Neler Yeni

ASUS RX 480 8GB KAÇ DERECEYE KADAR DAYANIR?

pudireal

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Pudicloud
Bakım yaptır hocam normal dereceler değil 80 üstü. Çalışmasında problem olmaz ancak ömrü kısalır. Bakım yapana kadar fan hızı fullde kullanmanı tavsiye ederim. Full fan hızında kaç derece olduğunu da yazarsın
Full fan hızı ayarları konusunda bilgisiz kaldım biraz yardımcı olabilme şansın varmı discord vb. üzerinden yasak değilse kralım içim hiç rahat değil be
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hiç yapmadım bence çok da gerek yok gerçekten 95+ oluyorsa sıkıntı vardır ona göre davranırız ama kartın bir bakımını yaptır sen arada belirli bir fark görürsün
Diyorsan illa undervolt yapacam bir konu aç bilen arkadaşlar yardımcı olur
Tamamdır değerli hocam çok teşekkürler. Test yapacağım 95+ olursa umarım patlamaz :)) 95 olmasıda sorun dimi bu arada?

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,117
İsim
Hamza Ziya Üstün
80 üstü artık tehlike olmaya başlar hocam. Hele 90 üstüne asla çıkmamalı bence. Discord yok ancak birazdan resimli olarak anlatacağım fan ayarlamayı

RuthlV5

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
217
İsim
Mert Kirazlı
hocam bakımını yapmanı öneririm bende bi ara gtx1660s vardı 90 ı görüyordu termal bakımını yapıp kasayada fan taktım çözüldü sorun ama bunları yapıp gene sonuç alamazsan karta undervolt yapmalısın

pudireal

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Pudicloud
hocam bakımını yapmanı öneririm bende bi ara gtx1660s vardı 90 ı görüyordu termal bakımını yapıp kasayada fan taktım çözüldü sorun ama bunları yapıp gene sonuç alamazsan karta undervolt yapmalısın
Hocam işte bende o konuda yardım istiycektim cidden içim hiç rahat değil lütfen discorddan bi 10 dakikanı ayır bana beraber yapalım hiç bilgim yok be

AlphaOMG

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
668
İsim
Ömer Keskin
Hocam işte bende o konuda yardım istiycektim cidden içim hiç rahat değil lütfen discorddan bi 10 dakikanı ayır bana beraber yapalım hiç bilgim yok be
Undervolt yapman için bir sebep yok dostum. Elektronik aletler bir zaman sonra bakıma ihtiyaç duyarlar ve senin ekran kartında eski bir ekran kartı. Yaz aylarında ekran kartı ısıları normal seyrinin üzerine çıkabilir buna en büyük etken mevcut sıcaklığı ve bakır ısı borularıyla işlemci arasındaki iletken olan macundur. Macun bir zaman sonra özelliğini yitirir bu da direkt ısınmaların bir ayağını oluşturur. Benim tavsiyem kasa içi havalandırmana dikkat edip ekran kartının macununun yenilenmesi. Undervolt en son çare olmalıdır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Enes Erden
Hocam en son bakım 7 8 ay olmuştur GTA 5 de iken %100 olup düşüyor ama genelde %100 oluyor FPS değerlerim de çok iyi full ayarlarda 130 120 FPS alıyorm ama kartın sıcaklığı 87 88 lere çıkıyor belki bıraksam 90 lara kadar çıkacak ne kadar dayanabilir bi anda patlar mı bi yardımcı olursan çok sevinirim bide bu undervolt ayarları varmış fan hızı ayarları falan maxiumum a çeksek etki eder mi?
Hocam 90 derecelere kadar normal ama Kasanın fotoğrafını veya linkini atarsan daha güzel bir yorum yapabilirim ama güzel bir termal macunla ekran kartının macununu yenilemeni önerebilirim 95 üstü çok riskli haberin olsun hocam

Gel hocam dcye

pudireal

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Pudicloud
Hocam 90 derecelere kadar normal ama Kasanın fotoğrafını veya linkini atarsan daha güzel bir yorum yapabilirim ama güzel bir termal macunla ekran kartının macununu yenilemeni önerebilirim 95 üstü çok riskli haberin olsun hocam

Gel hocam dcye
İsim ne hocam pudi benim dcde soru yardım kanalına yazıyorum etiketle beni

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
947,579
Üyeler
149,239
Son üye
Aliozrr