Neler Yeni

Sistemim ne kadar eder?

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Berkay

Sistem bu dostlar. Ryzen5 5600, Intel Arc A750, Gigabyte B450M K, James Donkey 256 gb ssd, T-Force Vulkan Tuf Gaming Asus 2*8 16 gb 3200 mhz ram, Aerocool 650W bronz sertifika, Xiaomi Redmi Monitör 75 hz 6ms gecikme full hd 21'5.

Kaça satmak mantıklı olur? 1.5 yıl garantisi var her parçanın. Ssd 3 yıl; ram bellek ömür boyu garantili.

omerkok_49

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,031
İsim
Ömer
14 den fazla etmez sadece kasa(bence)

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Berkay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Uygunsuz Dil & Küfürlü Paylaşım
Yanlış anlamayın fakat 2. el ürünlerin değer kaybı fazla oluyor. Arkadaş doğru söylemiş.
Hiç satmayayım daha iyi o zaman. Adam s*kme oluyor diğer türlüsü ben 17-17.5 eder diye düşünüyordum. 6-7 bin TL lik değer kaybı yaşatacak bir durum da yok sistemde piyasa biraz garip anlayamadım.

omerkok_49

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,031
İsim
Ömer
Dostum sistemin şu anki sıfırdan dizilmesi 23.500 TL yapıyor nasıl 14 bin TL ya kflsbfösnf garanti bile devam ediyor.
Çok komik değilmi hocam git o zaman 40kya koy belki bir enayi bulursun ne diyim ederi budur sanki kendin 20kya almış gibi konuşuyorsun hazır sistem ile teker teker toplamanında fiyatı ayrı oluyor bayılıyoraunuz dimi elinizdeki ürünü allandıra ballandıra pahalı fiyatlara millete kakalamaya

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Mehmet Efe Metin
Dostum sistemin şu anki sıfırdan dizilmesi 23.500 TL yapıyor nasıl 14 bin TL ya kflsbfösnf garanti bile devam ediyor.
Şu an 23 bine dizilen sistemi adam senden zaten max 20 bine alır ve maalesef monitörün ve SSD'n iyi değil.DDR4 sistem ki bu yüzden herkesin almak isteyeceği bir şey değil.Ama işlemcin ve anakartın gayet güzel.Ekran kartın ise 3050 ayarında.Yani 14 bin gayet makul bir fiyat.Hatta monitörün dahil bile diyebilirim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Berkay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çok komik değilmi hocam git o zaman 40kya koy belki bir enayi bulursun ne diyim ederi budur sanki kendin 20kya almış gibi konuşuyorsun hazır sistem ile teker teker toplamanında fiyatı ayrı oluyor bayılıyoraunuz dimi elinizdeki ürünü allandıra ballandıra pahalı fiyatlara millete kakalamaya
Dostum ben tek tek topladım zaten. Millete fazladan kakalamaya ihtiyacım da yok ki sadece fikir almak istedim. Kendim 18.500 TL ye aldım sistemi oradan buradan tek tek topladım. Elimdeki ürünü allandıra ballandıra anlatabileceğim bir durumum yok sadece garantileri 1.5 yıl devam ediyor o kadar. Bir de öğretmen olduğum için sistemi çok kullanıp yoramadım yani. Saygılar, iyi forumlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şu an 23 bine dizilen sistemi adam senden zaten max 20 bine alır ve maalesef monitörün ve SSD'n iyi değil.DDR4 sistem ki bu yüzden herkesin almak isteyeceği bir şey değil.Ama işlemcin ve anakartın gayet güzel.Ekran kartın ise 3050 ayarında.Yani 14 bin gayet makul bir fiyat.Hatta monitörün dahil bile diyebilirim.
Youtube benchmark testlerinde izlediğim videolar özelinde konuşuyorum, ekran kartımın driver sorunlarını da göz önünde bulundurarak 3060 ile kafa kafaya hatta bazı durumlarda daha iyi performans sergilediğini söyleyebilirim. Ne var ki Nvidia her halükarda daha stabil. 14 bin edecek kadar nasıl değer kaybı olabiliyor ki bilmiyorum mantığını açıklarsanız bilgi sahibi olabilirim.

