Neler Yeni

Amerika'da polislik yapılır mı?

Merhaba sevgili hocalarım ben bir polis olarak Türkiye'de az maaş aldığımı düşünüyorum yani 28 bin TL ile Ankara'da zar zor yaşıyorum ve benimde aklıma Amerika'da polislik yapma geldi ve baktığım kadarıyla FBI ajanları aylık 17.000$ maaş alıyor ama gitsem yapabilir miyim? Hiç bilmiyorum peki hiç Amerika'da yaşayan biri var mı acaba ya da Amerika'da polislik yapılır mı?

mfm125

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
957
İsim
Mehmet
Merhaba sevgili hocalarım ben bir polis olarak Türkiye'de az maaş aldığımı düşünüyorum yani 28 bin TL ile Ankara'da zar zor yaşıyorum ve benimde aklıma Amerika'da polislik yapma geldi ve baktığım kadarıyla FBI ajanları aylık 17.000$ maaş alıyor ama gitsem yapabilir miyim? Hiç bilmiyorum peki hiç Amerika'da yaşayan biri var mı acaba ya da Amerika'da polislik yapılır mı?
Amerika'da polislik yapmak zaten cok zor bide FBI ajanı mi olacaksın ? eğer istiyorsan önce Amerikaya gidip vatandaşlık alıp sonra polisliğe başvurmam lazım

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,304
İsim
Ahmet Sevinç
Amerika'da polislik yapmak zaten cok zor bide FBI ajanı mi olacaksın ? eğer istiyorsan önce Amerikaya gidip vatandaşlık alıp sonra polisliğe başvurmam lazım
Vatandaşlık almayanlar polis olabilir ama Green card veya çalışma izni olması lazım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam merhaba 17000 dolar iyi para demi bende isterim onu kazanmak ama bence uçuk hayaller kurmayın bu sanki 4 yıl hemşirelik okuyup ameliyat doktoru olacak gibi uçuk bir şey çünkü sen ajanlığa ve istihbarata dair hiçbir eğitim almadın bunlar olmadan o kadar para kazanırım demek sadece hayal
Bunun dışında orada polis olabilirsin ama tabikide polis akademisi baştan almak ve İngilizcenin iyi olması lazım polis maaşıda değişsede benim bildiğim 6000 dolar

RONALDINHO

80+ Silver
Öyle kolay şeyler değil. Orada düz polis olmak bile zordur buradan gidip. FBI zor bir hayal. Hayırlı görevler 🚨

mfm125

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
957
İsim
Mehmet
Öyle kolay şeyler değil. Orada düz polis olmak bile zordur buradan gidip. FBI zor bir hayal. Hayırlı görevler 🚨
Niye bazı kişiler Erdal kayaya özeniyor anlamadım adam zaten işinden memnun degilmis

FurkanIIy

80+ Bronze
Amerikalı Aynasız nasıl sıfırdan FBI ajanı olduğunu anlatıyordu bir videoda. Ona bakabilirsin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Eyvallah kral 🫡 şartlarını şimdi gördüm baya fazlaymış:

1-güvenlik soruşturması
2-20 haftalık ajanlık eğitimi
3-fiziksel uygunluk testi
4-sağlık raporu,özgeçmiş,kimlik,referans mektupları,transkript,mülakat😶

Daha ilginci ise 20 haftalık eğitimde silah kullanımı var oha yani polis adamın silah kullanma eğitimine ihtiyacı mı var?

Üniversite mezuniyeti ve vatandaşlık istemeyen departmanlar var ancak sayıları çok az. ayrıca kabul edilmedikçe başvuru yapabilirsin illaki tutar birisi. Fiziki yeterlilik çok önemli, sicilin de iyiyse bir şekilde polis olursun bence. FBI ajanlık olduğu için deneyimin arttıkça olma şansın da artar muhtemelen.

Üniversite mezuniyeti ve vatandaşlık istemeyen departmanlar var ancak sayıları çok az. ayrıca kabul edilmedikçe başvuru yapabilirsin illaki tutar birisi. Fiziki yeterlilik çok önemli, sicilin de iyiyse bir şekilde polis olursun bence. FBI ajanlık olduğu için deneyimin arttıkça olma şansın da artar muhtemelen.
Eyvallah kral 👑👑

BenRoboTdeğilİm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,323
İsim
BenRoboTdeğilİm
abim sen ülkene hayırlı biri olmaya çalışsan daha iyi olur bence

hocam şunu ekleyim FBI olmak için amerika vatandaşı olmanız lazım ve bildiğim kadarıyla eyaletlerde polis olma yaşı da maksimum 30du sanırım ona dikkat edin
Yok hocam ben baktım 23 yaş en az bende 25 yaşındayım zaten beni pek etkilemiyo ajanlık yaşı :) inşallah olur yolumuza bakacağız çalışacağız olduysa oldu olmadıysa olmadı.

abim sen ülkene hayırlı biri olmaya çalışsan daha iyi olur bence
28 bin ₺ ile mi? Kardeşim her şey söylenilği gibi olsaydı şuan itiraz etmezdim.

Yok hocam ben baktım 23 yaş en az bende 25 yaşındayım zaten beni pek etkilemiyo ajanlık yaşı :) inşallah olur yolumuza bakacağız çalışacağız olduysa oldu olmadıysa olmadı.

28 bin ₺ ile mi? Kardeşim her şey söylenilği gibi olsaydı şuan itiraz etmezdim.
Daha doğrusu bu konuyu açmazdım.

Top Bottom