Neler Yeni

Ciltte egzamaya ne iyi gelir?

Lowhp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Ömer Açık
Arkadaşlar merhaba. 2016-17'den beri vücudumun çeşitli yerlerinde egzama çıkıyor. Daha çok kabuklu değil de sivilce tarzı ya da tahriş gibi egzama çıkıyor. Kullandığım kremler var fakat sırtımda falan çıkınca baya zorlanıyorum. Doktor nemlendirici kullan mutlaka dedi. Alerji yapan meyveleri tüketme dedi çilek gibi. Vücudum kaşınıyor ister istemez. Sizin tavsiyeleriniz neler? Bişey deneyip faydasını gören oldu mu?

pxnouma

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
158
İsim
Numan Ceylan
Çocukluğumdan beridir kulağımın arkasından tut ayağımın üstüne kadar her tarafımda zaman zaman egzamalar çıktı.
yıllardır uğraşan birisi olarak nacizane tavsiyem doğru ilacı bulman olacaktır.
Bazı nemlendiriciler ve kızların kullandığı tonik, balsam vs. işe yarıyor gibi ama geçici bir çözüm. Ben şuanda Etkisi hafif ama kaşıntıyı engelliyor diye Betasalic losyon kullanıyorum.
Şampuan olarak tüm şampuanları kullanıyorum. çenemdeki egzamalar için İsana Med vücut yıkama losyonu kullanıyorum.
Domates, Şeker, Mercimek, Portakal, Acı, Kahve, Turşu vs. gibi ASİDİK ve Kafeinli şeyleri yememeye çalışıyorum.

Bağırsaklara iyi bakınca azaldığını söyleyenler var, 1-2 ay dişimizi sıkıp denemek lazım işe yarıyor mu diye.
Geçmiş olsun kardeşim zor ve sıkıntılı bir şey bu hastalık.

Lowhp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Ömer Açık
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben daha önce beta
Çocukluğumdan beridir kulağımın arkasından tut ayağımın üstüne kadar her tarafımda zaman zaman egzamalar çıktı.
yıllardır uğraşan birisi olarak nacizane tavsiyem doğru ilacı bulman olacaktır.
Bazı nemlendiriciler ve kızların kullandığı tonik, balsam vs. işe yarıyor gibi ama geçici bir çözüm. Ben şuanda Etkisi hafif ama kaşıntıyı engelliyor diye Betasalic losyon kullanıyorum.
Şampuan olarak tüm şampuanları kullanıyorum. çenemdeki egzamalar için İsana Med vücut yıkama losyonu kullanıyorum.
Domates, Şeker, Mercimek, Portakal, Acı, Kahve, Turşu vs. gibi ASİDİK ve Kafeinli şeyleri yememeye çalışıyorum.

Bağırsaklara iyi bakınca azaldığını söyleyenler var, 1-2 ay dişimizi sıkıp denemek lazım işe yarıyor mu diye.
Geçmiş olsun kardeşim zor ve sıkıntılı bir şey bu hastalık.
İlk egzama çıktığında betasalic kremini önermişti doktorum. O çok iyiydi iki günde egzama geçiyordu ama geçen yine doktora gittiğimde betasalic'i kesinlikle bırakmamı istedi. Çünkü deriyi inceltiyormuş. Bi iki tane farklı krem önerdi ama bu kremlerin çok bi etkisi olmuyor. Tamam geçiriyor ama bi kaç gün sonra yine çıkıyor. Onun dışında acı, asidik şeyler çok tüketmiyorum zaten sevmiyorum da. Kahveyi de günde yarım çay bardağını geçmez içtiğim kahve. Domates çok tüketirim severim de. Olmadı onu da bırakırım. Tto'nun bi şampuanı var onu kullanıyorum. Saçımda sivilce çıkıyor o yüzden iyi geliyor bana. Şöyle nemlendiricili bi şampuan bulsam fena olmaz. Önerilerin için teşekkür ederim

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,936
İsim
tümen dağ

pxnouma

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
158
İsim
Numan Ceylan
bunlar tetikliyor mu
Tetikliyor, dozunda tüketmek lazım.
@Lowhp Ben 5 6 yıldır devamlı betsalic kullanıyorum, genelde yuzume fazla doz uyguluyorum ve bir deri incelmesi vs. Görmedim.
Benimde kafa derimde sivilce var, betasalic nasıl bir asitse onu da eritiyor.

