Neler Yeni

Turknet Yıldırdı Artık!

Looizy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
295
İsim
Ömer Faruk AYGUT
Dostlar merhaba hayırlı forumlar, 2-2 yılı aşkındır Turknet kullanıyorum, son 1 yıldır belki de daha fazla hız problemleri yaşıyorum. Günde en az 2-3 kere modemi resetliyorum. Herhangi bir yerde takılırken hızım aniden 0,1 / 0,5 / 1 mbps bandına düşüyor ve modemi resetlemeden sorunum çözülmüyor. Ne destek ekibinden yardım edebilen var ne de sahadan. Şikayetvar a yazarak sorunumu dile getirdim ama oradan da sorunum çözülmeyecek diye düşünüyorum. Sizin bu konu hakkında bir bilginiz var mı ?

Ekler

• 18.58 hız 0,1.PNG
    18.58 hız 0,1.PNG
    174 KB · Hit: 15,879
  • 19.24.PNG
    19.24.PNG
    168.8 KB · Hit: 572
  • hata.PNG
    hata.PNG
    179.4 KB · Hit: 571

Kaizen 80+

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,180
İsim
Efe Kırmaz
Dostlar merhaba hayırlı forumlar, 2-2 yılı aşkındır Turknet kullanıyorum, son 1 yıldır belki de daha fazla hız problemleri yaşıyorum. Günde en az 2-3 kere modemi resetliyorum. Herhangi bir yerde takılırken hızım aniden 0,1 / 0,5 / 1 mbps bandına düşüyor ve modemi resetlemeden sorunum çözülmüyor. Ne destek ekibinden yardım edebilen var ne de sahadan. Şikayetvar a yazarak sorunumu dile getirdim ama oradan da sorunum çözülmeyecek diye düşünüyorum. Sizin bu konu hakkında bir bilginiz var mı ?
bu sorunun aynısını türknete ilk geçtiğimiz zamanlarda yaşadık 2-3 ay sürdü ve illallah ettirdi gına geldi artık yani. defalarca aradık 2 kez geldiler hiçbir sorun gözükmüyordu sonra kendiliğinden geçti. şimdi de 50mbps internet 35'e kadar düşüyor.

_Emir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,695
İsim
Emir
Bence bu hat yoğunluğuna bağlı olabilir.Bende de önceden oluyordu fakat çok çok nadir.Şu son 3 aydır olmadı diye biliyorum.

Looizy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
295
İsim
Ömer Faruk AYGUT
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bence bu hat yoğunluğuna bağlı olabilir.Bende de önceden oluyordu fakat çok çok nadir.Şu son 3 aydır olmadı diye biliyorum.
Hız proplemleri genellikle yoğunlukta meydana geliyor.
Yoğunluk ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. Günün belirli saatlerinde olmuyor çünkü. Bazen hiç olmuyor bazen sabah 9 da bazen öğlen 2 de bazen ise akşam oluyor. Belirli yoğunluk oluşturan saatler arasında olmuyor çünkü. Kaldı ki 3-4 km çevremde apartman yok. Yerleşim olarak hep müstakil olan bir bölgede yaşıyorum ve çok fazla ev yok.

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
459
İsim
Baran Kut

Looizy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
295
İsim
Ömer Faruk AYGUT
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam böyle hat yoğunluğu mümkün mü ya gerçekten? Adam 0.5 falan görüyor ben hayatımda ilk defa gördüm bu sıkıntıyı.
Yok hocam yoğunluk falan değil. Yoğunluk olan bölgede bu kadar da düşmez. Anlık iniş çıkışlar olur. 0.5 yine iyi 0.1 gördüm ss de var.

Lady-Of-Ice

80+ Silver
Hat değerlerinizde sorun var mı? Kendiliğinden hız düşmesi varsa şöyle yapın; farklı modemle, adaptörle deneyin, ek yeri varsa kontrol edin, jakları yenileyin, ankastre kutunuzda kablonuza bakın korozyon veya temassızlık var mı? Sonuç değişmiyorsa iss bazlı olabilir; farklı iss ye geçip bakmanız lazım.

xthepatates

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
197
İsim
Yiğit Arık
Aynısını banada yaptılar. 9 ay boyunca dolandırıldım. Destek ekibi yardım etmiyor, temsilci yardım etmiyor, aboneliği sonlandırmak için ulaşamıyordum geceleri sadece internet nadiren düzeliyordu. 9 ay içinde sadece 2 ay bize belirtilen hızın 1/10 unu kullanabildik ve 9 ay ücret ödemeye mahkum olduk. Türknet benim için dolandırıcıdır nokta.

Lyrox1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
189
İsim
ahmet okan
Konudan alakasız bizim labaratuvardada aynı internet sınıfca 1 mbps kullanıyoruz maalesef yarında aynı internete maruz kalacaz.Umarım Çözülür.

xthepatates

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
197
İsim
Yiğit Arık
Bu arada 1 hafta sonra şuanki taahhütüm bitiyor. Turkcell supernonline yeni bi kampanya yapmış. 1000mbps aylık 487tl ye denk geliyor onuda öneririm.

BabaVoss7

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,184
İsim
Ali yılmaz
Alt yapı meselesi onların alakası olsa herkes yaşar. Yok demiyorum ama az yani genel olarak. Porttan porta bile farkediyo yeri geldiğinde . Şans işi başkasını dene sağlayıcı olarak belki düzelir

BixiBlake

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,960
İsim
Lokman Doğan
Modem resetleyince düzeliyorsa sanırım sorun modemde hocam ben de aynı sorunu yaşadım. Asus modeminde yazılım ile alakalıydı sizin modem ney

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
909,036
Üyeler
141,079
Son üye
mustafa özsüt
Top Bottom