Neler Yeni

Bilgisayarda gereksiz bir performans düşüşü var.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ahmet Ekrem Akkaya
Bilgisayarımda gereksiz bir performans düşüşü var kasmıyor donmuyor ama bu parçalarla bu fps az gibi geliyor.
Özellikle yayındayken valorant da 100 fps altına düşüyorum monitör 100 hz olduğu içinde kasma yapıyor yayındayken.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bilgisayar parçaları
Rtx 3060 12 gb , ryzen 7 3700x , 16 gb 3200 mhz tek ram , 512 gb m.2 ssd.

Yakın zamanda bir kulaklık aldım driver ı açık tutmam gerekiyor, acaba arkada o mu çok yiyor acaba

Dontaçhi

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,271
İsim
Ümit Can
ne yayını yapıyorsunuz ve yayını ne üzerinden veriyorsunuz? Ekran kartı mı CPU'mu?

Dontaçhi

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,271
İsim
Ümit Can
obs üzerinden gpu ile yapıyorum

valorant yayını
Valorant yayınında benim de FPS'im ciddi derecede düşüyor ancak bu kadar düşmesi normal değil.
Normalde 300 civarlarında fps alırken yayında yer yer 140'lara düştüğü bile oluyor yayında ciddi FPS kaybım oluyor ancak 2060 kullanıyorum ben. Sizinki baya bi anormal.

Ekstra olarak yayına Delay veriyorsanız o da önbelleği baya yediğinden daha da düşüyor olabilir fpsiniz.

Ek olarak Video kısmından Çıkış çözünürlüğünüzden feragat edip 1080P Valo yayını vermek yerine 864P falan verebilirsiniz FPS'inizi artırır öyle aman aman bi fark da olmuyor Valorant özelinde..

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ahmet Ekrem Akkaya
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Valorant yayınında benim de FPS'im ciddi derecede düşüyor ancak bu kadar düşmesi normal değil.
Normalde 300 civarlarında fps alırken yayında yer yer 140'lara düştüğü bile oluyor yayında ciddi FPS kaybım oluyor ancak 2060 kullanıyorum ben. Sizinki baya bi anormal.

Ekstra olarak yayına Delay veriyorsanız o da önbelleği baya yediğinden daha da düşüyor olabilir fpsiniz.

Ek olarak Video kısmından Çıkış çözünürlüğünüzden feragat edip 1080P Valo yayını vermek yerine 864P falan verebilirsiniz FPS'inizi artırır öyle aman aman bi fark da olmuyor Valorant özelinde..
aslında yayını kapattığımda fps farkı maksimum 10 fps oluyor yayını açtığım zaman fps hiç düşmüyor ki

PCTech

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
123 123
Bilgisayarımda gereksiz bir performans düşüşü var kasmıyor donmuyor ama bu parçalarla bu fps az gibi geliyor.
Özellikle yayındayken valorant da 100 fps altına düşüyorum monitör 100 hz olduğu içinde kasma yapıyor yayındayken.

Bilgisayar parçaları
Rtx 3060 12 gb , ryzen 7 3700x , 16 gb 3200 mhz tek ram , 512 gb m.2 ssd.

Yakın zamanda bir kulaklık aldım driver ı açık tutmam gerekiyor, acaba arkada o mu çok yiyor acaba
Hocam sürücüleri güncelle.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ahmet Ekrem Akkaya
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
aslında yayını kapattığımda fps farkı maksimum 10 fps oluyor yayını açtığım zaman fps hiç düşmüyor ki
ben donanımsal bir sorun olduğunu düşünüyorum aslında ama sorunun ne olduğunu anlayamıyorum

Dontaçhi

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,271
İsim
Ümit Can
O zaman valorant özelinde bir sıkıntınız var hocam o fps değerleri pek normal değil. 2060 ve R5 5600'lü sistemde 300 civarı FPS alıyorum ben. Sizin de o civarlarda almanız lazım diye düşünüyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ahmet Ekrem Akkaya
O zaman valorant özelinde bir sıkıntınız var hocam o fps değerleri pek normal değil. 2060 ve R5 5600'lü sistemde 300 civarı FPS alıyorum ben. Sizin de o civarlarda almanız lazım diye düşünüyorum
sadece valorant da en düşük ayarları denedim olmadı en yükseği denedim olmadı başka oyunlarda da fps düşük aslında valorant a özel değil

Parrzival

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Onur Uzun
Oyun esnasında cpu ya yüklenen arka planda başka programlar varsa ondan kaynaklanıyordur ayrıca tek modül ram de önemli bi etken.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ahmet Ekrem Akkaya
Kulaklığın driverı sıkıntı yapabilir
kapalıyken de sıkıntı çıkartıyor malesef

Oyun esnasında cpu ya yüklenen arka planda başka programlar varsa ondan kaynaklanıyordur ayrıca tek modül ram de önemli bi etken.
hepsi kapalı öyle çarçur kullanan biri değilim bilgisayarı ama bir sıkıntısı var demekki

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,772
Üyeler
141,485
Son üye
ensryaman
Top Bottom