Neler Yeni

Yardım Aldığım FPS değerleri normal mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Kerem Başar
Asus TUF Gaming F15 modelini geçtiğimiz hafta vatandan aldım 8 gb rtx4060 ekran kartı ve 17 13620H işlemcisi var
Fortnite da rtx açık tum ayarlar fullde dlss performans modunda genelde 70-80 yeri geliyor kapalı alanda 90 a çok açık alanlarda ise 60 a düşüyor fakat zaman zaman optimizasyon gereği donma yaşıyorum
Witcher 3 de iste yine tüm ayarlar en yuksekte dlss dengeli rtx acık haritanın kimi yerinde 70 kimi yerinde 80 kimi yerinde 90 fps alıyorum ortalama 80

1080pde oynuyorum bu ayarlar bana biraz düşük geldi değerlendirirseniz teşekkür ederim video kaydı da atmam mümkün

hamzaacl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Muhammed Hamza Açıkel
laptoplarda pil tasarrufu açık oluyor hem bilgisayarın kendi ayarlarında hem nvdia ayarlarında orada eğer pil tasarrufu açıksa performansın düşmesi normal pil tasarrufunu kapatıp yüksek performansı etkinleştirmen lazım eğer yapmadıysan ve şarjda kullan oyun oynarken

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Kerem Başar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
laptoplarda pil tasarrufu açık oluyor hem bilgisayarın kendi ayarlarında hem nvdia ayarlarında orada eğer pil tasarrufu açıksa performansın düşmesi normal pil tasarrufunu kapatıp yüksek performansı etkinleştirmen lazım eğer yapmadıysan ve şarjda kullan oyun oynarken
sürekli şarjda kullanıyorum ya o ayarları nereden acarım acaba
Mesaj otomatik birleştirildi:

windowstaki açık nvidiadakini nasıl açabilirim

hamzaacl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Muhammed Hamza Açıkel
ben sana video linki atayım oraya bakarak yap fps öncesi ve sonrasına bak

efayi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
175
İsim
Efe Erdoğan
sürekli şarjda kullanıyorum ya o ayarları nereden acarım acaba

windowstaki açık nvidiadakini nasıl açabilirim
Benim bildiğim Nvidia denetim masasında 3d ayarların yönetilmesi kısmında güç modunu maksimum performansa çekiyon başka görmedim

hamzaacl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Muhammed Hamza Açıkel
bu videodan sonra pc uçar yine seni tatmin etmezse Abdullah abinin 6 gün önce attığı bi uygulama var onu kurarsın

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Kerem Başar
bu standarttaydı ultimate a aldım

Ekran Görüntüsü (6).png

bu videodan sonra pc uçar yine seni tatmin etmezse Abdullah abinin 6 gün önce attığı bi uygulama var onu kurarsın
yok yani merak ettiğim 4070 ekran kartı olan bir laptopa gore degerler düşük değil mi

hamzaacl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Muhammed Hamza Açıkel
bu standarttaydı ultimate a aldım

Alıntıyı görüntüle

yok yani merak ettiğim 4070 ekran kartı olan bir laptopa gore degerler düşük değil mi
şimdi eğer sen maksimum performans tercih etmezsen pc fabrikadan çıktığı gibi kullanırsan pc kendini kısıtlar yani 130 140 fps alacakken pil tasarrufunda 90 100 e düşer maksimum performans ta ise pc kullanabildiği en iyi performansı kullanır ve fps değerlerin artar

şimdi eğer sen maksimum performans tercih etmezsen pc fabrikadan çıktığı gibi kullanırsan pc kendini kısıtlar yani 130 140 fps alacakken pil tasarrufunda 90 100 e düşer maksimum performans ta ise pc kullanabildiği en iyi performansı kullanır ve fps değerlerin artar
videodaki adımları uygula bende uyguladım her bilgisayarımda ve faydalarını gerçekten gördüm tavsiyem bu

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Kerem Başar

videodaki adımları uygula bende uyguladım her bilgisayarımda ve faydalarını gerçekten gördüm tavsiyem bu
pili ilk aldıgımda performasna cekmisim simdi az once attıgım gorselide cektim bir daha deneyeceğim

xTURANN

80+ Bronze
Donanım güçlü bile olsa, RTX + Full ayarlarda Fortnite'ta yüksek fps zor.
90 Falan alıyorsanız yine iyi.

xTURANN

80+ Bronze
witcherdeki degerler nasıl peki
Ekran 144 Hz Değilse yeterli, 144Hz İse yine yeterli. Witcher bu, efekt falan çok var. Evet eski oyun ama efekt, efekttir.

Güç ayarı falan yap laptopa, 100 üstü sabit alman gerekiyor diye düşünüyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Kerem Başar
witcherdeki degerler nasıl peki
Witcher 3 de iste yine tüm ayarlar en yuksekte dlss dengeli rtx acık haritanın kimi yerinde 70 kimi yerinde 80 kimi yerinde 90 fps alıyorum ortalama 80

çok ağaçlı yerlerde 70 oxenfurt gibi yerlerde veya akbostan mapinde falan 80 90 goruyor ortalama 78-84

Ekran 144 Hz Değilse yeterli, 144Hz İse yine yeterli. Witcher bu, efekt falan çok var. Evet eski oyun ama efekt, efekttir.

Güç ayarı falan yap laptopa, 100 üstü sabit alman gerekiyor diye düşünüyorum.
mesela siz kaç fps alıyorsunuz rakriben sizinkinden 10 fps falan fazla alması gerekmezmi

Top Bottom