Neler Yeni

Motosiklet sürmeyi öğrenebilir miyim?

EOSEXE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
veli cem
Daha önce hiç motosiklet sürmedim öyle bir deyimimde olmadı bisiklet olsun scooter olsun hiçbirini süremiyorum motosiklet sürmek zormu 16 yaşındayım 125 CC motor almayı düşünüyorum ehliyet sınavını geçebilir miyim geçemez miyim onu düşünüyorum.

HydraaX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Mustafa Çınar
cg al kıra döke sür öğrenirsin

Requen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Bayram Erol
Instagram
instagram.com/bayram.erl
Steam
https://steamcommunity.com/id/bayramerool/
Facebook
bayramerool
Twitter
bayrameroll
Daha önce hiç motosiklet sürmedim öyle bir deyimimde olmadı bisiklet olsun scooter olsun hiçbirini süremiyorum motosiklet sürmek zormu 16 yaşındayım 125 CC motor almayı düşünüyorum ehliyet sınavını geçebilir miyim geçemez miyim onu düşünüyorum.
Bisiklet vs. süremiyorsan hiç bulaşma başına iş açarsın. Bisikletin hızlı versiyonu gibi bir şey o kadar da denge sağlayamıyorsan motorda hiç sağlayamazsın.

Aykut D.

80+ Gold
Bisiklet sürüyorsan otomatik cvt şanzımanlı motorları sürebilirsin diye düşünüyorum eğer bisiklet süremiyorsun bulaşma derim .

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Bisikletten bariz zor yani onunla kıyaslıyorsak. Scooterdan bir tık kolay olabilir (ama o da yavaş hızlarda).

HydraaX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Mustafa Çınar
Bisiklet vs. süremiyorsan hiç bulaşma başına iş açarsın. Bisikletin hızlı versiyonu gibi bir şey o kadar da denge sağlayamıyorsan motorda hiç sağlayamazsın.
bisiklet ile motor aynı şey değil motorla ilerlerse dengesini bisikletten daha güzel tutar, bisikletle pedal çeviriyorsun bacağın krank gibi bi aşşa yukarı gidiyor sağa sola sallanıyor bisiklet denge tutmak daha zorlaşıyor bu yüzden.
motorbisiklette öyle değil ilerledikten sonra gerisi kolay sadece viraja girerken kafası karışmasın yeter.

Requen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Bayram Erol
Instagram
instagram.com/bayram.erl
Steam
Facebook
bayramerool
Twitter
bayrameroll
bisiklet ile motor aynı şey değil motorla ilerlerse dengesini bisikletten daha güzel tutar, bisikletle pedal çeviriyorsun bacağın krank gibi bi aşşa yukarı gidiyor sağa sola sallanıyor bisiklet denge tutmak daha zorlaşıyor bu yüzden.
motorbisiklette öyle değil ilerledikten sonra gerisi kolay sadece viraja girerken kafası karışmasın yeter.
Bisiklet 10 kilo diğeri 250-300 kilo ayakta tutması bile zor bisiklet süremeyen birisi için bide scooter falan da süremiyormuş. Scooter ile 125lik arasında aman aman bir fark yok. Hiç bulaşmasın hele ki bizim ülkede şansını hiç zorlamasın derim

HydraaX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Mustafa Çınar
Bisiklet 10 kilo diğeri 250-300 kilo ayakta tutması bile zor bisiklet süremeyen birisi için bide scooter falan da süremiyormuş. Scooter ile 125lik arasında aman aman bir fark yok. Hiç bulaşmasın hele ki bizim ülkede şansını hiç zorlamasın derim
işte öyle zorlamasın felan deyince adamın hevesi kaçar öğrenemez. eğer öğrenmek için birşeyleri denemesi gerek aynı deneme yanılma yöntemi gibi.

Mr_Yigit

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Yiğit Yorulmaz
Knk ülkenin ekonomisini düşününce 16 yaşında hiç ehliyet almakla uğraşma bekle 2 sene daha düzgünce ehliyetini al ona göre de motor alırsın çok zor bir şey değil zaten kursta sana öğretecekler ki ekipmana dikkat et kask dizlik eldiven vs ama şu anlık acele etmemeni tavsiye ederim.

Requen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Bayram Erol
Instagram
instagram.com/bayram.erl
Steam
Facebook
bayramerool
Twitter
bayrameroll
işte öyle zorlamasın felan deyince adamın hevesi kaçar öğrenemez. eğer öğrenmek için birşeyleri denemesi gerek aynı deneme yanılma yöntemi gibi.
Valla bu işin denemesi yanılması vs olmaz bi kere dener bidaha deneme fırsatı olmayabilir

HydraaX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Mustafa Çınar
Valla bu işin denemesi yanılması vs olmaz bi kere dener bidaha deneme fırsatı olmayabilir
riske girmeden bir şey öğrenilmez
Mesaj otomatik birleştirildi:

ben motoru hiç bilmiyordum 14-15 yaşımda felan öğrenmiştim ilk, ilk sürüşümde 1 metre felan oldu :D
eğer yanında sürmeyi bilmeyen biri yoksa hiç denemesin

Mr_Yigit

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Yiğit Yorulmaz
riske girmeden bir şey öğrenilmez

ben motoru hiç bilmiyordum 14-15 yaşımda felan öğrenmiştim ilk, ilk sürüşümde 1 metre felan oldu :D
eğer yanında sürmeyi bilmeyen biri yoksa hiç denemesin
Knk risk alacağı şey hayati olabilir ve 16 yaşında çok motora da ihtiyacin olduğunu düşünmüyorim bekle 2 sene daha acele etme.

HydraaX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Mustafa Çınar
Knk risk alacağı şey hayati olabilir ve 16 yaşında çok motora da ihtiyacin olduğunu düşünmüyorim bekle 2 sene daha acele etme.
reis şehir içinde sürerse zaten ölür mantıken bir dükkana felan gider girer köy yerinde diyorum ben açık arazide kim trafikte motor öğrenilmez birisine çarpar adamın kolu bacağı kırılır kendisine bişey olmaz. aniden gaza gelir gidip son surat bi araca girer boş boş bela işte
illaki sonunda bi gün öleceğiz mantıken en azından birşeyleri öğrenmek gerek

muhtemelen 1 saat önce felan youtubeden birkaç video izleyip gaza geldi

Top Bottom