Neler Yeni

PC açılırken 1 uzun 2 veya 3 kısa bip sesi geliyor

kasadam87

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
burak demir
SAPPHİRE RX 5500 XT 8GB FABRİKASYON OC
RYZEN 3 3100 OC YOK
B450M S2H V2
GSKILL RIPJAWS 8+8 3200 MHZ OC YOK
ZALMAN MEGAMAX 700W 80+ EU ( 80+ EN ALT SERTİFİKA )

2-3 ay önce bios güncelledikten veya smart access memory (sam) ayarını açtıktan sonra zaman zaman ortaya çıkan bu 1 uzun 2 kısa bip ses sorunu , az önce pc ye 8-10 kere reset atmama neden oldu. Pc'nin power tuşuna basıyorum bu bip dizesi ortaya çıkıyor , bilgisayar açılıyor ekran gelmiyor. Bu sefer güç tuşuna 5 saniye basılı tutup kapatıyorum tekrar açıyorum yine aynı sorun. HDMI kablosunu çıkarıp takıyorum , yer değiştiriyorum ( genellikle bu sorunu ayda bir aldığım zamanlar bu şekilde çözerdim direk ekran gelirdi ) yine de değişen bir şey yok. Pc'nin power kablosunu çıkartıp taktım, açma kapama düğmesini 3-4 kere aç kapa yapıp elektrik dağılsın diye bekledim , ve 2 dakika elektrik vermedim ve sonuç değişmedi. Artık 8. denememde ekran geldi. Önceden wattmanla boğuşurdum , onu kısmen çözdüm bide bu çıktı başımıza.Sorun ekran kartının driver'ında mı yoksa kartın kendisi mi bozuk anlamadım. Bu hatayı amd ekran kartı kullanıp alan var mı? Sorunu nasıl çözerim ?

Drsağbırakmayan

80+ Bronze
Ekran kartı kaynaklı olabilir. Daha önce benzer durumu yaşadım benim DP kablodan çıktı sorun.

Varsa başka HDMI ve ya DP kablo ile deneyin

Çünkü başka problem olsa çalışırken mavi ekran hataları alman lazım olur olmaz zamanda

kasadam87

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
burak demir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekran kartı kaynaklı olabilir. Daha önce benzer durumu yaşadım benim DP kablodan çıktı sorun.

Varsa başka HDMI ve ya DP kablo ile deneyin

Çünkü başka problem olsa çalışırken mavi ekran hataları alman lazım olur olmaz zamanda
Dp kablom yok ama tv'nin hdmi kablosuyla denerim.

kasadam87

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
burak demir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sorun devam ediyor.

kasadam87

80+
Dahası