Neler Yeni

Acer Nitro 16 AN16-41 hakkında merak edilen sorular

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
salih baltaş
Acer Nitro 16 AN16-41-R08s Ryzen 7 7840HS NVIDIA 4060 140W model bir laptop almayı düşünüyorum, bilgisayarı biraz inceledim fakat cevaba kavuşmayan birkaç sorum kaldı. Aynı modeli kullanan bir arkadaş sorularıma cevap verebilir mi?

1- İşlemci ve ekran kartı undervolt edilebiliyor mu, BIOS kilidi açık mı?
2- Maksimum RAM desteği kaç GB?
3- SSD slotları PCI-E4 mü yoksa PCI-E5 mi?
4- Sıvı metal ekran kartında ve işlemcide mi var yoksa sadece işlemcide mi?
5-Crucial marka 5600MHz RAM ile Amazon.com.tr laptopun içindeki RAM uyumlu çalışır mı?
Şimdiden teşekkür ederim.

tahsin053

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
gökhan tahsin
Aynı cihazın 4070 olanı var. Biosu daha kurcalamadım ne var ne yok bilmiyorum ama undervoltu ne yapacaksın cihaz zaten serin çalışıyor. Bataryası da çok iyi gidiyor.

Fabrikası sıvı metal kullandık diyorsa cpu ve gpu ikisi de sıvı metaldir herhalde. Birine sıvı metal diğerine macun sürmek saçmalık olurdu ellam.

Bahsettiğin ram uyar.

Ssd desteği gen 4 ve hızlı ssd koymuşlar. Gen5 destekli laptop varsa da ben görmedim duymadım.

Laptoba göre çok şey bekliyorsun istersen masaüstü al istediğin gibi döşe.

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
salih baltaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aynı cihazın 4070 olanı var. Biosu daha kurcalamadım ne var ne yok bilmiyorum ama undervoltu ne yapacaksın cihaz zaten serin çalışıyor. Bataryası da çok iyi gidiyor.

Fabrikası sıvı metal kullandık diyorsa cpu ve gpu ikisi de sıvı metaldir herhalde. Birine sıvı metal diğerine macun sürmek saçmalık olurdu ellam.

Bahsettiğin ram uyar.

Ssd desteği gen 4 ve hızlı ssd koymuşlar. Gen5 destekli laptop varsa da ben görmedim duymadım.

Laptoba göre çok şey bekliyorsun istersen masaüstü al istediğin gibi döşe.
benim için en önemli olanı undervolt edilebilmesiydi, pcyi sabit bir yerde kullanmayacağım için laptop almak zorundayım ki aynı 43klık bir sistemle performans açısından öyle aman aman bir fark yokmuş benchmark kanallarından baktıgım kadarıyla. max 7-8 fps oynuyor her oyunda.

HmzaY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,148
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
CPU ya sıvı metal macun sürülür. Gpu ısınmıyor zaten

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
salih baltaş
peki ben sıvı metali kendim alıp sürsem sıkıntı olmaz değil mi? laptop mümkün olduğunca soğuk çalışssın istiyorum fan seslerine karşı takıntım var😃

peki ben sıvı metali kendim alıp sürsem sıkıntı olmaz değil mi? laptop mümkün olduğunca soğuk çalışssın istiyorum fan seslerine karşı takıntım var😃
Fan sesine karşı takintin var ise sen gaming laptoplara asla bakma çok üzülürsün. Fan sesi istemiyorsan al M3 işlemcili Macbook bak işine.

HmzaY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,148
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Laptopta her türlü fan sesi duyarsın. tarayıcıda gezerken fan kapansın diyorsan undervolt ve tdp limit koyarak (ben 15W koyuyorum) cihaz sürekli 50-55 derece çalışıyor fan açmıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fan sesine karşı takintin var ise sen gaming laptoplara asla bakma çok üzülürsün. Fan sesi istemiyorsan al M3 işlemcili Macbook bak işine.
:D uçak gibi çalışıyor o da yüke girince. hatta fan bıçakları dandik olduğu için çok ses yapıyor. Mini el fanları gibi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
salih baltaş
Laptopta her türlü fan sesi duyarsın. tarayıcıda gezerken fan kapansın diyorsan undervolt ve tdp limit koyarak (ben 15W koyuyorum) cihaz sürekli 50-55 derece çalışıyor fan açmıyor.

:D uçak gibi çalışıyor o da yüke girince. hatta fan bıçakları dandik olduğu için çok ses yapıyor. Mini el fanları gibi.
oyun esnasında fan sesi sıkıntı olmaz kulaklık takacağımdan dolayı, günlük işlerde internette gezinme için sormuştum ben. fanlar kapalıyken işlemci günlük kullanımda 55-60 dereceyi geçmesin yeterli benim için

birde amd laptop işlemcileri undervolt edilmiyor diye okumuştum siz undervolt edebildinizmi?

HmzaY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,148
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything

cancan1135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
372
İsim
can
cihazın 4070 li versiyonunu bende kullanıyorum yukarıda arkadaş açıklamış birebir katılıyorum dediklerine, oyunlardan örnek ver diyecek olursan valorant 2k ful grafıkde oto fanda 3000-4000 rpm(son rpm 5900 olması lazım)arası açıyor uçak motoru gibi değil sesi kulaklıkla zaten duymuyorsun fakat sıfır ses değil bu arada hangi gaming laptopu alırsan al ses duyacaksın sıcaklıkları ise performans modunda fan otoda izmir akşam 20 derecede gpu 65 civarı cpu 62 civaru seyrediyor, boştayken bu arada 1200-1900 rpm arası çeviriyo onu zaten hiç duymuyorsun

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
salih baltaş
cihazın 4070 li versiyonunu bende kullanıyorum yukarıda arkadaş açıklamış birebir katılıyorum dediklerine, oyunlardan örnek ver diyecek olursan valorant 2k ful grafıkde oto fanda 3000-4000 rpm(son rpm 5900 olması lazım)arası açıyor uçak motoru gibi değil sesi kulaklıkla zaten duymuyorsun fakat sıfır ses değil bu arada hangi gaming laptopu alırsan al ses duyacaksın sıcaklıkları ise performans modunda fan otoda izmir akşam 20 derecede gpu 65 civarı cpu 62 civaru seyrediyor, boştayken bu arada 1200-1900 rpm arası çeviriyo onu zaten hiç duymuyorsun
oyunda ses problem olmaz zaten kulaklık takacağım, internette felan gezerken fanlardan hiç ses gelmiyorsa direk alacağım. laptopu baştan aşağı inceledim ve herhangi kötü özelliğe rastlamadım. bu arada 4070 modeli hangi siteden hangi satıcıdan almıştınız? ben de almak için bakmıştım ama satıcılar güven vermediği için sıcak bakmadım yoksa bütçem 50k lık bir bütçeydi.

tahsin053

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
gökhan tahsin
oyunda ses problem olmaz zaten kulaklık takacağım, internette felan gezerken fanlardan hiç ses gelmiyorsa direk alacağım. laptopu baştan aşağı inceledim ve herhangi kötü özelliğe rastlamadım. bu arada 4070 modeli hangi siteden hangi satıcıdan almıştınız? ben de almak için bakmıştım ama satıcılar güven vermediği için sıcak bakmadım yoksa bütçem 50k lık bir bütçeydi.
Vatan nisanda kampanya yaptı 43,6 K ya sattı yine buradan biri konu açmıştı ordan yakalamıştık. Normal kullanımda ses yok cihazın serin olduğunu söyledim.
Gpu da sıvı metal yok mu?

Top Bottom