Neler Yeni

Donanım Arşivi Discord Sunucusu "Sorry" Adlı Moderatör Şikayetim

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

Ryatashed

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emre Cankaya
Merhabalar konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim. Konuyu hızlı bir şekilde anlatıyorum.

Bir arkadaş yardım kanalında fotoğraf atmıştı, bir soru soruyordu ben ise bu fiyata daha uygun bir Intel marka işlemci alabilirdin dedim ve birkaç kişi daha AMD varken Intel ne diyerek bana laf atıp kışkırttılar. Üstüne hakaret etmediğim halde sadece bana 1 haftalık zaman aşımı uygulandı bu bahsettiğim "Sorry" adlı moderatör tarafından. Geçmiş mesajlara baktığımız zaman zaten anlaşılıyor ki arkadaşları bunlar. Bana hakaret edilip kışkırtıldığım halde ve karşı tarafın marka kötülediği görüldüğü halde bana 1 haftalık işlem uygulandı ve "karşı tarafa benim aldığım gibi bir işlem uygulamadı" arkadaşımız. Üstüne bana DM içerisinden ağza alınmayacak küfür etti ve istediğin yere şikayet et hadi diyerek konuyu kapattı. Bu süreçte hiçbir şekilde ağzımdan hakaret çıkmadı.

Olayın incelenmesini ve böyle kişilerin gerekirse yetkisinin alınmasını arz ediyorum. Olayın değerlendirilmesini bir üst yetkili bir kişiye ulaşmasını rica ediyorum. Herkese iyi günler dilerim, aşağıya birkaç ekran görüntüsünü bırakıyorum.

Ekran Alıntısı.PNG

1721475287255.png

1721475340007.png

Ekler

• 1721475407403.png
    1721475407403.png
    76 KB · Hit: 22

Sorry

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Alperen Koçak
Arkadaş Donanım Arşivi'nin yüklediği videoyu bile izlemeyip kullanıcımıza bozuk bir işlemci öneriyor. Olur olmadık yanlış bilgiler ile marka kötüleme yapıyor. Ki işi hiç bilmediği 61 derecedeki işlemciye üstünde sucuk pişiririm demesinden belli. Kendisinin dediği gibi ona hakaret eden kullanıcılarımızda aynı time out süresinde. Sunucumuzda dm çağırmak apaçık yasak kurallarda belirtildiği üzere. Dmden kime nasıl uslup kuracağım kimseyi ilgilendirmez. Kaldı ki ben olayları anlatmaya çalışırken tehdit ediyor arkadaş dmden. Beni bilen bilir discordda su gune kadar şikayet almadım. Yılı geçti moderatörüm. Alta yanlış bilgileri ve marka kötülemeleri atıyorum. Unutmayınki discord sunucusunda yanlış bilgi vermek ve marka kötülemek yasaktır.

Ekler

• Screenshot_20240720_142346_Discord.jpg
    Screenshot_20240720_142346_Discord.jpg
    169.1 KB · Hit: 25
  • Screenshot_20240720_142336_Discord.jpg
    Screenshot_20240720_142336_Discord.jpg
    205 KB · Hit: 26
  • Screenshot_20240720_142332_Discord.jpg
    Screenshot_20240720_142332_Discord.jpg
    179.5 KB · Hit: 24
  • Screenshot_20240720_141603_Discord.jpg
    Screenshot_20240720_141603_Discord.jpg
    35.6 KB · Hit: 21
  • Screenshot_20240720_141552_Discord.jpg
    Screenshot_20240720_141552_Discord.jpg
    133.3 KB · Hit: 22
  • Screenshot_20240720_141546_Discord.jpg
    Screenshot_20240720_141546_Discord.jpg
    50.1 KB · Hit: 26

