Neler Yeni

GIGABYTE RTX 4060 EAGLE vs Palit GeForce RTX 4060

Spreezy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Mehmet Utku Zambak
Arkadaşlar herkese selam iki sistem arasında kaldım sistem arasında çok bir fark yok açıkcası ekran kartı dışında ancak hangi ekran kartı daha mantıklı olur sizlere danışmak istedim. Her iki sistemde de işlemciyi ryzen 5 5600 olarak özelleştirip alacağım alırsam ona göre yorum yaparsanız sevinirim ayrıca anakartı da b550m yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum.

ilk sistem
palit sistem

ikinci sistem
gigabyte eagle sistemi

iki ekran kartı arasında kaldım açıkcası çift fan ve 3 fan ayrımı çok var mııdır veya palit markası gigabyte göre nasıldır
bir de eagle modelleri çok tutulmamış gibi gördüm forumda yardımlarınızı bekliyorum herkese teşekkürler şimdidden.

Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
ÖMER ÇELİK
kanka genel olarak kotu bı sıstem bunlar ya ıslemcı en azından r5 5600 olsun 4060 alınıyo 8gb bari ti olsun. kaldı kı 25 26 27 civarlarına r5 5600lü anakartı daha iyi olan 4060ti olan sistemler çıkıyo onları beklesen bütçeyi de çok hafif arttırsan iyi olabilir

Spreezy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Mehmet Utku Zambak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
işlemciyi zaten 5500 almayacağım açıklamamda da yazdım bunun yanı sıra bütçemde 25 civarlarında max önerebileceğin herhangi bir sistem var mı şuan o civarlarda
kanka genel olarak kotu bı sıstem bunlar ya ıslemcı en azından r5 5600 olsun 4060 alınıyo 8gb bari ti olsun. kaldı kı 25 26 27 civarlarına r5 5600lü anakartı daha iyi olan 4060ti olan sistemler çıkıyo onları beklesen bütçeyi de çok hafif arttırsan iyi olabilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
ÖMER ÇELİK
bak en en en kotusu bu alınır yanı. kaldı kı TAVSIYEMCE hazır sistemlerde en indirimli gördüğünü al geç. modart yapıp duruyo. gerçi çok indirim olmuyo ama olan bi taneden alırsın. 25e 4060lı r5 5500lu sıstem alcagına cok az butce ekleemsıyle soyle bır sey al gercekten alıcagın performans cok daha fazla olacaktır
Mesaj otomatik birleştirildi:

işlemciyi zaten 5500 almayacağım açıklamamda da yazdım bunun yanı sıra bütçemde 25 civarlarında max önerebileceğin herhangi bir sistem var mı şuan o civarlarda
pek dıkkat etmemısım kusura bakma. az once yazdım ama tekrardan yazayım su ankı pıyasada alınabilecek (2. el olmadan) o bütçeler en f/p sistemler yapılan hazır sistemlerde r5 7500fli 4060tilı sistemlerden bir tane ayıklamak olr. ha denk getirirsin adam 16gb ekran kartlsıını yapar onu alırsın. denk getirirsin parça kalitesi iyi olan bi sistem yapar onu alırsın. o sana kalmıs

bak bunun gibi şeylerden bahsediyorum

eğer nvidia olmasına gerek yok ben f/p istiyorum diyosan
buna da bir gözat

Adsız.png
r5 7500f önermemin sebebi bu. r5 7500f fiyatına göre çok güçlü bir işlemci şu anda. bunun yanında güzel bir f/p gpu koydugunuz ındırımde yakaladıgınız muddetce cogu sıstem sızı memnun edıcektır.

Ekler

• Adsız.png
    Adsız.png
    68.7 KB · Hit: 6
Son düzenleme:

Spreezy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Mehmet Utku Zambak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bak en en en kotusu bu alınır yanı. kaldı kı TAVSIYEMCE hazır sistemlerde en indirimli gördüğünü al geç. modart yapıp duruyo. gerçi çok indirim olmuyo ama olan bi taneden alırsın. 25e 4060lı r5 5500lu sıstem alcagına cok az butce ekleemsıyle soyle bır sey al gercekten alıcagın performans cok daha fazla olacaktır

pek dıkkat etmemısım kusura bakma. az once yazdım ama tekrardan yazayım su ankı pıyasada alınabilecek (2. el olmadan) o bütçeler en f/p sistemler yapılan hazır sistemlerde r5 7500fli 4060tilı sistemlerden bir tane ayıklamak olr. ha denk getirirsin adam 16gb ekran kartlsıını yapar onu alırsın. denk getirirsin parça kalitesi iyi olan bi sistem yapar onu alırsın. o sana kalmıs

bak bunun gibi şeylerden bahsediyorum

eğer nvidia olmasına gerek yok ben f/p istiyorum diyosan
buna da bir gözat

Alıntıyı görüntüler5 7500f önermemin sebebi bu. r5 7500f fiyatına göre çok güçlü bir işlemci şu anda. bunun yanında güzel bir f/p gpu koydugunuz ındırımde yakaladıgınız muddetce cogu sıstem sızı memnun edıcektır.
nvidia olmasını istiyorum ekran kartımın bunun dışında dediklerin çok doğru mantıklı ancak ayağımızı yorgana göre uzatmamız gerektiği için 5600 ve 4060a kalıyoruz bu bütçelerde senin dediklerinde tabi ki doğru ancak 33k 7500f li sistem bende hazır sistemleri inceliyorum kaç gün oldu bilmiyorum bütün yt kanallarını dolaştım dönüp olaşıp bütçeye geliyor iş maalesef ülke şartlarında keşke çıkabilsem 30klara da alabilsek hepimiz ama bu bitçelerde benim dediğimde mantıklı gibi

Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
ÖMER ÇELİK
doğru diyosun reis bütçe bu işler için çok önemli ben de diyorum ki bi aciliyeti yoksa. biraz bütçe biriktirmeye bakın biraz da indirim kovalayın sonucta 1 kere alıyorsunuz en fırsat ürünü olan alınsın. 33k da degil https://www.gaming.gen.tr/urun/3471...b-ram-500gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/#btnFPS 4060lı 26.8k https://www.gaming.gen.tr/urun/4075...8gb-16gb-ram-500gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/ 4060ti 29.9 ha yine yetişmeyebilir haklısınız. biraz bekleyin birçok kanal 4060ti r5 7500f sistem çıkartmaya başladı önümüzdeki günlerde de güzel fiyata olacagını tahmin ediyorum oradan yakalayın benden söylemesi. ha yok beklemek istemiyorum ve almak istiyorum derseniz r5 5600 rtx 4060 8gb sistem de alınabilir

Top Bottom