarlık tesis kuruyor i*rail'de... Amd boykot ürünleri arasında yer alıyor mu? Eğer almıyor ise İntel'den Amd'ye geçerken bilgisayarın hangi parçalarını sıfırdan değiştirmek zorundayım. Ben sadece işlemci ve doğal olarak anakart değişiyor diye biliyorum. Ramler vs. değişecek mi? Teşekkürler, Hayırlı Ramazanlar!
israille ticaret yapıyor bizim devlet boykot et belki işe yarar

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,730
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Olabilir katılıp katılmamak sana kalmış. Senin fikrin. Bomboş ve saçma yorumunda bulunduğun için ben de kendi fikrimi belirttim. Sorun yok.
dediğim gibi onu ilk yazımda yazmayı unuttuğum için kendisi bana tekrar yorum yaptığında belirttim

Luxier

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Mehmet K
Kanka oy verdiğiniz adamlar milyar dolarlık ticaret anlaşması imzaladılar haberiniz var mı peki bunlardan yoksa vardır bir bildiği demeye devam mı?İnsanların asıl eleştirdiği şey peşinden gittiğiniz adamın arka planda neler neler yapması ama buna rağmen sizin tutarsızlığınız.

Huseyinatik

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
302
İsim
Hüseyin Atik
Kanka oy verdiğiniz adamlar milyar dolarlık ticaret anlaşması imzaladılar haberiniz var mı peki bunlardan yoksa vardır bir bildiği demeye devam mı?İnsanların asıl eleştirdiği şey peşinden gittiğiniz adamın arka planda neler neler yapması ama buna rağmen sizin tutarsızlığınız.
Sana cevap veriyorum çünkü ne kadar MANTIKSIZ birisi olduğunu bil diye. Sen benim kime oy verdiğimi nerden biliyosun dostum. Boykot yapanları siyasi bir kefeye mi koyuyosun sen.

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,417
İsim
Mehmet Aslan
Arkadaşlar i7 3770'im var ama yükseltmek istiyorum. İntel milyar dolarlık tesis kuruyor i*rail'de... Amd boykot ürünleri arasında yer alıyor mu? Eğer almıyor ise İntel'den Amd'ye geçerken bilgisayarın hangi parçalarını sıfırdan değiştirmek zorundayım. Ben sadece işlemci ve doğal olarak anakart değişiyor diye biliyorum. Ramler vs. değişecek mi? Teşekkürler, Hayırlı Ramazanlar!
Olm bu boykotu yapılacak şey mi, zaten pc işlemcisi üreten 2 büyük firma var :kekw: :kekw: :kekw: :kekw:o.O2o.O2

Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Ömer Faruk ARABOĞA
Soruyu soran Yusuf dostumuz başlığa "Boykot Nasıl Yapılır? ", "Boykot Yapanlar Nasıl Davranıyorlar, Kime Oy Veriyorlar?" yazmamış diye gördüm ben. Ama verilen cevaplara baktığımızda boykotçular şöyle boykotçular böyle diye yorumlarla dolu, bunların hiçbiri Yusuf'un merak ettiği şeyler değil sorulan soruya cevap verelim lütfen başkalarının görüşüne de saygı gösterelim "oy verdiğiniz adam" kelimesi de geçmiş ama Yusuf'un oy verilecek yaşta olduğu veya oyunu ona verdiği bile muallak yani birileri boykot yaptı diye A partisinden olmaz başkası yapmadı diye B partisinden olmaz. Bu konunun altına mesaj atarken de bunu göz önünde bulundurun lütfen.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Abdullah esir
Boşver bunları millet ürün almayarak boykot yaptığını sanıyor o ürünün parası ödenmiş bile sen neyin boykotunu yapıyorsun ki. Tr deki vatandaş ürünü aldığı zaman mı para israile gidiyor sanki Türkiye önden parasını veriyor ürün geliyor satışa çıkıyor hadi borca alsın, alınan ürünü yine biz ödeyeceğiz senin ülken verginin vergisini alıyor. Biz hiç mi israile ürün satmıyoruz vatandaşın boykotu bi poha yaramaz
Parası ödenmiş filan demişsin ama satın alırsan eğer ürün biter ve yerine yenisini alırlar ama almassan yerine almazlar ve para kzanamazlar bu kadar basit avrupalıların yaptığını yapamıyoruz gerçi şimdi onlarda boykot ediyor diye burda oy veriyodur filan neyse boşver sizzin gibileri sayesinde bu küçücük ülke koca dünyayı yok sayabiliyor.

Top Bottom