Ryatashed

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emre Cankaya
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaş Donanım Arşivi'nin yüklediği videoyu bile izlemeyip kullanıcımıza bozuk bir işlemci öneriyor. Olur olmadık yanlış bilgiler ile marka kötüleme yapıyor. Ki işi hiç bilmediği 61 derecedeki işlemciye üstünde sucuk pişiririm demesinden belli. Kendisinin dediği gibi ona hakaret eden kullanıcılarımızda aynı time out süresinde. Sunucumuzda dm çağırmak apaçık yasak kurallarda belirtildiği üzere. Dmden kime nasıl uslup kuracağım kimseyi ilgilendirmez. Kaldı ki ben olayları anlatmaya çalışırken tehdit ediyor arkadaş dmden. Beni bilen bilir discordda su gune kadar şikayet almadım. Yılı geçti moderatörüm. Alta yanlış bilgileri ve marka kötülemeleri atıyorum. Unutmayınki discord sunucusunda yanlış bilgi vermek ve marka kötülemek yasaktır.
1 hafta mı bunun süresi bana attığın gibi ? 1 haftalık tatil :D diğerlerine ne zaman uygulanmış bakar mısınız ben konuyu açana kadar kimseye uygulamamıştı çünkü ? Hangi kurala hangi süre zaman aşımı uygulandığını birisi yazabilir mi merak ettim varsa? Kimseyi dm çağırmadım dmden onlara da uygulandı mı diye sordum ve sen bana küfür ettin. Kaç yıldır moderatörsün fakat forumda bugün daha yeni üyelik açmışsın :D ilginç.. Sucuk pişiririm derken espri yapmak istedim bunu sunucuda chatte nerdeyse cogu kisi kullanıyor aratıp bakarsan nereden savunsam diye yer arıyorsun galiba bir şey demiyorum. Konuyu bile savunmanı yap diye ben attım belki haberin bile olmayacak :D yetkili birisi ilgilenip kararını versin.

Rifyxs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hakan Ç.
Kurallara Uymadığın ve Sunucuda Yeni Olduğun Çok Belli Moderatörümüz Sorry Bu Sunucuyu Tek Başına 1 Yıldır İdare Ediyor Sorry'den Başka Aktif Moderatör Yok Ayrıca Sunucu DM'den Edilen Küfürlere Karışmıyor Bozuk İşlemci Önermişsin Böylece 1 Haftalık Zaman Aşımını Hak Etmişsin ki Cezan Zaten 1 Güne İndirilmiş

Woxor

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Anıl
Merhabalar konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim. Konuyu hızlı bir şekilde anlatıyorum.

Bir arkadaş yardım kanalında fotoğraf atmıştı, bir soru soruyordu ben ise bu fiyata daha uygun bir Intel marka işlemci alabilirdin dedim ve birkaç kişi daha AMD varken Intel ne diyerek bana laf atıp kışkırttılar. Üstüne hakaret etmediğim halde sadece bana 1 haftalık zaman aşımı uygulandı bu bahsettiğim "Sorry" adlı moderatör tarafından. Geçmiş mesajlara baktığımız zaman zaten anlaşılıyor ki arkadaşları bunlar. Bana hakaret edilip kışkırtıldığım halde ve karşı tarafın marka kötülediği görüldüğü halde bana 1 haftalık işlem uygulandı ve "karşı tarafa benim aldığım gibi bir işlem uygulamadı" arkadaşımız. Üstüne bana DM içerisinden ağza alınmayacak küfür etti ve istediğin yere şikayet et hadi diyerek konuyu kapattı. Bu süreçte hiçbir şekilde ağzımdan hakaret çıkmadı.

Olayın incelenmesini ve böyle kişilerin gerekirse yetkisinin alınmasını arz ediyorum. Olayın değerlendirilmesini bir üst yetkili bir kişiye ulaşmasını rica ediyorum. Herkese iyi günler dilerim, aşağıya birkaç ekran görüntüsünü bırakıyorum.

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Kral sen bilmiyorsun galiba burda kural ihlali yapmıssın ve dm den küfür etmek vs. serbest nasıl olsa sunucu değil dm değil mi ? lütfen azıcık daha mantık kur adam zaten cezanı indirmiş ne bekliyorsun ?

