Neler Yeni

Asus TUF RTX 3080 Ekran kartı alınır mı sizce?

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
663
İsim
Sercan GÖKALP
Tek tek satsam max 1-1.5K kar bırakır. Hemen satılır mı meçhul zaten. 2x16 ramler 2 aydır ilanda yazan eden olmadı. 2x8 olanlarda yükselttiğim zamandan beri ilandalar aynı şekil ona da 1 2 kişi yazdı ama satılmadı. Ekran kartını koysam bence o da en azından 2 ay bekletir. Bu kadar uğraşacağıma takasta değerlendirmek mantıklı geliyor. 2 saat sonra karta bakmaya gidicem beklediğim gibiyse alırım. Teşekkürler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Adamdaki kart durmaz zaten ben almazsam 1 2 güne başkası alır bu fiyata garantili 3080 bulmak imkansız gibi bir şey.
Aynen ben de çok kart aradığım için biliyorum aylarca bekledim ben de. Hadi bakalım haber ver nasıl çıktığını

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,627
İsim
Orkun
Aynen ben de çok kart aradığım için biliyorum aylarca bekledim ben de. Hadi bakalım haber ver nasıl çıktığını
Aldım hocam kartı, satıcının yerinde test ettim güzelce inceledim bir sıkıntı yok. Garantisi de okey 4 ay daha var. Garanti etiketi de üzerinde tertemiz kart. Anlaşmamıza göre alışverişimizi gerçekleştirdik. Yalnız şuan şöyle bir durum yaşıyorum. Adamın dükkanında test ederken FurMark ta 260-270 FPS ler görüyordum. Kendi bilgisayarımda teste soktuğumda FPS 144-150 üzerine çıkmıyor sabit gibi. Neden böyle oluyor? Nvidia ayarlarında FPS sabitleme falan da açık değil.

Geralt1

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,752
İsim
Barış
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar, ekran kartı, işlemci
Elinde yeni nesil 4060 varken niye böyle maceralara giriyorsunuz. 3080 çok güç çeker ve 10 GB yetersiz bulduğum bir bellek. İkinci elde ne olacağı belli olmaz. Belki gizlediği bir sorun vardı.

Aykut D.

80+ Gold
Önermem 2 ay olup olmadığını nereden bilesinki ? Hadi iki ay olsun 60 gün boyunca %100 yük yüksek sıcaklıktan karta 3-4 sene kullanılmış çalışmış gibi oluyor zaten garantinin anlamı kalmamış oluyor. Hadi vram önemli değil gider dersin bunun besleme mosfet tarafı var bir okadar onlarda yorgun. Ölü fiyat olmadıkça mınıng kart alınmaz . Termal bakım yapıladıysa hotspot 100c yada vrm sıcaklıkları nirvanada v.b . Ki herkes mining'i evinde yapmıyor kart rutubetli bodrumdada çalışmış korozyonada uğramış olabilir .

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,627
İsim
Orkun
Elinde yeni nesil 4060 varken niye böyle maceralara giriyorsunuz. 3080 çok güç çeker ve 10 GB yetersiz bulduğum bir bellek. İkinci elde ne olacağı belli olmaz. Belki gizlediği bir sorun vardı.
10 GB tam olarak yeterli olmasa da ucu ucuna kurtarıyor. Güç çekmesi problem değil, ekran kartını yükselteceğim için zaten ona göre PSU almıştım (Corsair RMe850 850W 80+ Gold). Satıcı arkadaş Türkiye'nin ekran kartı ticaretinin çoğunun döndüğü Facebook sayfasında yönetici. Adam ürünün arkasında. 10 Gün test garantisi verdi, istersem iade de edebiliyorum. Ki zaten 4 ay daha Asus garantisi devam ediyor.
Önermem 2 ay olup olmadığını nereden bilesinki ? Hadi iki ay olsun 60 gün boyunca %100 yük yüksek sıcaklıktan karta 3-4 sene kullanılmış çalışmış gibi oluyor zaten garantinin anlamı kalmamış oluyor. Hadi vram önemli değil gider dersin bunun besleme mosfet tarafı var bir okadar onlarda yorgun. Ölü fiyat olmadıkça mınıng kart alınmaz . Termal bakım yapıladıysa hotspot 100c yada vrm sıcaklıkları nirvanada v.b . Ki herkes mining'i evinde yapmıyor kart rutubetli bodrumdada çalışmış korozyonada uğramış olabilir .
2 Ay olup olamadığını bilemem tabi ki de ama satıcının dürüstlüğüne güvendim. Mining detayını da sordum, birileri mining denemiş sistemi kurmayı becerememişler. Öyle olunca söylediğine göre kutusuna kaldırmışlar. Kart tertemiz, kendim detaylı inceledim babama da incelettim kartı eve getirdikten sonra. Korozyon yıpranma vs. fiziksel hiçbir sorunu problemi yok. Zaten içi açılmamış garanti etiketi üzerinde. Tek tek bütün vidaları da kontrol ettim tornavida vurulmamış hiçbir vidaya vurulsa çok mikron seviyesinde de olsa aşınma gözükürdü büyüteç ile tek tek baktım. 10-15 dakika FurMark testini yaptırdım adamın dükkanında FPS de dalgalanma olmadı sıcaklıklar 70 derece de stabil çalıştı fan %72 de.
Bir de satıcının söylediğine göre kartı aldığı kişiler İzmir Alaçatı'da bir villa da denemişler mining yapmayı. Kart zaten kötü koşullarda çalıştırılmış olsa hem fiziki hem de testlerde kendini belli ederdi diye düşünüyorum. Ayrıca kutu içeriği vs. de tamdı.

