Neler Yeni

Yardım Ryzen 5 5500 yük altında 4.25 ghz de çalışıyor bu normal mi? (77 derece)

Good King

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Akın Mustafa Erdoğan
(Anakart:MSI B450m-a pro max II) Arkadaşlar merhabalar benim işlemcim cpu z üzerinden stress testine sokunca 4.25 ghz hızında çalışıyor gamegarajdan aldım kasayı tüm ayarlarını yapmışlar xmp bios update vs ama bu işlemci amd'nin sitesinde max 4.2 ghz olarak gözüküyor bide stress testinde (2dk yaptım) stok fanla 77 derece görüyor bu normal mi? 77 dereceyi görünce durdurdum testi the forest oyunundada işlemcimi %50 falan kullanıyordu 68 derece görmüştü işlemci bi alt tab atıp bakayım derken
1712469113019.png

1712469168386.png

Sistemin komple hali aşağıda
1712469359668.png

repyxer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Süleyman Efe Cİn
(Anakart:MSI B450m-a pro max II) Arkadaşlar merhabalar benim işlemcim cpu z üzerinden stress testine sokunca 4.25 ghz hızında çalışıyor gamegarajdan aldım kasayı tüm ayarlarını yapmışlar xmp bios update vs ama bu işlemci amd'nin sitesinde max 4.2 ghz olarak gözüküyor bide stress testinde (2dk yaptım) stok fanla 77 derece görüyor bu normal mi? 77 dereceyi görünce durdurdum testi the forest oyunundada işlemcimi %50 falan kullanıyordu 68 derece görmüştü işlemci bi alt tab atıp bakayım derken
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Sistemin komple hali aşağıda
Alıntıyı görüntüle
normal hocam herhangi bir sıkıntı yok, ama yaz geliyor sıcak bir memlekette yaşıyorsanız harici bi soğutucu öneririm. çünkü stok termal macun cok bir cacığa yaramıyor :D ve kuruduğu zaman japon yapıştırıcı gibi tutuyor işlemciyi. ben daha 3 gün önce sıvı soğutma montajı yaptım aynı işlemciye o yüzden söylüyorum. frekans olayına gelirsek de 100ler basamağına çok da dikkat etmene gerek yok hocam

Good King

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Akın Mustafa Erdoğan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam 32 ram yerine keşke 16 yapıp işlemciyi 5600 alsaydiniz
16 GB ram artık yetersiz ve stok soğutucu ile 5500 bu haldeyse 5600 100 derece görür stok soğutma ile benim bütçem buna yetti 5600e sıvı yada hava soğutucu alacak bütçeye sahip değilim öğrenci adamım sonuç olarak zar zor alabildim şu kasayı 2 3 sene sonra maaşla çalışıp alırım 5800x3d takarım buna artık 5060 ti falan çıkarsa ondan alır yoluma devam ederim şu 5500e çöp bakma algınızı anlamadım arada sanki 5 10 TL fiyat farkı var 1096 TL fark istiyordu gamegaraj ve soğutucu alacak param yok o işlemciye +3000 (soğutucu dahil) TL vermek istemedim maliyet olarak bakan yok sistemde 5500 gören 5600 niye almadın diyor çıldırma sebebi

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Resul Asaf Polat
benimki 90 dereceleri geçiyor acaba anakartım ile alakası olabilir mi termali de mx-4 ile değiştirdim ama pek fark olmadı

Good King

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Akın Mustafa Erdoğan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
normal hocam herhangi bir sıkıntı yok, ama yaz geliyor sıcak bir memlekette yaşıyorsanız harici bi soğutucu öneririm. çünkü stok termal macun cok bir cacığa yaramıyor :D ve kuruduğu zaman japon yapıştırıcı gibi tutuyor işlemciyi. ben daha 3 gün önce sıvı soğutma montajı yaptım aynı işlemciye o yüzden söylüyorum. frekans olayına gelirsek de 100ler basamağına çok da dikkat etmene gerek yok hocam
Samsunda yaşıyorum işim garibi ekran kartı oyunda yük altında max 60 derece ama işlemci %50 kullanımda 70 derecelerde
Mesaj otomatik birleştirildi:

benimki 90 dereceleri geçiyor acaba anakartım ile alakası olabilir mi termali de mx-4 ile değiştirdim ama pek fark olmadı
Yaşadığın yere göre değişir

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Resul Asaf Polat
Samsunda yaşıyorum işim garibi ekran kartı oyunda yük altında max 60 derece ama işlemci %50 kullanımda 70 derecelerde

Yaşadığın yere göre değişir
yaşadığım yer malatya fazla sıcak değil şuan ve sıcak bile bu işlemci için anormal ısılar. Güçlü bir kule tipi soğutma alacağım gibi hem ilerideki işlemci yükseltmelerim için de hazırlık olur

BabaVoss7

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,189
İsim
Ali yılmaz
Bios ta boos modu açıktır büyük ihtimalle istemiyorsan kapatabilirsin.

Good King

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Akın Mustafa Erdoğan
stok fanla normal endişene gerek yok, istersen yaz gelmede cpu fan kule alabilirsin
kasa modeli ney?
Sste var kasa modeli darkflash pollux

yaşadığım yer malatya fazla sıcak değil şuan ve sıcak bile bu işlemci için anormal ısılar. Güçlü bir kule tipi soğutma alacağım gibi hem ilerideki işlemci yükseltmelerim için de hazırlık olur
Valla o kadarda detaylı bilgi yok bios ayarlarında Bi anormallik olabilir voltaj ayarlarınıza bakarsınız gerekirse uv yapın İnternette her işlemci için uv ve oc rehberler mevcut

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,028
Üyeler
141,382
Son üye
tarihçi türk
Top Bottom