Alerji vs. Bunlar yan etkiler ama en büyük etken hava durumu, uyuduğunuz odanın oksijen seviyesinden nem seviyesine, kokulu olmasından kokusuz olmasına kadar bir çok faktör tetikliyor bu egzamayi.
Ben antalya gibi bir cehennemde yaşıyorum, yazin terlemekten ve cildin nemlenmesinden dolayı saçımda fazla çıkmıyor, ama ise giderken günlük tras oldugum zamanlar cenemde ve burun kenarlarimda egzama oluyor. Bu yuzden betasalic benim kurtarıcım.

Lowhp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Ömer Açık
Tetikliyor, dozunda tüketmek lazım.
@Lowhp Ben 5 6 yıldır devamlı betsalic kullanıyorum, genelde yuzume fazla doz uyguluyorum ve bir deri incelmesi vs. Görmedim.
Benimde kafa derimde sivilce var, betasalic nasıl bir asitse onu da eritiyor.

Alerji vs. Bunlar yan etkiler ama en büyük etken hava durumu, uyuduğunuz odanın oksijen seviyesinden nem seviyesine, kokulu olmasından kokusuz olmasına kadar bir çok faktör tetikliyor bu egzamayi.
Ben antalya gibi bir cehennemde yaşıyorum, yazin terlemekten ve cildin nemlenmesinden dolayı saçımda fazla çıkmıyor, ama ise giderken günlük tras oldugum zamanlar cenemde ve burun kenarlarimda egzama oluyor. Bu yuzden betasalic benim kurtarıcım.
Deri incelmesi gözle görülür mü bilmiyorum. Çok şükür şu an saçımda egzama hiç çıkmadı. Sırtımda ve belimde daha çok çıkıyor. Eğer bu kremler işe yaramazsa tekrar betasalic'e geri döneceğim.

CRØXY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,206
İsim
Muhammet Çağrı
bende de var özellikle kulak memesiyle yanak derisinin arasında var kepek gibi duruyor hatta kepek artışı da söz konusu nemlendirici dışında bir şey kullanmıyorum.

Lowhp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Ömer Açık
bende de var özellikle kulak memesiyle yanak derisinin arasında var kepek gibi duruyor hatta kepek artışı da söz konusu nemlendirici dışında bir şey kullanmıyorum.
Hocam elimde çıkan egzama kabuklu egzama. Nemlendirici ile geçiştirilmiyor

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
561
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Yurt İçi Alışverişler-E-Ticaret-Pazaryerleri-Tüketici Hakem Heyetleri-Donanım/Yazılım
Seberoik dermatit var bendede egzama
Dercos şampuan kullanıyorum.
Burun kenarları için bioderma kızarıklık kremi kullanıyorum nemlendiricisi oda iyi geliyor.
Göğüs tarafımda var onun için bir şey kullanmıyorum ilerliyor gibi geldi ama bana bilmiyorum hayırlısı.
Doktora gittiğimde 2 krem 1 şampuan önermişti

Lowhp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Ömer Açık
Seberoik dermatit var bendede egzama
Dercos şampuan kullanıyorum.
Burun kenarları için bioderma kızarıklık kremi kullanıyorum nemlendiricisi oda iyi geliyor.
Göğüs tarafımda var onun için bir şey kullanmıyorum ilerliyor gibi geldi ama bana bilmiyorum hayırlısı.
Doktora gittiğimde 2 krem 1 şampuan önermişti
Çok sıkıntılı bir hastalık maalesef hocam

Dahası  
Reaksiyon skoru
96
İsim
Kadir Çelik
bağırsak sağlığı düzeltilmeli. kremler losyonlar şampuanlar sadece geçici çözümlerdir bunu sürekli yapmak zorundasın. her gün 2.5lt suyunu iç, probiyotik alımı yap gerekirse yediklerini düzeltmen gerekir ketojenik diyet öneririm. 1 ayın sonunda işe yaradığını gördüğünde devam edeceksin. hastaneye gidip detaylı bi kan testine de girmeni tavsiye ederim ne eksik ne fazla görürsün.

Lowhp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Ömer Açık
bağırsak sağlığı düzeltilmeli. kremler losyonlar şampuanlar sadece geçici çözümlerdir bunu sürekli yapmak zorundasın. her gün 2.5lt suyunu iç, probiyotik alımı yap gerekirse yediklerini düzeltmen gerekir ketojenik diyet öneririm. 1 ayın sonunda işe yaradığını gördüğünde devam edeceksin. hastaneye gidip detaylı bi kan testine de girmeni tavsiye ederim ne eksik ne fazla görürsün.
Önerdiğiniz probiyotik var mı?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,561
Üyeler
141,454
Son üye
dnykaya
Top Bottom