Neler Yeni

40k bütçe laptop önerisi

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Osman
Arkadaşlar laptop alacağım arada kaldım yardımcı olursanız sevinirim ilki

Hp olan laptopda işlemci limitleme varmış tam olarak ney bilmiyorum ikisinin de ekran kartı watt değerleri 140 sanırsam bunlardan hangisi alınır veya bunlardan daha iyi max 40k bütçe ile alınacak laptop hangisi yardımcı olursanız sevinirim.

Alomoncy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
88
İsim
Ege Çelikçi

Hp olan laptopda işlemci limitleme varmış tam olarak ney bilmiyorum ikisinin de ekran kartı watt değerleri 140 sanırsam bunlardan hangisi alınır veya bunlardan daha iyi max 40k bütçe ile alınacak laptop hangisi yardımcı olursanız sevinirim.
2 si arasında hp omen daha iyi ama o kadar fiyat farkına değmez sanki gibi geldi bana.

del333del

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Batu Çulha

Omenin ryzen versiyonu daha iyi bence

Alomoncy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
88
İsim
Ege Çelikçi
İşlemci limiti diye bir şey var knk sanırsam hp omende tam olarak ney bilmiyorum ama bilgin var mı?
Power limit laptop üreticilerinin cihazın fazla ısınmasını önlemek adına geliştirdikleri termal bir çözümdür ve bu sayede cihaz serin kalır fakat cihazın render performansını düşürür ve oyularda fps drop yemenize sebebiyet verebilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Osman
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Omenin ryzen versiyonu daha iyi bence

Power limit laptop üreticilerinin cihazın fazla ısınmasını önlemek adına geliştirdikleri termal bir çözümdür ve bu sayede cihaz serin kalır fakat cihazın render performansını düşürür ve oyularda fps drop yemenize sebebiyet verebilir
Acerle arasında çok fark var mı hocam hem teknik açıdan hem de uzun ömürlülük açısından?

Alomoncy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
88
İsim
Ege Çelikçi
Acerle arasında çok fark var mı hocam hem teknik açıdan hem de uzun ömürlülük açısından?
Power Limit olayını azaltmak ve bu olayı sonlandırmak için ThrottleStop programından işlemler uygulamamız gerek.İşlemciler arasında sadece 8 10 fps fark oynar ben hp omeni tercih ederim.Power limit olayını dediğim gibi düzeltirsen hiçbirşey kalmaz.Ama laptop soğutucusu almanı öneririm.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,886
İsim
Ertuğrul
İlgilendiği Kategoriler
sim racing, laptop, mouse, klavye
Top Bottom