Neler Yeni

İngilizce öğrenmek için ne/neler yapmalıyım ?

Arsek

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
813
İsim
mehmet yahya kara
İlgilendiği Kategoriler
ISS önerilerinde, Driver ile ilgili konularda, Donanımsal herhangi bir arızada etiketlerseniz seve seve yardımcı olurum
Discord
.arsek
İnsanlık yararına ürünler geliştiren şirket vari bir bireysel şirketim var denilebilir. burda Yazılım programları, 3d model programları gibi birçok uygulama kullanıyorum ve bunları yaparken bazen kaynak okumam gerekiyor ve türkçe şekilde kaınynaklar nerdeyse yok ve bunun yanında bir ürün geliştirken tabikide birçok makale okumam gerekiyor ve tahmin edebileceğiniz üzere bunlarda hep ingilizce. chat gpt den fln çevirmekten sıkıldım ve bundan 2 sene sonra yurt dısına çıkacağım için artık kesin bir şekilde öğrenmeye başlamam gerektiği kararını aldım.

ingilizce seviyem çok derme catma bi şekilde var yabancı serverlerde oyun oynayıp muhabbet ederken konustuklarını az çok anlıyorum.

sizce udemy den ŞÖYLE bir kurs alsam ne kadar mantıklı olur, veya bu daha iyi dediğiniz bir kurs varmıdır ?

yoksa cambly den mi kurs almalıyım

hangisi mantıklı olur veya sizin önereceğiniz bir şey varmı ?

(bir sponsorumun türkiyedeki çalısanlari için ingilizce eğitimi olarak özel ders verdirtiyor ama benim şöyle bir yapım var, hep en iyisi olmaya çalısıyorum ve benden daha iyilerini görünce kötü hissediyorum oyüzden özel ders gibi yüzyüze eğitim almayı tercih etmiyorum açıkcası)
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu kursta çok güzel geldi hangisini tercih etmeliyim bilemiyorum.

Son düzenleme:

deekk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Esen
eğer köklü bir şekilde öğrenmek istiyorsan her gün düzenli kelime çıkartacaksın. bu öğrenmenin birinci aşaması. bu olmadan olmuyor. çıkarttığın kelimeleri her gün 3 4 defa oku. 1 hafta sonunda göreceksin ki sen bu kelimeleri istemeden ezberlemişsin.
ikinci olarak ise kendine gramer kitabı al. English Grammar Inside and Out ben bu kitabı tavsiye ederim. Kitap türkçe anlatımlı ingilizce gramer kitabı. İstersen pdf olarak bulabilirsin. Sonrada konuları youtube'da tek tek izle ve öğren.

Ek olarak ingilizceni hayatının bir parçası haline getirmen lazım. olabildiğince ingilizce içerik tüket ve anlamaya çalış

aytc39

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
aytaç
Merhabalar kurs almadan önce youtubeda çok fazla konu anlatım videosu var onlara bakmanızı tavsiye ederim. Telefonunuza uygulama indirerek pratik yapabilirsiniz. Telefonunuzun dilini ingilizceye çevirebilirsiniz. Hem seslendirmesi hem de altyazısı ingilizce olan diziler izleyebilirsiniz. İngilizce konuşan arkadaş edinebilirsiniz ki bu çok iyi olacaktır. Ayrıca özel ders imkanınız varsa bunu geri çevirmemelisiniz :)

Arsek

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
813
İsim
mehmet yahya kara
İlgilendiği Kategoriler
ISS önerilerinde, Driver ile ilgili konularda, Donanımsal herhangi bir arızada etiketlerseniz seve seve yardımcı olurum
Discord
.arsek
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
eğer köklü bir şekilde öğrenmek istiyorsan her gün düzenli kelime çıkartacaksın. bu öğrenmenin birinci aşaması. bu olmadan olmuyor. çıkarttığın kelimeleri her gün 3 4 defa oku. 1 hafta sonunda göreceksin ki sen bu kelimeleri istemeden ezberlemişsin.
ikinci olarak ise kendine gramer kitabı al. English Grammar Inside and Out ben bu kitabı tavsiye ederim. Kitap türkçe anlatımlı ingilizce gramer kitabı. İstersen pdf olarak bulabilirsin. Sonrada konuları youtube'da tek tek izle ve öğren.

