Neler Yeni

Yardım Anakart vidası yalama oldu aşındı.

NeeK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
678
İsim
Mert
Merhaba dostlar. Anakart değişimi için kasadan kartı çıkarmak istedim 4 vida söktüm ama kalan 2 vida ısrarla çıkmadı ben de biraz uğraşınca yalama oldu ve biraz eridi ne yapsam çıkaramadım. Moralim de bozuldu açıkçası. Nasıl çıkarabilirim bir öneriniz var mı? Son 2 vidaya öyle vakit harcadım ki gerçekten biraz fazla aşındırdım çıkarmak için çıkmadığı için sinir de oldum.

Ekler

• IMG_1951.jpeg
    IMG_1951.jpeg
    1.5 MB · Hit: 22
  • IMG_1952.jpeg
    IMG_1952.jpeg
    1,009.3 KB · Hit: 18

Ahmet3718

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Ahmet Zeki KÖLE
Silikon ile, veya varsa lehim ile orayı yapıştırıp çıkarmayı deneyebilirsin. Evde çok uçlu tornavida seti varsa en uygun olabileceğini düşündüklerinden başlayarak hepsiyle sökmeyi deneyebilirsin.

furkayni

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
furkan serce
vidanın içini doldurucak şekilde elektrik bandı yapıstır ve tornavidayla sökmeyi dene

NeeK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
678
İsim
Mert
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Silikon ile, veya varsa lehim ile orayı yapıştırıp çıkarmayı deneyebilirsin. Evde çok uçlu tornavida seti varsa en uygun olabileceğini düşündüklerinden başlayarak hepsiyle sökmeyi deneyebilirsin.
Hocam resimleri gördün mü bilmiyorum ama evde olan tornavidalar ile denedim ama çıkmadı bilmiyorum artık bu noktadan sonra tornavida ile çıkar mı emin değilim.

sveaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
798
İsim
ahmet ali özmert
Merhaba dostlar. Anakart değişimi için kasadan kartı çıkarmak istedim 4 vida söktüm ama kalan 2 vida ısrarla çıkmadı ben de biraz uğraşınca yalama oldu ve biraz eridi ne yapsam çıkaramadım. Moralim de bozuldu açıkçası. Nasıl çıkarabilirim bir öneriniz var mı? Son 2 vidaya öyle vakit harcadım ki gerçekten biraz fazla aşındırdım çıkarmak için çıkmadığı için sinir de oldum.
oha dostum elektrikli ile falan mı daldın nasıl bu kadar yalama oldu
çözüm olarak 1 numara büyük tornavida başı ile elektrik bandı koyarsan muhtemelen açılır ama bu kadar yalama olmuş bir vidayı çıkarabilirmisin inan bilmiyorum

NeeK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
678
İsim
Mert
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
oha dostum elektrikli ile falan mı daldın nasıl bu kadar yalama oldu
çözüm olarak 1 numara büyük tornavida başı ile elektrik bandı koyarsan muhtemelen açılır ama bu kadar yalama olmuş bir vidayı çıkarabilirmisin inan bilmiyorum
Valla burdan çıkar mı ben de bilmiyorum bu anakart çöp zaten ne olacağı umrumda değil ona ama kasaya zarar vermek istemiyorum umarım çıkarabilirim.

Dwayne

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
471
İsim
Dwayne Rolly
sıcakken sistem niye sökmeyi denedin sen yalama yapmamışsın direkt eritmişsin vida arkadan gözüküyorsa kes cıkar baska sansın yok gibi

Top Bottom