omerkok_49

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,031
İsim
Ömer
Dostum ben tek tek topladım zaten. Millete fazladan kakalamaya ihtiyacım da yok ki sadece fikir almak istedim. Kendim 18.500 TL ye aldım sistemi oradan buradan tek tek topladım. Elimdeki ürünü allandıra ballandıra anlatabileceğim bir durumum yok sadece garantileri 1.5 yıl devam ediyor o kadar. Bir de öğretmen olduğum için sistemi çok kullanıp yoramadım yani. Saygılar, iyi forumlar.
Hocam fikir almak istemişsin bende kendi şahsi fikrimi söyledim 7 8k eder gibi birşeyde demedim keşke hazır sistem toplasaydın hocam sıfırının 12kya satıldığı zamanlar vardı bu söylediğim zamanlarda 3 4 sene önce değil yaklaşık 1 sene yoktur bile iyi forumlar hocam

Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Doğukan Çelikçi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Youtube benchmark testlerinde izlediğim videolar özelinde konuşuyorum, ekran kartımın driver sorunlarını da göz önünde bulundurarak 3060 ile kafa kafaya hatta bazı durumlarda daha iyi performans sergilediğini söyleyebilirim. Ne var ki Nvidia her halükarda daha stabil. 14 bin edecek kadar nasıl değer kaybı olabiliyor ki bilmiyorum mantığını açıklarsanız bilgi sahibi olabilirim.
Satmak istediğiniz fiyata siz koyun alan olur veya almaz taktir sizin tabi lakin çok yüksek ihtimal istediğiniz fiyata veremeyeceksiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Berkay
Hocam fikir almak istemişsin bende kendi şahsi fikrimi söyledim 7 8k eder gibi birşeyde demedim keşke hazır sistem toplasaydın hocam sıfırının 12kya satıldığı zamanlar vardı bu söylediğim zamanlarda 3 4 sene önce değil yaklaşık 1 sene yoktur bile iyi forumlar hocam
Birkaç ay önce sıfırının monitör dışında 14 bine satıldığını duydum ve buradan da okumuştum. Şimdi ise o fiyatlar yok anlık indirimlerdi sanırım onlar. Ben de sana muhalefet olmak için yazmıyorum dostum yanlış anlama sadece piyasayı anlamaya çalışıyorum sizler daha tecrübelisiniz

Dontaçhi

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,266
İsim
Ümit Can
Hiç satmayayım daha iyi o zaman. Adam s*kme oluyor diğer türlüsü ben 17-17.5 eder diye düşünüyordum. 6-7 bin TL lik değer kaybı yaşatacak bir durum da yok sistemde piyasa biraz garip anlayamadım.
Dostum kimse beni yanlış anlamasın ancak bugün arkadaşa ekran kartı bakarken 5500 TL ye sıfır diye satılan 1050TI lar 2. El 1650 ler havada uçuşuyordu ilanlarda belki bir en*yi düşürürüm diye hepsi yüksek fiyattan koyuyor sen 14 den yüksek fiyattan satmak istiyorsan koy ilana ilgi revahet hiç olmazsa ufaktan düşürürsün fiyatı ha ben bu fiyata da satmam ama istediğim fiyata da alıcı yok dediğin noktada kaldırırsın ilanı. Piyasa o kadar ilginç garip ve kötü ki 5500 bandında bir ilan 6600 hemen altında 1650 falan var…
Piyasa diye bişey kalmadı kim ne fiyata satmak istiyorsa o fiyata koyuyor belki ürünün ederini bilmeyen biri alır da bende fırsattan istifade upgrade yaparım diye..

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,608
Üyeler
141,318
Son üye
Buzzard
Top Bottom