Neler Yeni

Yardım Alienware AW3225QF 31.6" Quantum Dot OLED Curved Gaming Monitor

sttanga

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Dante Aslan
Merhaba arkadaslar,

Yeni bir ekran satin aldim bugün teslim alabildim.(Alienware AW3225QF)Bir kaç araştırma sonrasında oled ekranların yanma sorunu olduğunu öğrendim. Bu satin almis olduğun ekranda bir yanma durumu olacak mı bunu nasıl engelleyebilirim. Bilgisayarı genelde günde 6 - 8 saat oyun oynarken ya da film izlerken kullaniyorum.

Bu ekranı kullanan arkadaşlara sorum yapmam gereken bir ayar ya da öneriniz var mı.

Şimdiden yardım eden herkese teşekkürler.

swindler

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
abdulkadir bayram
Merhaba arkadaslar,

Yeni bir ekran satin aldim bugün teslim alabildim.(Alienware AW3225QF)Bir kaç araştırma sonrasında oled ekranların yanma sorunu olduğunu öğrendim. Bu satin almis olduğun ekranda bir yanma durumu olacak mı bunu nasıl engelleyebilirim. Bilgisayarı genelde günde 6 - 8 saat oyun oynarken ya da film izlerken kullaniyorum.

Bu ekranı kullanan arkadaşlara sorum yapmam gereken bir ayar ya da öneriniz var mı.

Oled ekranlarda yanma sorunu çok rastlanan bir şey değil genelde aynı renk duvar kağıdı kullanmak gibi şeyler bu soruna yol açabilir. zaten film vs. izlerken sürekli değiştiği için bir problem olmaz. Firmaların bu sorunun önüne geçmek için kendilerine özel teknolojileri var zamanla bu sorunu ortadan kaldırırlar diye düşünüyorum.

shaco27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
494
İsim
eyyüb
Merhaba arkadaslar,

nerden aldın snjdenmi :)

shaco27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
494
İsim
eyyüb
tr gelmediki bu ürün snrjide satılıyor tek.

sttanga

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Dante Aslan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Oled ekranlarda yanma sorunu çok rastlanan bir şey değil genelde aynı renk duvar kağıdı kullanmak gibi şeyler bu soruna yol açabilir. zaten film vs. izlerken sürekli değiştiği için bir problem olmaz. Firmaların bu sorunun önüne geçmek için kendilerine özel teknolojileri var zamanla bu sorunu ortadan kaldırırlar diye düşünüyorum.
Benim monitörde yapmam gereken birsey var mı masaüstü simgelerini gizlemek, alta ki arayüzü çubuğunu gizlemek gibi?

shaco27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
494
İsim
eyyüb
Benim monitörde yapmam gereken birsey var mı masaüstü simgelerini gizlemek, alta ki arayüzü çubuğunu gizlemek gibi?
gerek yok siyah tema indir pencere gizleme yap birde simgeleri otomotik 20 saniye gizleme var bunları yapmak şart değil yinede silerkende nemli gözlük bezi veya mikrofiber bezle sil.siyah tema kullan dark modu kullan :) parlaklık 200-250 kullan 0 sıkıntı olur ve bunlar belirtim üzere yapmak zorunda değilsin çok takma kullan gitsin.
4saat bir dinlendir otomatik ekran temizliği yapıyor bunun yanması bu şekilde 5 yılakadar uzayabilir 6 ay acık kulanan insanda bile yanma minamal düzeyde gen3 ler kendisini otomatik temizliyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

sttanga

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Dante Aslan
gerek yok siyah tema indir pencere gizleme yap birde simgeleri otomotik 20 saniye gizleme var bunları yapmak şart değil yinede silerkende nemli gözlük bezi veya mikrofiber bezle sil.

ne gibi cizgi var atsan görsem paketlemelerinde sorun var ekran cizgi geliyor ben ürünü tr den yeni aldım bir firma getirdi haftaya elimde olucak aynı ürün harika üründür yazılım güncelle mutlaka.
Çok teşekkür ederim peki monitor üzerinden bir ayar yapmam gerekmekte midir?

swindler

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
abdulkadir bayram
Yurt dışında yaşıyorum fakat biraz endiselendiriyor iade etmeli miyim
Niye iade edesiniz hocam. Bu sorun sıklıkla yaşansaydı sektörü biterdi zaten. Endişelenmeniz gereken bir şey yok sadece arada duvar kağıdı değiştirin bide masaüstünü bi klasöre atın yeter.

sttanga

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Dante Aslan
Niye iade edesiniz hocam. Bu sorun sıklıkla yaşansaydı sektörü biterdi zaten. Endişelenmeniz gereken bir şey yok sadece arada duvar kağıdı değiştirin bide masaüstünü bi klasöre atın yeter.
Çok teşekkür ederim sadece endişelendiriyor ürün biraz pahalı paranın boşuna gitmesini istemiyordum.

gerek yok siyah tema indir pencere gizleme yap birde simgeleri otomotik 20 saniye gizleme var bunları yapmak şart değil yinede silerkende nemli gözlük bezi veya mikrofiber bezle sil.siyah tema kullan dark modu kullan :) parlaklık 200-250 kullan 0 sıkıntı olur ve bunlar belirtim üzere yapmak zorunda değilsin çok takma kullan gitsin.
4saat bir dinlendir otomatik ekran temizliği yapıyor bunun yanması bu şekilde 5 yılakadar uzayabilir 6 ay acık kulanan insanda bile yanma minamal düzeyde gen3 ler kendisini otomatik temizliyor.
Monitor dinlendirme olayini monitörü kapatmam mi gerekiyor yoksa ayrı bir ayar mı var biraz cahilim kusura bakmayin

shaco27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
494
İsim
eyyüb
Çok teşekkür ederim peki monitor üzerinden bir ayar yapmam gerekmekte midir?
renk ayarına gerek yok dollby hdr desteği felan monitor tek hdr kullanmak istersen hdr ayarlardan aç.
renk kalibrasyonu en iyi monitor bu hiç ayara gerek yok sadece aşırı parlak kullanma yeterli.
firware kesin güncelle monitorun içinde minik fan bulunuyor bilgin olsun :) monitor ayarında görebilirsin test edebiliyoyrsun 900-1700 rpm gözüküyor 2 dakka sürüyor testi otomatik çalışıyor ısındığında.
ayalardan bak 10 bit açıkmı diye 8bitte kolay kolay olmaz ama sen yine bak.
1724857562164.png

Çok teşekkür ederim sadece endişelendiriyor ürün biraz pahalı paranın boşuna gitmesini istemiyordum.

Monitor dinlendirme olayini monitörü kapatmam mi gerekiyor yoksa ayrı bir ayar mı var biraz cahilim kusura bakmayin
aslında gerek yok sen pc kapattın an o otomotik olarak pixel temizliği yapıyor 4 saat normal ortala ama 8 saat sorun olmaz kapat fişi çekme kendi kendine temizler o elle yapmana gerek yok.
paran boşa gitmez çünkü hakkını veren bir ürün.

Top Bottom