Neler Yeni

6700XT ve R5 5600lü sistem alınır mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Winterbjorn
Bütçe
24000
Vatan bilgisayar üzerinden bi sistemin bazı parçalarını değiştirip şöyle bir sistem oluşturdum

Ekran Kartı : Sapphire 6700xt 12GB 192bit
İşlemci : r5 5600
Anakart : MSI B450M A PRO MAX II
Ram : GSkill Ripjaws 2x8 3200mhz cl16
SSD : Kioxia Exceria 500GB
Kasa ve PSU : Powerboost PB P3385B Mesh 650W

Güç kaynağı içime sinmedi onu ilerliyen zamanda Thermaltake tr2 ile değiştirmeyi düşünüyorum ama genel olarak bu sistem 24 bin TL'ye değer mi veya buna denk bir sistem var mı?

(oynayacağım oyunların bir çoğunda dlss rtx gibi teknolojiler yok ki olsa bile zaten bu fiyat bandında 4060 gibi bi ekran kartı ile rtx açsam bile monitörümün hz değerine denk bir fps alamayacağım için saf güç benim için daha önemli bu yüzden amd ekran kartları içime daha çok siniyor)

Son düzenleme:

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,449
İsim
Yusuf
fiyatına bağlı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Winterbjorn
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şu sistemde ekran kartı ve anakartı değiştirmişsin. Psu değiştirme masrafı ile 25K desek, bu gönderideki ilk sistem daha f/p kalıyor. DDR4 istiyorum dersen de 5600 + 4060 Ti sistemi ekran kartı ve ucuz 1 tb ssd seçeneği ile daha f/p bence.
gençer gaming üzerinden attığın sistemdeki psuyu daha iyisi ile değişince 24k civarına geliyor ve gayet mantıklı geldi fakat 7600 8gbden emin olamadım diğer sistem içinse biostar marka anakartlar sıkıntı olabiliyor diye birkaç şey duymuştum ne kadar doğru bilemem tabi birde ben psuyu daha sonra değiştirmeyi düşünüyorum 1 2 ay sonra falan ki onuda değiştirdiğimde bitfenix değil thermaltake msi gibi bir marka almayı düşünüyorum ondan dolayı attığın o diğer sistem genel parça kalitesi vs olsun çok aklıma yatmadı fakat ddr5 olan güzel gibi öneri için teşekkür ederim ❤️👍🏻

AlevFırtınası

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
510
İsim
Alev Fırtınası
gençer gaming üzerinden attığın sistemdeki psuyu daha iyisi ile değişince 24k civarına geliyor ve gayet mantıklı geldi fakat 7600 8gbden emin olamadım diğer sistem içinse biostar marka anakartlar sıkıntı olabiliyor diye birkaç şey duymuştum ne kadar doğru bilemem tabi birde ben psuyu daha sonra değiştirmeyi düşünüyorum 1 2 ay sonra falan ki onuda değiştirdiğimde bitfenix değil thermaltake msi gibi bir marka almayı düşünüyorum ondan dolayı attığın o diğer sistem genel parça kalitesi vs olsun çok aklıma yatmadı fakat ddr5 olan güzel gibi öneri için teşekkür ederim ❤️👍🏻
Sen bilirsin

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Winterbjorn
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
zaten az buz bilgisayarlardan anladığımı düşünüyorum sadece fiyatına göre alınıp alınamayacağını veya yakın bi fiyata daha iyisi olup olmadığını sormak için bu konuyu açmıştım gençerdeki sistemi önerdiğiniz için sağolun hocam

Dodo93

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
315
İsim
Doğan gelişigüzel
geçenlerde 20500 e aldık vatandan arkadaşa hemde tt psu lu i5 12400 f 610 anakartlı

ugurkolasin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Uğur
o paraya ddr4tense ddr5 bulunur gibi ya

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular