Neler Yeni

Çok Zayıf Vücuda Sahibim. Spora Başlayacağım Sorularıma Cevaplar Arıyorum.

Alex10

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Arda Çakır
180 boy 63.5 kiloyum. Son 1.5 senede 41-42 kilo civarında kilo verdim. Daha çok diyet+kardiyoyla çok ağırlık çalışmadım.
70 kiloya sporla çıkmak istiyorum belki ideal kilom daha yüksektir ama malum bu kadar kilo verince tüm giysileri değiştirmem gerekti s-m bedenlere düştüm ve amacım bu giysileri tam doldurabilmek, tam oturması üzerim. Biraz parçalı vücuda sahip olmak yani amacım.
Vücut ölçülerim gerçekten çok düşük:
-Kol:27-28
-Göğüs: 89
-Bel:84
-Omuz:100
-Kalça:96
-Bacak:56

Sorularıma geçeyim:
1-)Tıp okuduğum için çok spora vaktim yok en fazla haftada 3-4 gün gidebilirim bu yüzden 3-4 ay full body çalışmak mantıklı geldi bana bilenler ne söyler?
2-) Diyet için sabah ve akşam uyarım lakin okulda olduğum günler öğlen yemeğinde okul yemekhanesinde ne varsa onu yiyebilirim. Çok etkiler mi?
3-) Dediğim gibi 70 kilo istiyorum en azından şu 3-4 aylık süre için ideal ölçülerim ne kadar olmalı ve de 3-4 ayda ne kadar cm koyabilirim şu anki halime? (Not: İnternette gerçekten doğal değişim bulabilmek çok zor. Beklentiyi doğru koymak açısından soruyorum.)

4HMET678

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
347
İsim
ahmet taha çelenk
Hocam 3 4 ay full body yapmaniza gerek yok bence 1 yada bilemediniz 2 ay full body calisip normal antreman sistemine geçiş yapabilirsiniz ama 1 ay bile bence yeterlidir

Alex10

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Arda Çakır
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam genetiğe bağlı olduğunu biliyorum ama dediğim gibi acaba 70 kilo olduğum halde ortalama ölçüler ne olmalı sizce?

4HMET678

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
347
İsim
ahmet taha çelenk
Hocam genetiğe bağlı olduğunu biliyorum ama dediğim gibi acaba 70 kilo olduğum halde ortalama ölçüler ne olmalı sizce?
Hocam kiloya göre ölçüler ne olmalidir o konular hakkinda bilgi sahibi degilim maalesef forumda bilen arkadaşlar vardir muhakkak

DeveloperRedneck

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,115
İsim
Kürşat
Sayılara takılmayın, güçlü hissediyorsanız, aynanın karşısında mutluysanız tamamdır. Yağ oranı kol büyüklüğü boy kilo kemik kalınlığı bi ton şeyde boğulmaktansa

Elmeryy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
926
İsim
Ömer Yılmaz
Steam
#forEF Elmeryy
Discord
elmeryy
doğru ölçü diye bir şey yok kiminin kolu büyük olur kiminin zayıf olduğu halde omzu geniş olur kiminin göbeği vardır kiminde yağ başka yerde depolanır kemik kalınlıkları değişir vs
doğru ölçü diye bir şey yok ideal ölçü diye bir şey yok önemli olan aynanın karşısına geçtiğinde nasıl hissettiğin

Top Bottom