Neler Yeni

Rtx 2060 alınır mı ya da ne almalıyım ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Çağrı tiker
kendi asus dual rx 6600 kartımı kfg ile 5200'e verdim, şu anda rx 6600 piyasası 5000'in altında kart yok temiz bir rx 6600'ün 5500'e rx 6600 xt'nin 6500'e kadar yolu var. nvidia kartlar prim yapıyor pahalıda bu kartlarda çöp değil yani nvdia sahipleri enflasyondan dolayı zam yapar, fiyatı yükseltirken hiç kimse enayi değilse enayi 4500'e rx 6600 vermez. bulunmaz demiyorum mesela sen eli,nde rx 6600 olsa 7 bine 3060 satarlarken 6 bine rx 6600 xt satarlarken 4500'e satar mısın? 2060'lar bile 5000 oldu. genelde piyasayı canlı takip ederim kusra bakma hocam ama şu ülke koşullarında bidaha öneri verirken fiyatları kontrol eder, ilanların güncelliğine ve sahte mi dolandırıcı mı kontrol edip oneride bulunursanız sevinirim. 8-9 aydır sürekli piyasayı yoklar satıcılarla pazarlığa girer al-sat yaparım tecrübelerime bakarak konuşuyorum (keriz düdüklemekten çok atıl durumdaki kartları makul fiyata alıp bakımını/tamirini yapıp satıyorum, yanlış anlamayın)
5000 liraya rx 6600'ün temizi zor, rtx 2060 ile ham performansta rx 6600 yamultur, bizzat 2 kartıda kullanmışlığım vardır.
amd'ye uyumlu ram'ler ve iyide bir psu'nuz varsa anakartınızda 10 yıllık pce 2.0 bir anakart değilse kesinlikle rx 6600 - 5700 - 5700 xt bakın o bütcede en iyi o kartlardan performans alırsınız. rtx 2060 - gtx 1660ti gibi kartların hakkı üst seviye nvidia kartlar pahalı olsada 4500- 5000 lira gibi ücretleri pekde haketmiyorlar. üstelik rtx 2060'lar kronik olarak çok ısınıyor.
ankaradayım yerel olarak bakıyorum konuya
Sistem özelliklerim belli usta ilk sayfada yazio bi kontrol edip yazabilirsen sevinirim fiyatina gore rx 5700 serisi cok iyide watman hatasi almak istemiyorum oyuzden dediğin gibi gtx 1600 serisi pahali olsada sürekli watman yada sıkıntı yasamaktan iyi gelio bide pisasaya hakimsin baya ekran kartını bian önce almalimiyim fiyatlar daha da yukselirmi 3-4 sene max gotursun beni yeter

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
468
İsim
Murat Cemal
Sistem özelliklerim belli usta ilk sayfada yazio bi kontrol edip yazabilirsen sevinirim fiyatina gore rx 5700 serisi cok iyide watman hatasi almak istemiyorum oyuzden dediğin gibi gtx 1600 serisi pahali olsada sürekli watman yada sıkıntı yasamaktan iyi gelio bide pisasaya hakimsin baya ekran kartını bian önce almalimiyim fiyatlar daha da yukselirmi 3-4 sene max gotursun beni yeter
5700 serisi performans olarak çok iyidir, oc edersen 2070s performansını bile geçersin. fakat minningde kullanılması bioslarının kurcalanması termal macun/ped kuruması/yıpranması, fan sorunları gibi sorunları olan bir kartda eline gelebilir. sistemin fena değil zaten amd tabanlı bir sistemin var ve apu kullanıyorsun, işlemcinin içindeki grafik biriminde herhangi bir sıkıntı çekmediysen 5000/6000/7000 serisindede %90 sorun yaşamazsın. kesinlikle sana tavsiyem rx 6600'dür. en az 1 yıl garantisi olan bir rx 6600 almanı tavsiye ederim. 5000-5300 liraya zorlayarak tertemiz bir kart. 4000-4500'e kartlar var ama kutu fatura garanti sıkıntı minningde kullanıldıysa pişman eder adamı. özellikle rtx 2060'a 4250 4300'den fazla verilmez. 167w neredeyse 170w güç çekiyor ve çoğuda 75 -80 derecede çalışıyor. minning çıkması bir 2060 kullandım zamanında kart 80-84 dereceleri görüyordu görüntü titremeye başlıyordu. elinde kaladabilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

çok istemiş 5300 5200 civarına anlaşın garantisi devam ediyorsa, etmiyorsa 5000 teklif et
attığın ilan izmirdeydi elden alacağını varsaydım

