Neler Yeni

Oruç tutmak istemiyorum ama annem üzülüyor

feritmusaoz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
697
İsim
Musa ÖZ
Yıllardır oruç tutarken acı çekerim, uyku düzenim bozulur, yaptığım tüm işler aksar, bu sene de sınav senem. 14 gündür doğru düzgün ders çalışamadım. Karnım kazınıyor, açken inanılmaz geriliyorum ve tüm gün uykusuzum. Ailem zorlamıyor ama anneme bugün tutmayacağım dediğimde ağladı, onun üzülmesini de istemiyorum. Gizli gizli tutmasam mı diye düşünüyorum ama evde yemek yiyemem dışarıda da simit mi kemiricem gizlice tutmayıp bilmiyorum. Sizce ne yapsam?

sefashka

80+
merhaba dostum. seni çok iyi anlıyorum. annen ise seni düşündüğü için oruç tutmanı istiyor. biliyorsun ki oruç tutmak müslüman insanlara farz. ben sana inanıyorum ki 14-15 gün daha dayanabilirsin. ayrıca istersen kendine oruç saatlerine göre ders programı yapabilirsin. kış olduğu için sahur zamanı çok geç, haklısın. eminimi ileride ebeveyn olduğunda anneni daha iyi anlayacaksın dostum <3

feritmusaoz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
697
İsim
Musa ÖZ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
merhaba dostum. seni çok iyi anlıyorum. annen ise seni düşündüğü için oruç tutmanı istiyor. biliyorsun ki oruç tutmak müslüman insanlara farz. ben sana inanıyorum ki 14-15 gün daha dayanabilirsin. ayrıca istersen kendine oruç saatlerine göre ders programı yapabilirsin. kış olduğu için sahur zamanı çok geç, haklısın. eminimi ileride ebeveyn olduğunda anneni daha iyi anlayacaksın dostum <3
Valla öyle de, devamsızlık affını kaldırdıkları için gündüz uyuyayım gece çalışayım programı olmuyor. Bakalım deneyeceğim teşekkürler.

feritmusaoz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
697
İsim
Musa ÖZ

eneskaya6

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,102
İsim
Enes kaya
Şöyle bir yol deneye bilirsin. Kalan günleri sınavdan sonra tutarsin ya da annene öyle söylersin. Tutmadigin günleri kaza edersin.

feritmusaoz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
697
İsim
Musa ÖZ
Şöyle bir yol deneye bilirsin. Kalan günleri sınavdan sonra tutarsin ya da annene öyle söylersin. Tutmadigin günleri kaza edersin.
Evet en kısa günlerde kaza etmeyi planlıyorum :D

Emsal

80+ Silver
Akskwkxskzwnlxmwlxkwlxkwd aleyna tilki nin niye böyle bir postu var lan
Ben de şaşırdım görünce,
Gençlik islami yaşamdan biraz uzaklaşıyor gibi geliyor insana ama bence dairesel bir uzaklaşma bu bir noktadan sonra başa dönücek inşaallah:)

FlyperX

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Bana kalsa içinden gelmiyorsa tutmanın pek mantığı yok ayrıca sınava hazırlanıyorsun bu senin için daha da zor annen senide düşünmeli.

Son düzenleme:

feritmusaoz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
697
İsim
Musa ÖZ

K1NGO82

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Allah için tutacaksın ve senle aynı sorunları yaşıyorum. Şu an okuldayım ve uykum var. Bayılacak gibiyim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,988
Üyeler
141,379
Son üye
emir.ergor
Top Bottom