Ek olarak ingilizceni hayatının bir parçası haline getirmen lazım. olabildiğince ingilizce içerik tüket ve anlamaya çalış
öncelikle tavsiyeler için teşekkür ederim.

başlangıç için günde kaç kelime öğrenmeliyim sizce ?

kitap tavsiyesi için teşekkürler böyle bir kitap bakıyordum bende.

youtubeden kaynak öğrenme konusunda biraz çekiniyorum çünkü daha önce denedim ve sıkıldım ne yazikki, bunun sonucunda öğrenmeyi/izlemeyi bıraktım. bunda bunu öğrenmek için bir bedel vermediğimden olabilir diye düşünüyorum tabii ki bunda benim öğrenme isteğim hırsım vs de önemliydi ama yinede bırakmamak için bir kurs satın almayı planlıyorum bu benim hırslanıp bırakmama vesile olacaktır diye düşünyorum.

ama yinede kanal tavsiyenizi alırım.

Arsek

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
813
İsim
mehmet yahya kara
İlgilendiği Kategoriler
Discord
.arsek
Merhabalar kurs almadan önce youtubeda çok fazla konu anlatım videosu var onlara bakmanızı tavsiye ederim. Telefonunuza uygulama indirerek pratik yapabilirsiniz. Telefonunuzun dilini ingilizceye çevirebilirsiniz. Hem seslendirmesi hem de altyazısı ingilizce olan diziler izleyebilirsiniz. İngilizce konuşan arkadaş edinebilirsiniz ki bu çok iyi olacaktır. Ayrıca özel ders imkanınız varsa bunu geri çevirmemelisiniz :)
youtube için bir önceki mesajta kendi fikrimi belirttim hocam.

telefonda memrise gibi uygulamalar çok denedim ama sürekli ücretli sürüm istedikleri için çok sıkıldım ve bu ücrete değeceklerini düşünmüyorum çünkü bana kattıkları çok bir şey yoktu.

telefonumu 1.5 yıla aşkın süredir ingilizce kullanıyorum, bu kendi kararımdı ve bana baya bir katkısı oldu.

ingilizce konusan yabancı bi kaç tane arkadasım var ama türkçede bildikleri için türkçe konusuyoruz genelde benimde ingilizce seviyem yyeterli olmadığından ingilizce konusalım demiyorum.

filimleri ingilizce altyazılı izleme fikrini birkaç tane hocama sormustum, eğer ingilizce seviyen b seviyesinde değilse çokta bir faydası olmayacağını söylediler ama burda ingilizce öğrenmek için düzgün ingilizce konusulan filmleri kast etmiyorlar tabii ki.

ve benimde yks ye hazırlanıp bir yandan tasarımlar kodlamalar ve ürün geliştirmeler yaparken bunun yanında bir kaçtane iş ile uğraştığım için açıkcası çok fazla bir zamanım olmuyor. kendime ayırdığım süredede ingilizce öğrenmek için anlamayarak ingilizce film izlemek çok mantıklı gelmiyor bana.

yenigeldim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
531
İsim
icardi
Reader At Work 1-2
How to cope with proficiency

Bunların yanına basit ingilizce diziler izleyebilirsin.

aytc39

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
aytaç
yukarıda kanal tavsiyesi verdim bir göz atarsınız. Friends dizisine bakabilirsin günlük hayattan çok fazla konuşma geçtiği için seni tatmin edebilir ayrıca dizi 20 dakika.

Arsek

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
813
İsim
mehmet yahya kara
İlgilendiği Kategoriler
Discord
.arsek
Bu saatte zamanını ayırıp tavsiye bulunanlar için hepinize teşekkür ediyorum arkadaşlar.

Gerçekten fazlaca yardımınız oldu, kafamdaki çoğu soruları giderdiniz.

iyi akşamalr dilerim.

deekk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Esen
günde kaç kelime olarak bakma olaya. bilmediğin hepsini yaz ve oku. 1 hafta sonra bildiklerini koy köşeye ve bilmediklerini tekrardan yazıp yeni listeni okumaya devam et. hocan biraz yanlış düşünmüş. maruz bırak kendini ingilizceye her yerde.

Top Bottom