Neler Yeni

MSI B650 Gaming Plus USB 3.0 portları PC'nin donmasına neden oluyor

tunc076

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
tuncay tunç
Merhaba,
Bilgisayarımı yeni topladım
MSI B650 Gaming Plus anakartım var. Özellikle oyun oynadığımda USB 3.0 portlarına takılı olan klavye ve fare donmaya başlıyor ve tüm PC donuyor, takılmalar yaşıyor. Oyunu kapatsam da PC donmaya devam ediyor. Diğer portları kullandığımda hiçbir sorun yaşamıyorum, cayır cayır çalışıyorlar. Ancak bu portlara taktığım her şeyde bir sorun yaşıyorum. Örneğin, kulaklık taktığımda oyun açsam sesler kesik kesik geliyor, bazen tamamen kesiliyor. Windows 10 ve Windows 11'i ikişer defa yeniden yükledim, klavyemi değiştirdim, faremi değiştirdim ama düzelmedi.

Bu sorun donanımsal mı, yoksa sürücü kaynaklı mı, yardımcı olabilir misiniz?

İşlemci: 7800x3D.

RAM: G.Skill Flare X5.

galeyanageldim

80+ Bronze
Merhaba,
Bilgisayarımı yeni topladım
MSI B650 Gaming Plus anakartım var. Özellikle oyun oynadığımda USB 3.0 portlarına takılı olan klavye ve fare donmaya başlıyor ve tüm PC donuyor, takılmalar yaşıyor. Oyunu kapatsam da PC donmaya devam ediyor. Diğer portları kullandığımda hiçbir sorun yaşamıyorum, cayır cayır çalışıyorlar. Ancak bu portlara taktığım her şeyde bir sorun yaşıyorum. Örneğin, kulaklık taktığımda oyun açsam sesler kesik kesik geliyor, bazen tamamen kesiliyor. Windows 10 ve Windows 11'i ikişer defa yeniden yükledim, klavyemi değiştirdim, faremi değiştirdim ama düzelmedi.

Bu sorun donanımsal mı, yoksa sürücü kaynaklı mı, yardımcı olabilir misiniz?

İşlemci: 7800x3D.

RAM: G.Skill Flare X5.
bios güncel mi

galeyanageldim

80+ Bronze
anakartı kasaya yerleştirirken metal braketini eğip bükerek oturtmuş olabilirsin. Usb yuvalarının içine dışına bi bak metal ayaklar yamulmuş mu. Başıma gelmişti bu daha önce
Mesaj otomatik birleştirildi:

evet farklı biçok sürüm denedim olmadı tüm driverler güncel

tunc076

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
tuncay tunç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
anakartı kasaya yerleştirirken metal braketini eğip bükerek oturtmuş olabilirsin. Usb yuvalarının içine dışına bi bak metal ayaklar yamulmuş mu. Başıma gelmişti bu daha önce
Mesaj otomatik birleştirildi:
Evet hocam daha önce benimde başıma gelmişti bu durum buna dikkat ettim hatta montajdan kaynaklı bir hata olabilir diye söküp tekrar kurdum ama bir şey değişmedi

Top Bottom