Neler Yeni

30-40k Mühendislik için laptop önerisi

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
şener kaynar
Bütçe
40000
Merhaba bütçe başlıkta yazdığı kadardır. Kullanım amacı mühendislik uygulamaları, yeni ve güncel oyunlar. Aradığım şey başlıca şarja takılı olmadığında performans düşüşü istemiyorum. Önceki laptopumda yaşadığım bir problemdi bunun dışında şarjının mühendislik uygulamalarında dayanmasını da istiyorum. Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Mühendislik amacıyla kullanıdığım programlar: SolidWorks, Ansys, AutoCAD, kıssoft, ees tarzı uygulamalar.

Oynamayı tercih ettiğim oyunlar ise Valorant, CS, Ghost of Tsushima yani ayırt etmiyorum pek Hades de oynuyorum arkadaşlarla oynanacak oyunları da.

Baktığım-Aklımda olan cihazlar:

Mesaj otomatik birleştirildi:

bunuda ekleyeyim daha bakma fırsatı bulamadım ama kötü gözükmüyor.

eren28tr

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
854
İsim
eren kılıçoğlu
Attığın HP victus 16yı alabilirsin.

arifdgc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
225
İsim
Arif Dağcı
Merhaba bütçe başlıkta yazdığı kadardır. Kullanım amacı mühendislik uygulamaları, yeni ve güncel oyunlar. Aradığım şey başlıca şarja takılı olmadığında performans düşüşü istemiyorum. Önceki laptopumda yaşadığım bir problemdi bunun dışında şarjının mühendislik uygulamalarında dayanmasını da istiyorum. Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Mühendislik amacıyla kullanıdığım programlar: SolidWorks, Ansys, AutoCAD, kıssoft, ees tarzı uygulamalar.

Oynamayı tercih ettiğim oyunlar ise Valorant, CS, Ghost of Tsushima yani ayırt etmiyorum pek Hades de oynuyorum arkadaşlarla oynanacak oyunları da.

Baktığım-Aklımda olan cihazlar:

bunuda ekleyeyim daha bakma fırsatı bulamadım ama kötü gözükmüyor.
https://tinyurl.com/5akkyj9e
attığın victusun 1000 tl daha uygun hali aynı satıcı hemde bunu almalısın

amdsaolsun

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,929
İsim
Efe GÖKKURT
İlgilendiği Kategoriler
BIOS, yazılım ve kapanma sorunları
Instagram
gokkurtefe
4070 victus geçenlerde yanlış hatırlamıyorsam 2 3k kadar indirime girmişti belki daha girebilir karne ind. vs.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
şener kaynar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Peki victus batarya performansı olarak tatmin eder mi? Mux veya optimus a sahip değil maalesef.

Ameyus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
546
İsim
Ahmet Yıldırım
Performans düşüşü yaşamazsın ama şarjı çabuk biter. Bu söylediğin şeyleri yapan bilgisayar macbook ama oyun oynayamazsın.

Peki victus batarya performansı olarak tatmin eder mi? Mux veya optimus a sahip değil maalesef.
Hiçbir oyun bilgisayarının şarjı tatmin etmez. Hele ki performansta kullanacaksan hiç etmez.

eren28tr

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
854
İsim
eren kılıçoğlu
Hocam mux olması lazım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
şener kaynar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Performans düşüşü yaşamazsın ama şarjı çabuk biter. Bu söylediğin şeyleri yapan bilgisayar macbook ama oyun oynayamazsın.

Hiçbir oyun bilgisayarının şarjı tatmin etmez. Hele ki performansta kullanacaksan hiç etmez.
şarjda oyun oynamak değil amacım programları kullanmak üstte attığım tuf bu konuya örnek olabilir şarjda iken işlemci üzerindeki gpu ile sorun olmadan devam edilebiliyor.

cskn95

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Emirhan Coşkun
Gigabyte modelini kullaniyorum, 360hz ekran var bende. Istersen bataryada sentetik testler yapip performansini atabilirim. Internette gezerken 4-5 saat dayaniyor pili.

Ameyus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
546
İsim
Ahmet Yıldırım
şarjda oyun oynamak değil amacım programları kullanmak üstte attığım tuf bu konuya örnek olabilir şarjda iken işlemci üzerindeki gpu ile sorun olmadan devam edilebiliyor.
Dostum zaten şarjda demedim ki, sen şarjda olmadığında performans düşüşü olmamasını istemişsin. Hem de şarjın uzun gitsin istiyorsun. Kullandığım hp omen laptopta mux var. Hybrid modda ecodayken şarjım max 4 saat dayanıyor. Balenced moda çeksem max 1.5 - 2 saat gidecek. Bataryamın sağlığı %85. Demek istediğim bu performanslı olarak o uygulamaları kullanmak istiyorsanız ya şarjdan feragat edersiniz, ya da şarja takılı kullanırsınız.

Top Bottom