Neler Yeni

işlemci masaüstünde 70 derece

GTX1660Ti

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
mohammad
bilgisayarı açıyorum 10 dk içinde işlemci 70 dereceye ulaşıyor oyunlarda 90'ı 2dk oynamayla geçiyor , ağır oyunlar bile değil fortnite 10dk low ayarlarda oynayınca 90 dereceyi geçiyor işlemci ne yapmam lazım önerisi olan birisi var mı?termal macun mu yenilemeliyim?
Sıvı soğutucu : Corsair h100
Işlemci : Amd Ryzen 5 7600
Ekran kartı : RTX 4070 Ti
Ram : DDR5 32 Gb 6000 Mhz

Ekler

• IMG_20240603_142342.jpg
    IMG_20240603_142342.jpg
    560.9 KB · Hit: 26

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,377
İsim
Yusuf
pompa arızası veya sıvı kanalların tıkanması olabilir. çünkü aynı durumu başka sıvı soğutucuda yaşadım. ilk sistem açıldığında normalin üstünde ısıda kalıyor tarayıcı falan açtığımda 90lara kadar gitmeye başlıyordu. pompayı açtığımda jel gibi bişeyin kanalları tıkayıp pomapanın devir daim yapmasını engelliyordu.

GTX1660Ti

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
mohammad
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
pompa arızası veya sıvı kanalların tıkanması olabilir. çünkü aynı durumu başka sıvı soğutucuda yaşadım. ilk sistem açıldığında normalin üstünde ısıda kalıyor tarayıcı falan açtığımda 90lara kadar gitmeye başlıyordu. pompayı açtığımda jel gibi bişeyin kanalları tıkayıp pomapanın devir daim yapmasını engelliyordu.
nasıl kontrol edebilirim sıvı soğutucularla ilgili bir bilgim yok

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,377
İsim
Yusuf
nasıl kontrol edebilirim sıvı soğutucularla ilgili bir bilgim yok
garantisi devam ediyorsa servise göndermelisin. garantisi yoksa iş başa düşecek, bakır temas kısmındaki vidaları söküp kontrol etmen gerekiyor. sen eğer açarsan hertürlü soğutucunun içindeki sıvı dökülecek. hadi diyelişm kanalları jel tıkamış temizledin pompada da arıza olmadığını tespit ettin. ekstra sıvı alman gerecek ve tekrar hava kalmadan dolduracaksın. yani uğraştırıcı. İnşallah garantisi vardır, servise gönderirsin. ek olarak termal macun ne kullandın diye soracağım ama en kötü macun bile 90 üzerine gitmesine izin vermez.

Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
doğan yücel
Soğutucu al termalright tak kafan rahatlasın
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kasadaki hava sirkülasyonu nasıl

GTX1660Ti

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
mohammad
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
garantisi devam ediyorsa servise göndermelisin. garantisi yoksa iş başa düşecek, bakır temas kısmındaki vidaları söküp kontrol etmen gerekiyor. sen eğer açarsan hertürlü soğutucunun içindeki sıvı dökülecek. hadi diyelişm kanalları jel tıkamış temizledin pompada da arıza olmadığını tespit ettin. ekstra sıvı alman gerecek ve tekrar hava kalmadan dolduracaksın. yani uğraştırıcı. İnşallah garantisi vardır, servise gönderirsin. ek olarak termal macun ne kullandın diye soracağım ama en kötü macun bile 90 üzerine gitmesine izin vermez.
termal macun sürmedim ben hiç direkt hazır sistem kasa geldi baktım vardı bi macun bende hiç elleşmedim ama biraz da macundan mı diye düşünüyorum bilmiyorum

Soğutucu al termalright tak kafan rahatlasın

Kasadaki hava sirkülasyonu nasıl
normal güzel

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,377
İsim
Yusuf
termal macun sürmedim ben hiç direkt hazır sistem kasa geldi baktım vardı bi macun bende hiç elleşmedim ama biraz da macundan mı diye düşünüyorum bilmiyorum

normal güzel
kanka termal macun aşırı sıvı göründü gözüme sen hertülü bi termal macun al elinde bulunsun. ama dediğim gibi termal macun berbat ötesi bile olsa boştaki ısı normal değil.

Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
doğan yücel
Adamlar soğutucunun altındaki etiketi sökmeden mi taktı yoksa

byhorozkentli

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,391
İsim