Neler Yeni

Samsung S24 ultra Sim 2 çalışmıyor

uzman4661

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Remzi uzman
Merhaba,

Samsung S24 Ultra model yurtdışı cihazımda yaşadığım bir SIM kart sorununu paylaşmak ve çözüm önerilerinizi almak istiyorum.

Sorunun Detayları

1. SIM 1 yuvası aniden çalışmayı durdurdu.
2. Vodafone SIM kartımı SIM 2 yuvasına taktığımda da çalışmıyor.
3. Aynı Vodafone SIM kartı başka cihazlarda sorunsuz çalışıyor.
4. Ancak başka bir SIM kartı S24 Ultra cihazımda denediğimde, bu SIM kart sorunsuz çalışıyor.
5. Vodafone hattımı bayiden yenilettim ancak sorun çözülmedi.

Şu an bu sorunla ilgili genel bir problem olduğunu ve başkalarının da benzer sorunlar yaşadığını forumlarda okudum. Bu durumla ilgili yaşadığım sorunları özetlemek istedim.

Şimdiye Kadar Denediğim Çözümler

1. SIM kart yuvasını temizledim ve SIM kartı doğru şekilde yerleştirdim.
2. Telefonun ağ ayarlarını sıfırladım.
3. Yazılım güncellemelerini kontrol ettim ve cihazın güncel olduğundan emin oldum.
4. Telefonu yeniden başlattım.
5. Fabrika ayarlarına sıfırladım

Bu adımlar sorunu çözmedi. Benzer sorunları yaşayan veya bu konuda çözüm önerisi olan kullanıcıların yardımlarını bekliyorum.

Teşekkürler

tanjuu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Tanju yılmaz
Merhaba,

Samsung S24 Ultra model yurtdışı cihazımda yaşadığım bir SIM kart sorununu paylaşmak ve çözüm önerilerinizi almak istiyorum.

Sorunun Detayları

4. Ancak başka bir SIM kartı S24 Ultra cihazımda denediğimde, bu SIM kart sorunsuz çalışıyor.

Şu an bu sorunla ilgili genel bir problem olduğunu ve başkalarının da benzer sorunlar yaşadığını forumlarda okudum. Bu durumla ilgili yaşadığım sorunları özetlemek istedim.

3. Yazılım güncellemelerini kontrol ettim ve cihazın güncel olduğundan emin oldum.

Bu adımlar sorunu çözmedi. Benzer sorunları yaşayan veya bu konuda çözüm önerisi olan kullanıcıların yardımlarını bekliyorum.

Teşekkürler
Aynı problem bende de var ne yaptınız .

GörkemW

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
303
İsim
Görkem çetinkaya
Merhaba,

Sorunun Detayları

Teşekkürler
Hocam servis kaydi mi yaptirdiniz ?

tanjuu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Tanju yılmaz
İyi günler Samsung s24 ime1 4 ay kullandım bitti ime2 4 ay daha kullanım hakkım vardı.sim2 hattımı taktığımda şebeke gelmiyordu. Birçok şey denedim olmadı kendi hattımı sim2 taktığımda telefon hakkında girip baktığımda imeil 1 görünüyordu ve süresi bittiğinden dolayı da sinyal ve şebeke gelmiyordu. ne yaptıysam ime2 de çalıştıramadım. Bundan dolayıda şebeke gelmiyordu.Bir arkadaş çözüm yolunu bulmuş deneyim dedim en sonunda ime2 de göründü şebeke geldi .arkadaşın çözüm yolunu paylaşıyorum.

arkadaşlar merhaba benimde telefon yurtdışı tam 4 saat sonra hattı aktif edebildim ama denemediğim sey kalmadı.. Telefon sim kartını hafızaya alıyor formatta atsanız işe yaramıyor. Kullandığım sim kartını imei 1 e alıyor. başka hat takıyorum sim 1 ile sim 2 yi yer değiştiriyorum yine kullandığım sim kartını imei 1 e alıyor yer değiştrmesine izin vermiyor... En sonunda nasıl çözdüğümü anlatayım deneye deneye oldu ama oldu. Google arama kısmına "esim test" yazdım. tam 3 tane e sim eklidim sonra hattı sim 11 slotuna taktım. en son eklediğim 3ncü esimi sildim kendi kendine kullandığım hattı diğer imei 2 ye aldı. Bu şekilde işe yaradı. ama çok uğraştırdı. eklediğim e simin linki. Çok saçma ama oldu. Şimdi telefonu yeniden kuruyorum.

Ekler

• Screenshot_20240707_183447_Chrome.jpg
    Screenshot_20240707_183447_Chrome.jpg
    174.9 KB · Hit: 6
Top Bottom