Neler Yeni

4070 TI super ve ryzen 7 7800x3d'li sistem

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Başar Tekin
Bütçe
65000
Herkese selamlar. Ben bu tarz bir sistem yapmak istiyorum lâkin deneyimim hiç yok. Bütçem 60.000-65.000 civarı. Tabi ne kadar ucuz olursa o kadar iyi çünkü daha monitör, klavye vs. alacağım.

Bu tarz bir sistem oluşturdum. Eksikleri varsa aydınlatırsanız çok memnun olurum. Bu kadar para verip darboğaz yapacak ya da efektif çalışmayacak bir sistem ortaya çıksın istemem. Saygılar.

Edit : Bu arada gaming için kullanacağım. Başka bir amacı olmayacak.

Ekler

• sistem.png
    sistem.png
    46.2 KB · Hit: 2,341

kaşmerli oguz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
612
İsim
oguz kagan
İlgilendiği Kategoriler
pc toplama. hazır sistemler
Discord
kaan8765
Herkese selamlar. Ben bu tarz bir sistem yapmak istiyorum lâkin deneyimim hiç yok. Bütçem 60.000-65.000 civarı. Tabi ne kadar ucuz olursa o kadar iyi çünkü daha monitör, klavye vs. alacağım.

Bu tarz bir sistem oluşturdum. Eksikleri varsa aydınlatırsanız çok memnun olurum. Bu kadar para verip darboğaz yapacak ya da efektif çalışmayacak bir sistem ortaya çıksın istemem. Saygılar.

Alınmaz gamegaraj 4070 ti süper özelleştirme yaparak al

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Başar Tekin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben biraz acemiyim bu konularda eksiklerimle beraber daha iyi bir sistem varsa link olarak atarsanız çok memnun olurum.

kaşmerli oguz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
612
İsim
oguz kagan
İlgilendiği Kategoriler
pc toplama. hazır sistemler
Discord
kaan8765
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Başar Tekin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anladım teşekkür ederim. Soğutucu olarak öneriniz var mı? Herkes 360mm sıvı soğutucu öneriyor ama onunla bütçem biraz zorlanıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

IMG_2072.png
Bu şekilde doğru mudur? 65.000’e kadar zorlarım lakin 60.000 altına çekebilsem bir nebze daha iyi olurdu. Daha windows 11’e 4 bin küsür lira gidecek.

IvBaldwin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
erdem
Anladım teşekkür ederim. Soğutucu olarak öneriniz var mı? Herkes 360mm sıvı soğutucu öneriyor ama onunla bütçem biraz zorlanıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Alıntıyı görüntüleBu şekilde doğru mudur? 65.000’e kadar zorlarım lakin 60.000 altına çekebilsem bir nebze daha iyi olurdu. Daha windows 11’e 4 bin küsür lira gidecek.
windowsa para vermek mantıksız geliyor 50-60 tl key al aynı işlevi görüyor

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,339
İsim
Selim

Mükemmel şahane on numara ikili 👍

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Başar Tekin
İzlediğim videolarda i5-13600K'da epey övüldü, sanırım 4070 TI S ile iyi gidecek bir işlemci.

Kafamda kalan son sorular şunlar :

1) 32 GB ram yapacağım, elbette bu 2x16 olacak, 6000hz olduğu sürece marka fark eder mi?

2) Güç çıkışı 850W olduğu sürece en ucuz güç çıkışını alabilir miyim?

3) Kasa seçimi çok önemli mi? Seçerken önemli olan bir husus var mı?

4) Soğutmada 120mm kullandım, yeterli gelir mi?

5) SSD kartta 1tb olduğu sürece dikkat etmem gereken başka husus var mıdır?

şimdiden cevap veren herkese teşekkürler.

egecabbar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
753
İsim
Ege
Virüs girmez mi hocam? Bunca pahalı sistem yapıp da virüs giterse diye korkuyorum.
Windows falan almak gibi bir saçmalık yapmayın. Windowsu bedavaya indirirsiniz, isteğe bağlı etkinleştirebilirsiniz. Etkinleştirmek için 50 100 liraya güvenilir sitelerden key alabilirsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Başar Tekin
Valla teşekkür ederim. Kendimi 18 yaşında yeni araç kullanmaya başlamış acemi gibi hissediyorum sürekli bir şeyler öğreniyorum.

Top Bottom