Neler Yeni

Kargo dan anlayan beyler doluşun.

MOON_MVR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
667
İsim
Salih
İlgilendiği Kategoriler
VR - Sim Racing - Formula 1
Beyler şimdi çalıştığım şirket sıvı ürünler gönderiyor ve allahın belası kargocular 10 paketin 11 inidi de patlatıyorlar deli oluyoruz artık.
Aras, MNG, Sendeo, Yurtiçi, PTT ve Sürat hepsini denedik hepsinde de patlıyor ve sıvı aktı diyip imha ediyorlar 1500 1600 lira çöp oluyor.

Paketlememiz de sağlam önce ürünü patpata sarıyoruz sonra kutu için ekoyup kutuyu patpata sarıp streçliyoruz ama bi geri aide geliyor aman yarappi kutuya 40 gün 40 gece işkence çektirmişler gibi.

Kargo firmalarında çok gördüm fakat adını bir türlü bulamadım nerden temin edilir onu da bilmiyorum sıvı aktığı zaman akan ürünü bi paketin içine koyuyorlar şeffaf poşet gibi ama ağzı kapalı buz dolabı poşeti gibi ama kalın büyük bir poşet adı nedir nasıl temin ederim bilgiiz var mı?

Bu görüntü bizim paketimiz ve bir şekilde patlatmışlar 48 adet ürün telef olmuş diğer kargoların da parasını bize kestiler. Kendi ürünümüzden 8700 TL zarar ettik diğer kargoların zararından ise 73.819 TL bizlere fatura kesildi bu durumu çözmek için bu paketi bizim kalın bir poşet tarzı bir şeyin içine koyup vakum yapmalı yada ağzı açılmıcak şekilde kapatmalıyız sizler ne önerirsiniz?

WhatsApp Image 2024-03-26 at 3.57.08 PM.jpeg

ijustfaruk

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Yurtdışında araba parçaları satan bir site vardı ürünü koyduktan sonra kutunun şeklini alan bir sıvı sıkıyorlar köpük oluyor ama ortapedik yastık gibi biraz maliyetli olabilir ama aklıma tek gelen bu

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Kargoların niye hiçbirinde hassas ürün etiketi yok? Kargo yolda hasar görüyorsa bunun sebebi kaego şirketidir. Doğru taşımasını öğrensinler. Ayrıca yüksek ihtimal bunları istiflemişler çökmüş.

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
34,778
İsim
Mert Can Ergün
Mng aktarma merkezinde çalıştım o tür ürünler bir kaçı patlak gelebiliyor cam kırılmış kargoyu tırın içine atıyorlar nasıl olsa tekrar sipariş verecek diyor

FurkanIIy

80+ Bronze
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
423
İsim
Furkan Arslan
Hocam MNG, Aras ve PTT Kargodan uzak durulması lazım. Çok kötü kargo sistemleri var. İnternet üzerinden sattığım bir kahve fincan takımının tüm parçalarını ayrı ayrı pat pata sarıyorum, sonra kendi kolisine yerleştiriyorum, koliyi de ekstra bir koliye koyuyorum, sonrasında o koliyi de pat pata sarıyorum, üzerine 5-6 tane "Dikkat Kırılır" etiketi yapıştırıyorum. Tüm bunlara rağmen ürün kargoda hasar görüyor.

Fakat MNG, DHL Group firmasına satıldıktan sonra hafiften düzelmeye başladı. Ben şimdilik TEX kargodan devam edeceğim :D

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,860
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Sanırım otomobil sıvıları satıyorsunuz. Kapak kısmını sağlam bir bantla yapıştırıp streçle sarmanızı öneririm.

Bizzat kendim şahit oldum, kutuyu tekmeleyip araca fırlatıyorlardı.

ibrahimua

80+
ptt gerçekten rezil bir kargo firması. Çalışanlar utanmadan kargoları tekmeleyerek falan yolluyorlar hic kimsenin umrunda degil kırılacsk ibaresi falan. Nereden biliyorsun derseniz kuzenim orada çalışmıştı içeride bir çay içme fırsatımız oldu gözlerimle şahit oldum.

MOON_MVR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
667
İsim
Salih
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sanırım otomobil sıvıları satıyorsunuz. Kapak kısmını sağlam bir bantla yapıştırıp streçle sarmanızı öneririm.

Bizzat kendim şahit oldum, kutuyu tekmeleyip araca fırlatıyorlardı.
Kapağı bantlayıp paketi ve ürünü ayrı ayrı steçledik sana bi resim atıyorum aklın şaşar bildiğin pakete bıçak çekmişler gibi.

