Neler Yeni

Çözüldü✓ S24 Ultra Şebeke Sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Abdulsamet asan
Arkadaşlar Merhabalar.
3-4 ay önce Samsung S24 Ultra Yurt Dışı cihaz aldım. 90 günlük yasal takibin ardından SIM1 devre dışı kaldı. Bugün Hattı SIM2 taktım ve şebeke sorunu yaşıyorum. SIM2 daha önce hiç kullanmadım ve ayrıca cihazı kapalı kutu aldım. Sadece Acil durum aramaları demekte. IMEI sorguladığımda 1 IMEI (KAYITDIŞI OLDUGU TESPİT EDİLEN IMEI) 2 IMEI içinde (KAYIT BULUNAMADI) demekte. Hattım Turkcell. Hattı başka cihazda denedim her hangi bir sorun yok. Aynı sorunu yaşayan ve çözüm önerisi olan var mı?
Hocam sorunu nasıl çözdünüz gerçekten can sıkıcı olmaya başladı bu durum

uzman4661

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Remzi uzman
Arkadaşlar Merhabalar.
3-4 ay önce Samsung S24 Ultra Yurt Dışı cihaz aldım. 90 günlük yasal takibin ardından SIM1 devre dışı kaldı. Bugün Hattı SIM2 taktım ve şebeke sorunu yaşıyorum. SIM2 daha önce hiç kullanmadım ve ayrıca cihazı kapalı kutu aldım. Sadece Acil durum aramaları demekte. IMEI sorguladığımda 1 IMEI (KAYITDIŞI OLDUGU TESPİT EDİLEN IMEI) 2 IMEI içinde (KAYIT BULUNAMADI) demekte. Hattım Turkcell. Hattı başka cihazda denedim her hangi bir sorun yok. Aynı sorunu yaşayan ve çözüm önerisi olan var mı?
Hocam bencede S24 var Aynı sorun Çözemedim 2 haftayı geçti yardımcı olursanız sevinirim

tanjuu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Tanju yılmaz
Sorun Kendiliğinden çözüldü. Bene baya bir çaba sarf ettiğim ve tecrübe ettiğim bazı olaylar yaşadım. Bunlardan biri E-sim IMEI 1 den alıyor. Birçok yerde IMEI 2 ile kullanabilirsiniz dediler işe yaramıyor. Sorun olup olmadığını merak eden arkadaşlar Ayarlar>>>Bağlantılar>>>SIM yöneticisi kısmına girip oradan simin takılı olduğu yuva aktifmi pasifmi Operatör adı yazıyormu yazmıyormu ona baksınlar. Eğer operatör adı yazıyorsa Cihaz SIM kartı görüyor. Bu aşamada mümkünse 2 aktif hattı takarak Cihaz sinyal alıyormu denesin. Ben aylarca SIM1 IMEI 1 i kullanmama rağmen Cihazı, kapandıktan sonra gene SIM1 Den IMEI 2 Aldı ve SIM 2 de haliyle IMEI 1 gördüğü için Kapalı görünüyor.
iyi günler bende sıkıntı yasıyorum .03.07.2024 sim 1 kapandı sim 2 taktım hat görüyor operatör bilgilerimde geliyor ama sinyal vs almıyor şebeke yok . sim 1 arkadasın hat taktım şebeke vardı benim hattı sim 2 taktım ama bir türlü şebeke gelmedi . nasıl yapıcam acil yardım Türkcell müşteri hizmetlerini arıyorum bir sorun yok diyor. btk arıyorum onlarda bir sıkıntı yok operatörüz İLE GÖÜŞÜN DİYOR.

tanjuu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Tanju yılmaz
İyi günler Samsung s24 ime1 4 ay kullandım bitti ime2 4 ay daha kullanım hakkım vardı.sim2 hattımı taktığımda şebeke gelmiyordu. Birçok şey denedim olmadı kendi hattımı sim2 taktığımda telefon hakkında girip baktığımda imeil 1 görünüyordu ve süresi bittiğinden dolayı da sinyal ve şebeke gelmiyordu. ne yaptıysam ime2 de çalıştıramadım. Bundan dolayıda şebeke gelmiyordu.Bir arkadaş çözüm yolunu bulmuş deneyim dedim en sonunda ime2 de göründü şebeke geldi .arkadaşın çözüm yolunu paylaşıyorum.

arkadaşlar merhaba benimde telefon yurtdışı tam 4 saat sonra hattı aktif edebildim ama denemediğim sey kalmadı.. Telefon sim kartını hafızaya alıyor formatta atsanız işe yaramıyor. Kullandığım sim kartını imei 1 e alıyor. başka hat takıyorum sim 1 ile sim 2 yi yer değiştiriyorum yine kullandığım sim kartını imei 1 e alıyor yer değiştrmesine izin vermiyor... En sonunda nasıl çözdüğümü anlatayım deneye deneye oldu ama oldu. Google arama kısmına "esim test" yazdım. tam 3 tane e sim eklidim sonra hattı sim 11 slotuna taktım. en son eklediğim 3ncü esimi sildim kendi kendine kullandığım hattı diğer imei 2 ye aldı. Bu şekilde işe yaradı. ama çok uğraştırdı. eklediğim e simin linki. Çok saçma ama oldu. Şimdi telefonu yeniden kuruyorum.

Ekler

• Screenshot_20240707_183447_Chrome.jpg
    Screenshot_20240707_183447_Chrome.jpg
    174.9 KB · Hit: 1
Top Bottom