Neler Yeni

Yeni PC aldım 1 Gün oldu çok ısınıyor

yenigeldim

80+ Silver
ya valla reis ekran kartı halihazırda vardı ileride ekran kartı gelebilir bana yine 4060 gibi pc yide yakın bi tanıdıkla babam dizdi 25-30 yıllık pc mühendisi adam zaten ben çok dedim bu işlemci sorunlu felan dinletemedim dedim vardır bir bildikleri daha karışmadım
bilgisayar mühendisi olunca ne oluyor anlamadım. anlamıyormuş işte. 4060 taksan ne olur 14900k ne yapacaksın. 14400f falan alırdın yanına da 4070 falan güzel bir sistem alırdın. bu işlemcisi soğutmak da dert.

ya valla reis ekran kartı halihazırda vardı ileride ekran kartı gelebilir bana yine 4060 gibi pc yide yakın bi tanıdıkla babam dizdi 25-30 yıllık pc mühendisi adam zaten ben çok dedim bu işlemci sorunlu felan dinletemedim dedim vardır bir bildikleri daha karışmadım
🙁 Geçmiş olsun hocam. Umarım daha iyi bir ekran kartı ve ya işlemciniz olur. Bu arada keşke inatla almasaydiniz hatta. Öyle bir durumda kanser olurdum kaç yıllık kullanacağım şey. Umarım sorununuz çözülür. Daha iyi soğutma lazım o işlemciye.

Eldurz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Eymen
RTX 2060 EKRAN kartı
i9 14900k işlemci
120 mm cooler master soğutucu
32 gb ram
samsung 990 evo TB

Daha dün geldi pc akşama kadar valoran ets tarzı oyunlarda işlemci 60 derece civarında ekran kartımda öyleydi akşam bir daha gireyim dedim valorant orta ayarlarda işlemci 90-100 derece arasında ekran kartı aynı şekil ets girince 75-80 arasına geliyor normalde bunlar 60 derece var yok gidiyordu işlemi çok ısınan bi işlemci evet kabul ediyorum ama ne olduda 1 gün dolmadan bu pc 50-60 lardan 90-100 lere fırladı tek işlemci değil ekran kartıda aynı şekil soğutma ya da macun mu sorun ne yapmalıyım
o işlemci için 420 mm en az sıvı soğutucu lazım oda baya ısınır çok yüksek güç tüketmi var

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,122
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Hocam gerekse iş gerekse oyun olsun, her türlü ekran kartı ve işlemci uyumu çok önemli. Ekran kartı kötü olursa işlemcinin iyi olmasının anlamı kalmaz.
Şuan saçmaladığının farkında mısın acaba?

dyron

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
134
İsim
muhammet
İlgilendiği Kategoriler
Futbol
madem öyle sistemi satıp amd geçebilirsin o anakarta 15. nesil gelmicek vs.

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,122
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
doğru söylemiş. amacı oyun oynamakmış 2060 a 14900k takan tek insan olabilir yeryüzündeki
Kardeşim benim adamın oyun oynaması bu konuda onu haklı yapmaz ne saçmalıyorsunuz? Cehalett.

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,122
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
2060 a ha 14400f takmışsın ha 14900k takmışsın. aradaki ufak tefek fps farkı için değer mi? madem çok mantıklı kendin gidip alaydın.
Ben ne anlatıyorum sen ne anlıyorsun bizim konumuz başka sen olayı başka anlıtorsun hadi cnm kendine iyi bak.

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,122
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
olay 2060 a 14900 k takılması da sen Artis Artis konuşuyorsun.Doğrusu buysa kendin yapmaydın.
Yavrum bak anlamadın ben sana baştan izah edeyim ki anla. Daha ortada oyuncu bilgisayarı sözü geçmemiş eleman diyor ki 14900K'ya 2060 takılmaz bende dedim ki belki işi için almıştır. Şimdi anladın mı neyi tartıltık biz. Ardından da dedi ki işi için olsun farketmez iyi bir ekran kartı alman lazım bende alakası yok saçmalıyorsun diyorum ki öyle sende bunun üzerine gelip alakasız bir mesaj atıyorusn ne diyeyim ki sana ben

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
PayiTaht
Oyun oynamak için dizmek istemiştim aslında 2 yıl garantileride var zaten rtx 2060 yanına işlemci olarak ne önerirsiniz GAMER pc olacak şekilde

Top Bottom