Aykut D.

80+ Gold
10 GB tam olarak yeterli olmasa da ucu ucuna kurtarıyor. Güç çekmesi problem değil, ekran kartını yükselteceğim için zaten ona göre PSU almıştım (Corsair RMe850 850W 80+ Gold). Satıcı arkadaş Türkiye'nin ekran kartı ticaretinin çoğunun döndüğü Facebook sayfasında yönetici. Adam ürünün arkasında. 10 Gün test garantisi verdi, istersem iade de edebiliyorum. Ki zaten 4 ay daha Asus garantisi devam ediyor.

2 Ay olup olamadığını bilemem tabi ki de ama satıcının dürüstlüğüne güvendim. Mining detayını da sordum, birileri mining denemiş sistemi kurmayı becerememişler. Öyle olunca söylediğine göre kutusuna kaldırmışlar. Kart tertemiz, kendim detaylı inceledim babama da incelettim kartı eve getirdikten sonra. Korozyon yıpranma vs. fiziksel hiçbir sorunu problemi yok. Zaten içi açılmamış garanti etiketi üzerinde. Tek tek bütün vidaları da kontrol ettim tornavida vurulmamış hiçbir vidaya vurulsa çok mikron seviyesinde de olsa aşınma gözükürdü büyüteç ile tek tek baktım. 10-15 dakika FurMark testini yaptırdım adamın dükkanında FPS de dalgalanma olmadı sıcaklıklar 70 derece de stabil çalıştı fan %72 de.
Bir de satıcının söylediğine göre kartı aldığı kişiler İzmir Alaçatı'da bir villa da denemişler mining yapmayı. Kart zaten kötü koşullarda çalıştırılmış olsa hem fiziki hem de testlerde kendini belli ederdi diye düşünüyorum. Ayrıca kutu içeriği vs. de tamdı.
Anlatılan gibiyse alınabilir . Usb'ye atılan vram test programları ile dene ondada pass verirse alınır .

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,627
İsim
Orkun
Anlatılan gibiyse alınabilir . Usb'ye atılan vram test programları ile dene ondada pass verirse alınır .
O dediğin ne oluyor biraz daha detay verebilir misin?
Bir de kartı zaten şu anda aldım kendi kasama taktım. Bir sıkıntı olursa zaten iade edebilirim adam vazgeçersen de iade edebilirsin dedi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

FiveM de en yüksek ayarlarda 2880x1660 çözünürlükte 160-180 FPS veriyor, ekran kartı sıcaklığı en fazla 66 derece gördüm. Soğutması gayet iyi kartın.

Son düzenleme:

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,627
İsim
Orkun
Cyberpunk, resident evil 4 gibi bir oyuna girip 4K ultrada oyna. Güç tüketimi, VRAM, sıcaklık her şey orada görülür.
Resident evil 4 yokta, Cyberpunk indirip deneyeceğim.

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
663
İsim
Sercan GÖKALP
Resident evil 4 yokta, Cyberpunk indirip deneyeceğim.
Bişey olmaz sen oyunda aldığım fps kere bak. Ben yeni nesil almak yerine 16 bine 3090 aldım çok da memnunum her oyunu en yüksek ayarlarda rtx açık dlss kalitede oynuyorum en az 120 fps falan gördüm yani 2k ayarlarda bu arada

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,627
İsim
Orkun
Bişey olmaz sen oyunda aldığım fps kere bak. Ben yeni nesil almak yerine 16 bine 3090 aldım çok da memnunum her oyunu en yüksek ayarlarda rtx açık dlss kalitede oynuyorum en az 120 fps falan gördüm yani 2k ayarlarda bu arada
Bende FHD monitör var onu hesaba katmadım ya, 2K ya da 4K test yapamıyorum bu yüzden. Ama FHD 1080p de gayet güzel FPS değerleri gördüm.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
915,654
Üyeler
142,001
Son üye
Memocan01
Top Bottom