Neler Yeni

odtü makine okunur mu?

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
ahsen berra çelik
genel olarak okuyan mezun olanların fikirlerini merak ediyorum. kadın olmam dezavantaj mı bölümün erkek nüfusu çok fazla. dersler söylenen kadar ağır mı, ilerisi için neler vaat ediyor, hangi alanda çalışabilirm?

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,473
İsim
bilo
Discord
b1l0
Valla makine gerçekten zor bölüm diye biliyorum hele odtüde ayrı bir zordur ama onu kazanacak sıralama yapan birisi bence okuyacak kadar da çalışabilir. Tamamen kendinize güvenmenizle alakalı. Kız erkek oranı size kalmış bazıları takılır buna bazıları takılmaz. Şahsen takılacağınızı düşünüyorsanız endüstri, kimya falan okuyabilirsiniz o bölümlerde kız oranı daha fazla.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
ahsen berra çelik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Valla makine gerçekten zor bölüm diye biliyorum hele odtüde ayrı bir zordur ama onu kazanacak sıralama yapan birisi bence okuyacak kadar da çalışabilir. Tamamen kendinize güvenmenizle alakalı. Kız erkek oranı size kalmış bazıları takılır buna bazıları takılmaz. Şahsen takılacağınızı düşünüyorsanız endüstri, kimya falan okuyabilirsiniz o bölümlerde kız oranı daha fazla.
okurken bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum ama sektör erkek ağırlıklı olduğu için ufak bir ön yargım var. ama odtü mezunu olup sıkıntı çekeceğimi de pek sanmıyorum

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,473
İsim
bilo
Discord
b1l0
okurken bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum ama sektör erkek ağırlıklı olduğu için ufak bir ön yargım var. ama odtü mezunu olup sıkıntı çekeceğimi de pek sanmıyorum
Bence de çok takılmazsanız sorun olmaz ama dediğim gibi kişiden kişiye göre değişir. Makine istemenizin özel bir sebebi yok ise diğer mühendisliklere de bakılabilir, bunları çok düşünmenize gerek kalmaz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
ahsen berra çelik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bence de çok takılmazsanız sorun olmaz ama dediğim gibi kişiden kişiye göre değişir. Makine istemenizin özel bir sebebi yok ise diğer mühendisliklere de bakılabilir, bunları çok düşünmenize gerek kalmaz.
makine istiyorum aslında daha geniş bi skalası olması da beni çekiyor. ama sıralamamı heba etmek istemiyorum başka yerler yazıp. bir de odtü çok istediğim bir üniversite

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
936,354
Üyeler
147,119
Son üye
ciru