Neler Yeni

Rs200 baslangıc için ideal mi?

asdqwe1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Batuhan Demir
Selam daha önce hiç motor sürmedim trafikten de korkuyorum biraz ama motor alma fırsatım var arkadaşım öğretmeye başlayacak yakında ağustosa kadar öğrenirsem ehliyet alıp rs200 almayı planlıyorum başlangıç için çok mu ağır olur
Mesaj otomatik birleştirildi:

dipnot: direk büyükşehirde alacğım ve büyükşehir trafiğinde kullanacağım ağustosa kadar öğrenebilir miyim?

Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
Sinan Keşli
Selam daha önce hiç motor sürmedim trafikten de korkuyorum biraz ama motor alma fırsatım var arkadaşım öğretmeye başlayacak yakında ağustosa kadar öğrenirsem ehliyet alıp rs200 almayı planlıyorum başlangıç için çok mu ağır olur
Hiç tecrübeniz yoksa bir tık problem teşkil edebilir, lakin biraz tecrübe kazandıktan sonra gayet tatmin edecektir rs200.
Tavsiyem yeni öğreneceğiniz için illaki bir tık dahi olsa sağa sola yatacaktır motor. Kesinlikle koruma demirlerini takozlarını taktırmadan bayii den teslim almayın. Başlangıç için çok süper bir makine ama en ufak bir hatada maddiyat olarak üzer. Parçası pahalı

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,693
İsim
Emre
Discord
necromancerr

dipnot: direk büyükşehirde alacğım ve büyükşehir trafiğinde kullanacağım ağustosa kadar öğrenebilir miyim?
Büyükşehir trafiği için bence 200 lük ile başlaman bir tık sorun olur daha böyle 125 lik bir model ile başlayıp onu yükseltebilirsi. iyice bi 5000-6000 km tecrübelendikten sonra rs200 e yükselt derim ben

proxcis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
505
İsim
Semih Aydın
denge sorunun olmaması lazım.
Kayma vs gibi durumlarda toparlaman lazım.
Öte yandna başlangıç motorunu granajsız olmasını öneririm.
Naked bir motor seçmelisin.

GirayHan

80+ Gold
Şahsi fikrim merdivenlerin basamak basamak çıkılmasıdır. minimum başlangıç motoru bana göre 125/150cc olmalıdır.

sıralama için;

125/150cc
200-250cc
500cc ( ara makina )
600cc
800/1000cc +

motora yeni başlayan biri her basamağı ağır ağır çıkmalı her motoru minimum 1.5/2 yıl kullanmalıdır.

hayatta kalıp uzun yıllar motor sürmek için reflekslerin, trafik okuma becerisinin, motosiklet dinamiklerini öğrenmenin ve öğrendiklerinin pekişmesi için uzun yıllar gerekiyor. belli yıl sonra da motora bindiğinde motosiklet bir uzvun gibi hareket etmeye başlıyor. önemli olan da bu her motorcunun dileği de bu seviyedir zaten. Ama bu seviyeye ulaşması belli başlı disipline dayalıdır o da yukarda ki sıralamaya disiplinle bağlanmaktan geçer bu disiplin süreci boyunca da eğitim almak ve kendini devamlı yenilemek şart. Bu disipline bağlanmaktan korkmayın motor üstünde geçireceğiniz her km size tecrübe kazandıracaktır. CC'de zamandan tasarruf yapanlar yüksek cc ile başlayanlar tecrübeden kısanlardır. Motosiklette tecrübe faktörü sizi hayatta tutar. Şans faktörüne dayalı tecrübesizce basamakları hızla atlayanlar ne yazık ki ya sakat kalıyor yada vefat ediyor.

Bu yüzden senin kişisel olarak yeteneklerini kendini nasıl geliştireceğini yada geliştiremeyeceğini, zayıf noktalarını bilemediğimiz için 125 ve 150cc motorlardan birine başlamanı ve yukarda ki disipline bağlı kalmanı basamakları tek tek atlamanı öneririm.

Son düzenleme:

asdqwe1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Batuhan Demir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
125cc olarak benelli 125s düşünüyorum me dersiniz?

Yorumlarınız için çok teşekkürler bu arada dikkate alacağım

YUNUS29

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
119
İsim
YUNUS
Bende İlk basladigimda Cok kararsiz kalmiştim
Ama Tavsiyem
125 ve 200 Cc alma 150 ve 160 cc Gayet ideal
Ben NS160 almiştim
125 likler Cok Yavaş kaliyor.. Zaten 1 aya Kalmadan Rahatca Kullammayi ogreniyorsun
Sen Yeterki öyle Teker yapimm... karı kiza Hava atim Gibi Delikanliliklar Yapmaya kalma Bu İşi. şakası yok Hata şansin da Dadece Bir kere olur.. oda en iyi ihtimalle kırıklarla Atlatirsin.. oyuzden Bilincli Bir Birey olarak sur

asdqwe1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Batuhan Demir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bende İlk basladigimda Cok kararsiz kalmiştim
Ama Tavsiyem
125 ve 200 Cc alma 150 ve 160 cc Gayet ideal
Ben NS160 almiştim
125 likler Cok Yavaş kaliyor.. Zaten 1 aya Kalmadan Rahatca Kullammayi ogreniyorsun
Sen Yeterki öyle Teker yapimm... karı kiza Hava atim Gibi Delikanliliklar Yapmaya kalma Bu İşi. şakası yok Hata şansin da Dadece Bir kere olur.. oda en iyi ihtimalle kırıklarla Atlatirsin.. oyuzden Bilincli Bir Birey olarak sur
Sıkıntı yok ben hız meraklısı degilim hic sevmem yani

Pişmaniye

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,733
İsim
Can BOZKURT
İdealdir

Gjea

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
92
İsim
Gökhan Kundakçı
Arkadaşların dedikleri çok doğru ama 125le başlanmayı bir gerek mecburiyet görmemek gerek. 200 cc iyidir ama sanki naked tarzı başlasan daha iyi olurmuş

asdqwe1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Batuhan Demir
Benelli 125s nasıl hocam naked hem

ömersz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Ömer
Yok onunla başlanmaz yok bunsuz olmaz ne istiyorsan al hocam binlik al istersen acemi olduğunun farkındaysan sıkıntı yok hayırlı olsun şimdiden.

ensclk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
Enes çelikkaya

rs200 başlangıç için gayet iyi bir motor kesinlikle al

Top Bottom