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Çağrı tiker
5700 serisi performans olarak çok iyidir, oc edersen 2070s performansını bile geçersin. fakat minningde kullanılması bioslarının kurcalanması termal macun/ped kuruması/yıpranması, fan sorunları gibi sorunları olan bir kartda eline gelebilir. sistemin fena değil zaten amd tabanlı bir sistemin var ve apu kullanıyorsun, işlemcinin içindeki grafik biriminde herhangi bir sıkıntı çekmediysen 5000/6000/7000 serisindede %90 sorun yaşamazsın. kesinlikle sana tavsiyem rx 6600'dür. en az 1 yıl garantisi olan bir rx 6600 almanı tavsiye ederim. 5000-5300 liraya zorlayarak tertemiz bir kart. 4000-4500'e kartlar var ama kutu fatura garanti sıkıntı minningde kullanıldıysa pişman eder adamı. özellikle rtx 2060'a 4250 4300'den fazla verilmez. 167w neredeyse 170w güç çekiyor ve çoğuda 75 -80 derecede çalışıyor. minning çıkması bir 2060 kullandım zamanında kart 80-84 dereceleri görüyordu görüntü titremeye başlıyordu. elinde kaladabilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Apu sistemde henuz bı sıkıntı yasamadim şuan apu sistemle Minecraft fln oynuyodum sistem kararlı ve iyi çalışıyo ama watman yersem diye korkuyorum amd ekran kartlarında 6000 bin serisinden öncekiler hep sıkıntılı yorumlarını gördüğüm için yoksa fp olarak cok iyi kartlar

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
468
İsim
Murat Cemal
Apu sistemde henuz bı sıkıntı yasamadim şuan apu sistemle Minecraft fln oynuyodum sistem kararlı ve iyi çalışıyo ama watman yersem diye korkuyorum amd ekran kartlarında 6000 bin serisinden öncekiler hep sıkıntılı yorumlarını gördüğüm için yoksa fp olarak cok iyi kartlar
entegre grafik biriminde bir sıkıntı yaşmadıysan ekran kartındada yaşamazsın. sürücü sadece kartını değil tüm donanımları izleyerek ayarlar. wattman hatası hak getire, 170w çeken rtx 2060'ı nvdia 86 derece sıcaklık limiti ekleyerek çıkardı. partnerlerde nasıl olsa bu limit yüksek diye soğutmadan kıstı çoğu moldelde. iyi soğutmalı bir modelde her ne kadar nadir olduğu içinde olsa o paralara alınmaz.
poşuna pimpirikleniyorsun. intel sistem kullansan nvidia ekran kartın olmuş olsa ya da intel entegre grafik birimin olsa biraz düşünürdümde apu kullanıyon zaten bir sıkıntı yaşayacak olsan zaten yaşardın şimdiye kadar.
zamanında wattman alan bir arkadaşın ekran kartıda amd'idi kartı söktü aynısı işlemcidede oldu, onun sorunu galiba ram'dendi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Çağrı tiker
entegre grafik biriminde bir sıkıntı yaşmadıysan ekran kartındada yaşamazsın. sürücü sadece kartını değil tüm donanımları izleyerek ayarlar. wattman hatası hak getire, 170w çeken rtx 2060'ı nvdia 86 derece sıcaklık limiti ekleyerek çıkardı. partnerlerde nasıl olsa bu limit yüksek diye soğutmadan kıstı çoğu moldelde. iyi soğutmalı bir modelde her ne kadar nadir olduğu içinde olsa o paralara alınmaz.
poşuna pimpirikleniyorsun. intel sistem kullansan nvidia ekran kartın olmuş olsa ya da intel entegre grafik birimin olsa biraz düşünürdümde apu kullanıyon zaten bir sıkıntı yaşayacak olsan zaten yaşardın şimdiye kadar.
zamanında wattman alan bir arkadaşın ekran kartıda amd'idi kartı söktü aynısı işlemcidede oldu, onun sorunu galiba ram'dendi.
Doğrusu apu sistemi bianda aldım sorun çıkarır mi çıkarmaz mi diye dusunmeden fiyatı sıfır garantili sistem için uygun geldi tüm parçaları ikinci el garantisi bitmiş bi sistem alacağima ekran kartinci ikinci el alırım dedim 5600xt takasim vardı sonra forumlarda lanet edenleri gördüm hep watmanden dolayı bi uzaklaştim karttan hocam şimdi sen böyle diyosun için rahatladi biraz sıkıntı cikarmaz diyosan dedin ekran kartı modellerine bakicam

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Çağrı tiker
İlanlarda geziniyodum gtx 1080 ti ye denk geldim oldukca eski bi kart oldu günümüz için ama YouTubedan fps değerlerine bakınca performans olarak idare eder olduğunu gördüm sizce eski olsada alınır mi yoksa miladı doldumu https://shbd.io/s/SyBRowBI

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,116
İsim
a l p e r
İlanlarda geziniyodum gtx 1080 ti ye denk geldim oldukca eski bi kart oldu günümüz için ama YouTubedan fps değerlerine bakınca performans olarak idare eder olduğunu gördüm sizce eski olsada alınır mi yoksa miladı doldumu https://shbd.io/s/SyBRowBI
kanka acayip guclu kart ama hem eski hemde cok guc tuketiyor. 2070 falan bak bence

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Çağrı tiker
Cok pahalı usta onlar ya benim butce 5 fln en fazla güçlü kart diye bakasim geldiydi de cok eski ama uzun ömürlü olmaz heralde benim için

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Çağrı tiker
Rx5700 xt buldum bitane temiz ama power suply konusunda sıkıntı cekermiyim bi yardımcı olursaniz cok sevinirim arkadaşlar Fsp hyper 550 pro 80 plus güç kaynağı var işlemcim ryzen 5 5600g

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
946,162
Üyeler
148,989
Son üye
perseuzzrs
Top Bottom