Neler Yeni

Ev kilitleri hakkında

EsdeathSama

80+ Bronze
Yakın zamanda ev satın alacağız ve ev kilitleri konusunda garip soru işaretlerim var. Öncelikle şuanki evin girişi bildiğimiz sadece fiziksel bir anahtarla açılıyor. Şuan almayı düşündüğümüz sıfır veya sıfıra yakın evlerin çoğu şifreli girişi kullanıyor ve ne ailem ne de ben bu evlere sıcak bakmıyoruz. Yani 9 rakam kırmak kadar kolay ne var diye düşünüyorum. Ben mi çok geleneksel takılıyorum bilmiyorum ama güvenlik konusunda endişelerim oluyor. Hiç hırsızlık yaşamadık travmam falan yok sadece aklıma takılıyor. Elektrik gitmesi durumunda falan nasıl binaya gireceğiz?
Konu çok saçma biliyorum ama sonuçta maksat tartışma ve eğlence olsun. Gülmek isteyen gülebilir sizi keyiflendirdiysem ne mutlu.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mustafa Kılıç
kanka bir suphen olmasın yıllardır bu sekılde saglıyoruz biz evin guvenligini herhangi bir elektrik kesintisi olursa da genellikle elektrigi deoplayan bir istasyon gibi seyi oluyor yani oldukca guvenlı hatta fiziksel olarak normal kilitli kapıları acmak cok daha kolay yani suphen olmasın

EsdeathSama

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kanka bir suphen olmasın yıllardır bu sekılde saglıyoruz biz evin guvenligini herhangi bir elektrik kesintisi olursa da genellikle elektrigi deoplayan bir istasyon gibi seyi oluyor yani oldukca guvenlı hatta fiziksel olarak normal kilitli kapıları acmak cok daha kolay yani suphen olmasın
Yüksek ihtimalle daha güvenlidir ama ben kabullensem bile ailemi ikna edemem sonuçta 1 kere ev alıyoruz. RFID veya yine anahtarlı evler tercihimiz olur.

Lgoyü

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
672
İsim
Enes
Yakın zamanda ev satın alacağız ve ev kilitleri konusunda garip soru işaretlerim var. Öncelikle şuanki evin girişi bildiğimiz sadece fiziksel bir anahtarla açılıyor. Şuan almayı düşündüğümüz sıfır veya sıfıra yakın evlerin çoğu şifreli girişi kullanıyor ve ne ailem ne de ben bu evlere sıcak bakmıyoruz. Yani 9 rakam kırmak kadar kolay ne var diye düşünüyorum. Ben mi çok geleneksel takılıyorum bilmiyorum ama güvenlik konusunda endişelerim oluyor. Hiç hırsızlık yaşamadık travmam falan yok sadece aklıma takılıyor. Elektrik gitmesi durumunda falan nasıl binaya gireceğiz?
Konu çok saçma biliyorum ama sonuçta maksat tartışma ve eğlence olsun. Gülmek isteyen gülebilir sizi keyiflendirdiysem ne mutlu.
Evi aldıktan sonra apartmanca ortak karar alarak şifre kilit sistemini yaptırabilirsiniz. Emin olun kırmak çokta kolay olmaz Türkiye'deki ev hırsızları için. Kıracak kişilerde evlerle uğraşmaz. Ayrıca genel bir sistemmi özel mi yaptırdık bilmiyorum, ancak şifreli sistemle beraber kapı açma anahtarı tarzında yuvarlak bir şey veriliyor. Kapının kilit kısmına tak diye dokunduruyorsun yuvarlağı kapı açılıyor.

Forum Fedaisi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
470
İsim
Bahadır
o 9 rakami kirmak senin icin 90 yil profosyonel icin 9 yil surer yani kafana takmana gerek yok

Pew Pew

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
495
İsim
Cem Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık
Ne dertler var be :ROFLMAO:

Top Bottom