Neler Yeni

Çözüldü✓ Laptop Pili Çıkarınca Oluşan Performans Düşüşü Adaptör Değişimiyle Önlenir Mi?

Cerw

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ali Arda Çınkır
Monster Tulpar T7 19.3 modelini kullanıyorum. Bataryayı 2.kez şişirdim, sürekli batarya değiştirmek yerine pili çıkarıp kullanmak istiyorum fakat pili çıkarınca performans düşüşü oluyor. Monster teknik servise sordum "laptop, adaptör ve pilden ortak beslendiği için pili çıkarınca performans kaybı oluşur" dediler. 180 watt olan adaptör yerine daha yüksek wattlı bir adaptör kullanırsam performans düşüşünü önleyebilir miyim?

brsokcu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
543
İsim
Barış Okçu
Monster Tulpar T7 19.3 modelini kullanıyorum. Bataryayı 2.kez şişirdim, sürekli batarya değiştirmek yerine pili çıkarıp kullanmak istiyorum fakat pili çıkarınca performans düşüşü oluyor. Monster teknik servise sordum "laptop, adaptör ve pilden ortak beslendiği için pili çıkarınca performans kaybı oluşur" dediler. 180 watt olan adaptör yerine daha yüksek wattlı bir adaptör kullanırsam performans düşüşünü önleyebilir miyim?
çok boktan bir sistemmiş gerçekten. Laptopa bataryasız yetecek bir adaptör kullansan dahi yazılım kaynaklı aynı sorunu yaşayabilirsin. Bende senin gibi bataryanın ömrü gitmesin diye değil de Batarya aşırı ısındığı için çıakrıp oynuyordum fps yükseliyordu çıkardığım zaman.

• Beğen
Reaksiyonlar: Cerw

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,015
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Önleme olasılığı yok değil fakat bunu özellikle limitledilerse 500W bile taksan etki etmeyecektir.

Top Bottom