Neler Yeni

Yardım 4070 super overclock

Kuzey212

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Kuzey özçelik
PNY 4070 super 12GB Ekran kartım var fakat rekabetçi oyunlarda kendisini çok az kullandıgı ıcın overlock yapmak istiyorum yardım edebılecek varmı.

Gurkanpiro

80+
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
Gurkan
PNY 4070 super 12GB Ekran kartım var fakat rekabetçi oyunlarda kendisini çok az kullandıgı ıcın overlock yapmak istiyorum yardım edebılecek varmı.
overclock yapınca pek bısey degıscegıne sanmam normalde kullanırdı

Rusty_Cohle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
553
İsim
Rusty
Isınma varsa ve azda güç tüketiminden tasarruf yapayım diyorsan UV tavsiye ederim öbür türlü oyunlarda OC yapman belki 3-5 FPS fark koyar eskisine göre yani gereksiz

Ayan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
615
İsim
Mehmet
gpu usage ile oc arasında nasıl bağlantı kurdu acaba, garip kafalar...

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Kaan
kartın kendini kullanmıyorsa kartın gücünü arttırman bi şeyi değiştirmez, darboğaz yapan başka bişey var demek ki, işlemci ramler vs

Rekabetçi oyunlar işlemci odaklıdır, işlemcin ne kadar iyiyse o kadar yüksek alırsın. Nedeni rekabetçi oyunlar hem fazla ağır olmaz hemde iyi optimize edilmiş olurlar bu yüzden grafik için pek ağır gereksinimleri olmaz. Eğer ekran kartı kullanımını arttırmak istiyorsan grafikleri yada çözünürlüğü arttırmayı deneyebilirsin.

Kuzey212

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Kuzey özçelik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
i514400F
Rekabetçi oyunlar işlemci odaklıdır, işlemcin ne kadar iyiyse o kadar yüksek alırsın. Nedeni rekabetçi oyunlar hem fazla ağır olmaz hemde iyi optimize edilmiş olurlar bu yüzden grafik için pek ağır gereksinimleri olmaz. Eğer ekran kartı kullanımını arttırmak istiyorsan grafikleri yada çözünürlüğü arttırmayı deneyebilirsin.
kartın kendini kullanmıyorsa kartın gücünü arttırman bi şeyi değiştirmez, darboğaz yapan başka bişey var demek ki, işlemci ramler vs
Isınma varsa ve azda güç tüketiminden tasarruf yapayım diyorsan UV tavsiye ederim öbür türlü oyunlarda OC yapman belki 3-5 FPS fark koyar eskisine göre yani gereksiz
gpu usage ile oc arasında nasıl bağlantı kurdu acaba, garip kafalar...
overclock yapınca pek bısey degıscegıne sanmam normalde kullanırdı
İ5 14400F işlemci 32 gb 3200 mhz ram
sıcaklık oyunlarda 60 ila 70 arası fakat cpu 90 ila 100 arası 90-80 arası gibi

Kuzey212

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Kuzey özçelik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sıcaklık 50 70 gpu
sıcaklık cpu 80 100