Neler Yeni

5 5600X var valo da 75-80 derece oluyor bu sıcaklıklar işlemciye zarar verir mi

Sqervz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Servet
(Stok fan var şuan )2-3 aya kadar 500tl ye kule tipi fan Alacam da 500tl lik bir soğutucu soğutur mu acaba ? 1 yıldır kullanıyom kasayı

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Sorun Olmaz işlemci fazla ısıdan ghz düşürür zaten.
Ben ryzen 5600g ile 95-99 dereceyi gördüm sorun olmadı .
Çok ısınmasın diyorsam biostan Amd core perfomance boost u kapatırsan 3.9 ghz geçmez ve işlemci ısınmaz.
Uygun Fiyatlı soğutucu

omerdgn42

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Ömer Doğan
(Stok fan var şuan )2-3 aya kadar 500tl ye kule tipi fan Alacam da 500tl lik bir soğutucu soğutur mu acaba ? 1 yıldır kullanıyom kasayı
Hiçbir şey olmaz o sıcaklıkta. Benim laptop 95 dereceye bile çıkıyor tabi fanları kapatınca :D

Bünyamina

80+ Gold
Sıcaklığın iyi bir sorun yok. İleride böyle bir fan alabilirsin. Yeterli bir fan.
Bende 5600x kullanıyorum. Yükte max 80 derece gördüm. Sende böyle bir fan alırsan 75 derece civarında tam yükte kullanırsın bu aylarda.
Kışın çok rahat yükteyken 70 altında kullanırsın. Valo oynarken de 60 derecede çalışır. Öyle tahmin ediyorum.

Sqervz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Servet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sıcaklığın iyi bir sorun yok. İleride böyle bir fan alabilirsin. Yeterli bir fan.
Bende 5600x kullanıyorum. Yükte max 80 derece gördüm. Sende böyle bir fan alırsan 75 derece civarında tam yükte kullanırsın bu aylarda.
Kışın çok rahat yükteyken 70 altında kullanırsın. Valo oynarken de 60 derecede çalışır. Öyle tahmin ediyorum.
Bi sorum daha olacak arasıra 81-82 oluyor ama hep olmuyor bazen çıkıyor sonra iniyor ama genellikle 75-80 derece ( kaç derece olursa işlemciye zarar verir ) yada sıkıntıya sokar işlemciyi cevaplar sanız sevinirim 😃(masa üstü bilgisayar benim ki )

Alican.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Alican ekinci
yerinde olsam thermalright kule tipi soğutma bakardım 1200 liradan başlıyor biraz pahalı ama kaliteli bende peerless assassin var 5600x işlemciyle kullanıyorum memnunum

Musa06_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Musa
Sorun Olmaz işlemci fazla ısıdan ghz düşürür zaten.
Ben ryzen 5600g ile 95-99 dereceyi gördüm sorun olmadı .
Çok ısınmasın diyorsam biostan Amd core perfomance boost u kapatırsan 3.9 ghz geçmez ve işlemci ısınmaz.
Uygun Fiyatlı soğutucu
Aynen öyle bende öyle yaptım miss gibi

Bünyamina

80+ Gold
Bi sorum daha olacak arasıra 81-82 oluyor ama hep olmuyor bazen çıkıyor sonra iniyor ama genellikle 75-80 derece ( kaç derece olursa işlemciye zarar verir ) yada sıkıntıya sokar işlemciyi cevaplar sanız sevinirim 😃
90 95 geçmediği sürece bir sorun olmaz. Geçerse hızı kısar sadece. Rahat olun yani bu konuda.

Sqervz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Servet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bi sorum daha olacak arasıra 81-82 oluyor ama hep olmuyor bazen çıkıyor sonra iniyor ama genellikle 75-80 derece ( kaç derece olursa işlemciye zarar verir ) yada sıkıntıya sokar işlemciyi cevaplar sanız sevinirim 😃
Hiçbir şey olmaz o sıcaklıkta. Benim laptop 95 dereceye bile çıkıyor tabi fanları kapatınca :D
Benim ki laptop değil masa üstü ikisinin normal olması gereken sıçaklıklar aynı derece olmaz farklı olur

inkodes

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
459
İsim
Muhammed Fehim Yazıcı
zarar vericek sıcaklıga cıkmasına izin vermez zaten rahat ol

Sqervz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Servet
90 95 geçmediği sürece bir sorun olmaz. Geçerse hızı kısar sadece. Rahat olun yani bu konuda.
Bios ayarların dan kısma nasıl oluyor videosu varsa atabilirmisiniz bide bios ayarlarını değiştirirsek FPS düşüşü PC yavaşlama PC kapanma gibi durumlar olmaz değil mi ( bide bazı kişiler 85 üstü işlemcinin ömrünü azaltır diyor doğrumu )

Bünyamina

80+ Gold
Bios ayarların dan kısma nasıl oluyor videosu varsa atabilirmisiniz bide bios ayarlarını değiştirirsek FPS düşüşü PC yavaşlama PC kapanma gibi durumlar olmaz değil mi ( bide bazı kişiler 85 üstü işlemcinin ömrünü azaltır diyor doğrumu )
UV yapmana gerek yok. Hayır azalmaz. Öyle ağzı olan konuşuyor işte.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
964,048
Üyeler
152,168
Son üye
wastekuxdd
Top Bottom