Attıklarım sadece bu gün gelen iadeler ve patlama şekilleerine bakar mısınız hocam.

WhatsApp Image 2024-03-28 at 2.44.11 PM.jpeg
WhatsApp Image 2024-03-28 at 2.44.13 PM.jpeg
WhatsApp Image 2024-03-28 at 2.44.11 PM (1).jpeg
WhatsApp Image 2024-03-28 at 2.44.12 PM (2).jpeg

Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam MNG, Aras ve PTT Kargodan uzak durulması lazım. Çok kötü kargo sistemleri var. İnternet üzerinden sattığım bir kahve fincan takımının tüm parçalarını ayrı ayrı pat pata sarıyorum, sonra kendi kolisine yerleştiriyorum, koliyi de ekstra bir koliye koyuyorum, sonrasında o koliyi de pat pata sarıyorum, üzerine 5-6 tane "Dikkat Kırılır" etiketi yapıştırıyorum. Tüm bunlara rağmen ürün kargoda hasar görüyor.

Fakat MNG, DHL Group firmasına satıldıktan sonra hafiften düzelmeye başladı. Ben şimdilik TEX kargodan devam edeceğim :D
TEX Kargo sıvı olduğunu öğrendiği her ürünü içersini açıp boşaltıp geri gönderiyor bizim sektörde girilcek iş değil

FurkanIIy

80+ Bronze
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
423
İsim
Furkan Arslan
Kapağı bantlayıp paketi ve ürünü ayrı ayrı steçledik sana bi resim atıyorum aklın şaşar bildiğin pakete bıçak çekmişler gibi.

Attıklarım sadece bu gün gelen iadeler ve patlama şekilleerine bakar mısınız hocam.

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

TEX Kargo sıvı olduğunu öğrendiği her ürünü içersini açıp boşaltıp geri gönderiyor bizim sektörde girilcek iş değil
Hocam şu üstteki teneke kutuyu incelediğimde bu şekilde patlaması normal geldi. Çünkü adamlar kargoyu fırlatıyorlar. Ben hassasiyet göstermem gereken ürünlerin üzerine veya köşelerine strafor köpükle ekleme yapıyorum. Ayrıca ürünü kendisinden bir tık daha büyük olan bir koliye koymanı, ve etrafını karton vb. şeylerle doldurmanı tavsiye ederim.

Şu şekilde:
1711627204186.png

1711627250457.png

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,860
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

14 kiloluk teneke kutuyu yere fırlattığın anda basınçtan patlar ki fırlatıyorlar da..

MOON_MVR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
667
İsim
Salih
İlgilendiği Kategoriler
Dediğin mantıklı fakat maliyetler uçmuş durumda bu tenekesine tanesi 230 TL ye gidiyor 15 desi sayıyorlar dediğin şekilde yaptığımızda 25 desi diyorlar ve 600 TL istiyorlar ürün zaten 1800 TL

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
554
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Yurt İçi Alışverişler-E-Ticaret-Pazaryerleri-Tüketici Hakem Heyetleri-Donanım/Yazılım
Bizde zwilling bardaklar gönderiyoruz. Cam ürünler gönderiyoruz. Çare daha kalın paketleme. Masraf artıyor ama fiyat rekabet edebileceğimiz kadar eklenti yapıyoruz. Havalı patpatlar işinizi görecektir.
Örnek :
23333333.JPG

Yaşamış olduğunuz durum gerçekten kötü olmuş 300 500 lira kazanacağım diye bir paletteki mallara zarar verip üstüne birde fatura kesilmesi çok kötü olmuş ticaretten soğutur bu. Gerekirse bu air patpatlardan iki kat sarabilirsiniz.

Dediğin mantıklı fakat maliyetler uçmuş durumda bu tenekesine tanesi 230 TL ye gidiyor 15 desi sayıyorlar dediğin şekilde yaptığımızda 25 desi diyorlar ve 600 TL istiyorlar ürün zaten 1800 TL
25 Desi nasıl 600₺ ? Trendyol anlaşmalı platform anlaşmalı gönderdiğiniz zaman 210₺ gibi bir rakam çıkıyor. Cari anlaşma ile göndersen bile bu kadar tutmaz

Gif Man

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,174
İsim
Batuhan
Hocam Bu Tarz Ürünlerde Kargo Karton Yerine Dış Cephe Ahşap İç Cephe Pat Pat İle Olursa Paketleme Daha Sağlıklı Olur .

Ayrıca İçinde Hiçbir Dolgu Malsemeside Yok Gayet Normal Böyle Durumların Olması .

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,022
Üyeler
140,750
Son üye
alpermenekse
Top Bottom