Neler Yeni

Telefoncu telefon faturası vermedi

Adahann

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Adahan Sancar
Merhaba, 4 gün önce sıfır paket bir iPhone 13 satın aldım. aldığım yer küçük bir telefoncuydu. benden ya nakit ya da ibandan ödeme alabileceklerini söylediler. ben de atmden o kadar parayı 1 günde çekemeyeceğimi söyledim. daha sonra ibandan atmam için ısrar ettiler. o gün ibandan attım ve daha sonra fatura aklından çıktı. Bana hem ibandan para attırdılar hem de faturasız bir cihaz vermiş oldular. Şimdi satmak istesem cihazın fiyati çok fazla düşer. az önce aramayı denedim ve telefon çalıyor fakat açmıyorlar. ne yapmam gerekiyor? lütfen yardımcı olun.

Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Ali Efe Özdamar
Merhaba, 4 gün önce sıfır paket bir iPhone 13 satın aldım. aldığım yer küçük bir telefoncuydu. benden ya nakit ya da ibandan ödeme alabileceklerini söylediler. ben de atmden o kadar parayı 1 günde çekemeyeceğimi söyledim. daha sonra ibandan atmam için ısrar ettiler. o gün ibandan attım ve daha sonra fatura aklından çıktı. Bana hem ibandan para attırdılar hem de faturasız bir cihaz vermiş oldular. Şimdi satmak istesem cihazın fiyati çok fazla düşer. az önce aramayı denedim ve telefon çalıyor fakat açmıyorlar. ne yapmam gerekiyor? lütfen yardımcı olun.
Öncellikle sakin olun hocam

Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Ali Efe Özdamar
Dükkanlarına gidip konuşmayı denediniz mi?

Adahann

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Adahan Sancar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam gidip istemeyi deneyin sizi yüzyüze engelleyemezler herhalde
dogru diyorsunuz fakat fatura kesmeleri icin vergi odemeleri gerekiyor yuklu miktarda. sizce benden ucret talep etmeden fatura keserler mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
445
İsim
Metin dal
vergi ödememek için parayı ibandan istediler
oraya gidip fatura istediğinizde sizden vergi ücreti isteyecektir vermezse şikayet edebilirsiniz vergi kaçırma yüzünden

spitfire

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
Burak
Telefonun IMEI'sini sorgulatin, cikmiyorsa yurtdisi telefonu kitlemisler. Ayrica gidin fatura isteyin, vermezlerse de polise.

Adahann

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Adahan Sancar
Telefonun IMEI'sini sorgulatin, cikmiyorsa yurtdisi telefonu kitlemisler. Ayrica gidin fatura isteyin, vermezlerse de polise.

imei sorguladim. turkiye cihazi. fakat sikayetci olursam ibandan attigim icin ben de suclu bulunurum diye tedirgin oluyorum

spitfire

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
Burak
imei sorguladim. turkiye cihazi. fakat sikayetci olursam ibandan attigim icin ben de suclu bulunurum diye tedirgin oluyorum

O zaman apple sitesinden bi sorgulayin apple garantili cihaz mi diye, degilse aldiginiz yeri bi arayin bana fatura vermediniz deyin bu cihazin garantisi hangi servis diye sorun. Ithalatci garantisi varsa firmanin adini ogrenip onlardan seri numarasini sorgulatin cikiyorsa problem yok. Illa fatura olmasi gerekmiyor garanti hizmeti almak icin.

+ faturasi yok diye cihazin satarken ikinci elde fiyati dusmez. Garantisi yoksa duser.

şahin doğan

80+ Platinum
Sen de suçlusun zaten. Dükkana da sana da ceza kesilir. Vergi ödememek için İban veya elden istiyorlar. İlla faturaya gerek yok.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
966,998
Üyeler
152,796
Son üye
Ömer Yeni
Top Bottom