Neler Yeni

Lenovo v15 g4 boşta donup kitleniyor

kelebuich

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Hasan Çalışkan
Merhaba arkadaşlar 12 gün önce sıfır olarak lenovo v15 g4 83FS001XTR intel i5 12500h 8 gb ram 256 ssd modelini aldım. Bilgisayar boşta dururken veya normal chromeda takılırken bir anda donup kalıyor ne mavi ekran veriyor ne başka bir hata mouse vs. hiçbir şey tepki vermiyor. Olay görüntüleyicisini paylaşacağım sizinle. Sorun neyde olabilir garantiye versem garanti kapsamına girip iade alırlar mı çünkü para iadesi alıp kasa toplamak istiyorum.(Donma olayı 22:00 da gerçekleşiyor 22:05 de resetlediğim için kernel-power hatası geliyor.)
1722367029976.png

Checkmate

80+ Silver
sorun ekran kartı sürücüsünden kaynaklanıyor gibi çünkü aynı şey benim pcde de oluyordu ekran kartı sürücüsünün sürümünü daha düşük bir sürüm yüklemeyi dene, kaldırıp yeniden yüklemeyi dene.

kelebuich

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Hasan Çalışkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kusura bakmayın geç gördüm garantiye gönderdim cihazı ve sorunu çözdük yazılımsal sorun dediler format atıp driver yükleyip geri gönderdiler ama nafile aynı sorun devam ediyor dediğiniz gibi ekran kartı driverını eski sürüm yükleyeceğim

kelebuich

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Hasan Çalışkan
sorun ekran kartı sürücüsünden kaynaklanıyor gibi çünkü aynı şey benim pcde de oluyordu ekran kartı sürücüsünün sürümünü daha düşük bir sürüm yüklemeyi dene, kaldırıp yeniden yüklemeyi dene.
Hocam yaptım dediğiniz şekilde çözülmedi sorun. Garantide donanımsal sorun yok yazılımsal sorun var denilip format atılıp driver yükleyip gönderdiler geri. Sıfır aldığım üründe böyle sorunlar çıkıyor umarım para iadesi yaparlar. Tekrar göndericem garantiye.

_Keremkal

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Kerem Demirtaş
Hocam ipf kafamı karıştırıyor orada yaa
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ipf Intel kaynaklı bir hata olduğunu işaret ediyor ancak karşılaşanlarda çözüm bulamamışlar

Şuan uyanıksanız eğer kaç dakika da dolduğunu yazabilirmisiniz?

Son düzenleme:

kelebuich

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Hasan Çalışkan
Hocam ipf kafamı karıştırıyor orada yaa

Ipf Intel kaynaklı bir hata olduğunu işaret ediyor ancak karşılaşanlarda çözüm bulamamışlar

Şuan uyanıksanız eğer kaç dakika da dolduğunu yazabilirmisiniz?
Hocam çok özür dilerim girmeyi unuttum bazen açıldıktan 5-10 dk içinde oluyo bazen 1 saat bazende 10 saat sonra olabiliyor ama şöyle bir detay veriyim size oyun oynarken daha hiç kapanmadı valorant veya lol oynamıştım hiç kapanmadı oyun esnasında

_Keremkal

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Kerem Demirtaş
Özürü olur mu bunun sıkıntı yok hocam. Peki her donduğunda lPF i hata düzeyinde verip mi donuyor?

kelebuich

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Hasan Çalışkan
Özürü olur mu bunun sıkıntı yok hocam. Peki her donduğunda lPF i hata düzeyinde verip mi donuyor?
Evet hocam her donduğunda bu şekilde oluyor açtım şuan bilgisayarı tekrar donduğunda başlatıp ss alayım emin olmak için

Evet hocam her donduğunda bu şekilde oluyor açtım şuan bilgisayarı tekrar donduğunda başlatıp ss alayım emin olmak için
İpf sanırım her donduğunda çıkmamış galiba hocam önceki donmaların bazılarında var bazılarında yok

Son düzenleme:

kelebuich

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Hasan Çalışkan
Hocam sanırım çözümü buldum biostan secure boot disabled yapıp user modedan setup mode aldım ve yaklaşık 2-3 saattir reset durumu olmadı hala test ediyorum şimdilik

_Keremkal

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Kerem Demirtaş
Bakın bakalım hocam aynı şey olursa yazarsınız

Top Bottom