Sorry

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Alperen Koçak
1 hafta mı bunun süresi bana attığın gibi ? 1 haftalık tatil :D diğerlerine ne zaman uygulanmış bakar mısınız ben konuyu açana kadar kimseye uygulamamıştı çünkü ? Hangi kurala hangi süre zaman aşımı uygulandığını birisi yazabilir mi merak ettim varsa? Kimseyi dm çağırmadım dmden onlara da uygulandı mı diye sordum ve sen bana küfür ettin. Kaç yıldır moderatörsün fakat forumda bugün daha yeni üyelik açmışsın :D ilginç.. Sucuk pişiririm derken espri yapmak istedim bunu sunucuda chatte nerdeyse cogu kisi kullanıyor aratıp bakarsan nereden savunsam diye yer arıyorsun galiba bir şey demiyorum. Konuyu bile savunmanı yap diye ben attım belki haberin bile olmayacak :D yetkili birisi ilgilenip kararını versin.
cevabımda paylaştığım gibi seninle tartışmaya giren arkadaş ve sen aynı ceza süresine sahipsin cezan 1 gün yeni değiştirmedim merak etme kalan süreden görebilirsin

nyan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Alihan
12gghh

Son düzenleme:
  • Beğen
Reaksiyonlar: fox1

Ryatashed

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emre Cankaya
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
cevabımda paylaştığım gibi seninle tartışmaya giren arkadaş ve sen aynı ceza süresine sahipsin cezan 1 gün yeni değiştirmedim merak etme kalan süreden görebilirsin
Arkadaşlarını konuya çağırıp destek vermeleride yasak bilgin olsun şikayet eden ve edilen kişi ayrıca yetkili dışında birinin yazması yasak diye biliyorum :D hesapları bile yeni açmışlar konu incelendiği zaman bu arkadaslara da islem uygularsanız sevinirim :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
MEHMET MUSTAFA

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Atılan SS'lere göre marka kötüleme yapıyorsun tek sen time out yememişsin karşı tarafada aynı işlem uygulanmış DM de yaşanan olayları sunucuya bağlamamak lazım, 1seneyi aşkındır sunucudayım gereksiz yere işlem yaptığını görmedim burada haklı olan mod diye düşünüyorum.

Thorcuk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Emirhan

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Size orda karşı çıkmamızın başlıca sebebi f/p olmayan bir işlemciyi önermeniz ve marka kötülemeniz hem "Sektörün içindeyim" diyorsunuz hem de marka kötüleyerek konuşuyorsunuz zaten böyle bir sektör de olan bir adam her şeyi bilir ve her markaya aynı şeffaflıkta yaklaşır siz orda marka kötüleyerek konuşursanız bizde size karşı yüklenmemiz gayet doğal olur hem dediğiniz "Oyunda daha yüksek fps alıyor" muhabbeti fasa fiso çıktı yani bilmediğinizi açıkça buradan belli etmiş oldunuz ekstra olarak bizler orada başka insanlara yardım ederken adam zaten işlemciyi almış ve gelip orda konuya dahil oluyorsunuz marka kötülemeniz bir yana orda yardım ettiğimiz insanlar ile de laflarımızı bölüyorsunuz ve yardımcı olamıyoruz biz işimizi yaparken sen ortaya bilmediğin bir konu hakkında dahil olursan ve o konu hakkında bir delilin yoksa boş yapmış ve herkesi oyalamış olur bizler sana ekran görüntüleri eşliğinde kanıtlarımızı attık bazı sorular sordun cevapladık ve hala daha rahat edemedin ve marka kötülemeye devam ettin. Ondan sonrada marka kötülemenin yasak olduğu bir sunucudan timeout atılınca kendini haklı durumuna düşürmeye çalışan bir insan gibi duruyorsun bu mesajları yazarak. Diyeceğim şu ki özet ortaya bir laf attın bu lafın doğru olmadığını ve o fiyat bandından daha düşük ve daha iyi bir işlemci olduğunu söyledik bunların hepsini ekran görüntüleri ile sana da kanıtladık ve yine rahat durmadın marka kötülemeye devam ettin.

Limonn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Enes Akçay
sorunlu intel işlemcilerini övmüşsün reis bende intel kullanıyorum ama intelin yeni nesil işlemcileri sorunlu baya haksızsın reis ve harbiden lga1700e yükseltme bile yapamassın yani

Sorry

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Alperen Koçak
Arkadaşlarını konuya çağırıp destek vermeleride yasak bilgin olsun şikayet eden ve edilen kişi ayrıca yetkili dışında birinin yazması yasak diye biliyorum :D hesapları bile yeni
Ben kimseyi cagırmadım dostum. Hesabın ne zaman açıldığınıda ben bilemem. İp adresleri ortada kullanıcılar ortada. Haberi olan geliyor maalesef.

Woxor

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Anıl
Ben kimsenin yan hesabı değilim kardeşim

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom