Neler Yeni

RX6800 ve Ryzen 5 5600 neden fps değerleri bu kadar düşük?

Talat

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
198
İsim
Talat
geçen aylarda eski sürümleri de denemiştim fakat fayda etmedi
Mesaj otomatik birleştirildi:

dediğin gibi yaptım. güç planını dengeye alıp grafik bölümünde de ne varsa yükseğe çektim. şimdi ekran kartını ddu ile kaldırıp tekrar kuracağım
bide ekran kartı driverini kurmadan oyuna gır dene

Ckribrahim

Taç
En İyi Cevap
1
geçen aylarda eski sürümleri de denemiştim fakat fayda etmedi

dediğin gibi yaptım. güç planını dengeye alıp grafik bölümünde de ne varsa yükseğe çektim. şimdi ekran kartını ddu ile kaldırıp tekrar kuracağım
Bu durumu ben resize bar açıkken yaşıyordum direk aklıma o geldi. Resize bar kapatınca normale dönmüştü. Resize bar kapalı kalsın. Dengeli güç yap. Resize bar açmıştın sanırım onu kapat tekrar. Normalde daha iyi olması lazım ama Valoda işe yaramıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
99
İsim
hamza ersoy
tamamdır. önce kurmadan deneyip değerleri not edip sonra da kurup buraya koyacağım

Bu durumu ben resize bar açıkken yaşıyordum direk aklıma o geldi. Resize bar kapatınca normale dönmüştü. Resize bar kapalı kalsın. Dengeli güç yap. Resize bar açmıştın sanırım onu kapat tekrar. Normalde daha iyi olması lazım ama Valoda işe yaramıyor.
düne kadar resizebarın varlığını bile bilmiyordum ama bu sorunu yaşamaya devam ediyordum aslında

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Batu Çimen
ekte gördüğünüz gibi oyun içi fps değerim(drop değil, sabit olarak 100-150fps), bios ayarlarım ve ekran kartı driver ayarlarım mevcut. xmp profili açık. denemediğim ayar değiştirmediğim unsur kalmadı ama hala fps değerleri inceleme videolarının yarısının yanına yaklaşamıyor. insanların aynı sistemle 450 500fps gezdiği yerde 144hz bir monitörde drop yemekten sıkıldım. var mı herhangi bir çaresi olan? ne diyorsanız deneyeyim birinden biri faydalı olsa yeter. freesync vb kapalı, özel çözünürlük kullanmıyorum. yani bu öyle basit bi ayarı kapalı/açık şekilde değiştirerek veya işlemcinin macununu falan yenileyerek düzeleceğini düşündüğüm bir şey değil. gerçekten bu kadar fark olmasını anormal buluyorum.
Dostum sisteminde virüs var bendede rx6800 Ryzen 5 5600 var fps olarak 500 600 fps sen temiz format at

Dahası  
Reaksiyon skoru
99
İsim
hamza ersoy
Şu anda baya bi artış gözlemledim. driverı kurmadan girdim ve poligonda 180-200 aldığım yerlerde 370-390 veriyor. ekran kartı driverını hiç kurmasam mı acaba

Talat

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
198
İsim
Talat
anladım 24,5,1 sürümü kurun tekrar deneyin duruma göre drıverı kaldırırsınız..

goksel53

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
Göksel
Şu anda baya bi artış gözlemledim. driverı kurmadan girdim ve poligonda 180-200 aldığım yerlerde 370-390 veriyor. ekran kartı driverını hiç kurmasam mı acaba
başka hesap ile valoranta gir fps değerlerine bi bak aynı mı

Dahası  
Reaksiyon skoru
99
İsim
hamza ersoy
başka hesap ile valoranta gir fps değerlerine bi bak aynı mı
4 yıldır oyunu oynuyorum evet her hesapta aynıydı

anladım 24,5,1 sürümü kurun tekrar deneyin duruma göre drıverı kaldırırsınız..
peki eğer driverı yükledikten sonra yeniden fpsim düşerse, bilgisayarı komple ekran kartı driverı olmadn kullanmamda başıma ne gelir?

goksel53

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
Göksel
4 yıldır oyunu oynuyorum evet her hesapta aynıydı

peki eğer driverı yükledikten sonra yeniden fpsim düşerse, bilgisayarı komple ekran kartı driverı olmadn kullanmamda başıma ne gelir?
bilgisayarın güç tasaruffu modunda değil demi başlata güç planı yazıp oraya bi bakın yüksek performans yapın

Jesu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ömer
inanılır gibi değil o işlemciyle senin o fpsi aldığın yerde. ayarlarını paylaşır mısın

ekran kartı kullanımı ve işlemci kullanımı çok zıt. ekran kartını aşırı az, işlemciyi de %80 %90larda kullanıyordu
valorant zaten işlemciye bakan bir oyun ekran kartına çok bakmaz ultraya almadığın sürece.İşlemci belleğine bakıyordu sanırım

Top Bottom