Neler Yeni

RAM arttırma hakkında, 8+8 mi daha iyi, 8+16 GB mı?

•KoRkMaZ•

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
291
İsim
Hasan Korkmaz
İlgilendiği Kategoriler
OYUN VE BİLGİSAYAR PARÇALARI
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
Arda Akel
kullanmıyorsanız indirip kurun sonra çalıştırın üstteki katagorilerden MEMORY sekmesine girin/ DRAM FREQUENCY deki değeri 2 ile çarpın bu sizin MHZ değeriniz. CAS LATENCY (CL) sizin cl değeriniz. üstten diğer ramı seçerek aynı olup olmadığına bakabilirsiniz
Hocam kar
RAM.png

şıma böyle bir şey çıktı ama...?

xTURANN

80+ Silver
Şu İşlemleri, Tanıdık diye 4.2'ye yaptırmak yanlış anlamayın ama k*rizliktir. Kendiniz dahi yapamıyorsanız ( bende victus kullanıyorum, benim de çok ayrı takıntım var ) malzemeleri alın, HP'ye yollayın. RAM Takviyesini, Bakımını, Macun Yenilemesini Yaparlar.

Macuna Para Vermezsiniz, kaliteli bir şey kullanırlar ( Para Cepte. ), Bakıma Para Vermezsiniz, A'dan Z'ye temizlerler ( Para Cepte ), RAM Takviyesine de gerek yok ( Para yine cepte )..

Kaldı ki, 8+8 varsa zaten laptopta yeter. Victus'lar Stok Olarak 2xRAM Şeklinde Geliyor, Dual Channel. 8+16 ile 8+8 Arasında, Performans farkı belki 1 - 2 FPS falandır, tek avantaj RAM'i sömüren oyunlara ekstra RAM sunmak.

Yapılmış, farkındayım da bundan sonra daha iyi düşünüp hareket edersiniz. Paranız cebinizde kalır. ( Üzüldüm ve Sadece Bir Tavsiye Bunlar. )
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam karAlıntıyı görüntüle

şıma böyle bir şey çıktı ama...?
CL40 Ramler. Gecikmesi yüksek yani. Kaldı ki Victus'un Stok RAM'leri de öyleydi diye hatırlıyorum. Bu Program, Yüksek Olanı Baz Almıştır. Bilgisayarda öyle yapıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
Arda Akel
Şu İşlemleri, Tanıdık diye 4.2'ye yaptırmak yanlış anlamayın ama k*rizliktir. Kendiniz dahi yapamıyorsanız ( bende victus kullanıyorum, benim de çok ayrı takıntım var ) malzemeleri alın, HP'ye yollayın. RAM Takviyesini, Bakımını, Macun Yenilemesini Yaparlar.

Macuna Para Vermezsiniz, kaliteli bir şey kullanırlar ( Para Cepte. ), Bakıma Para Vermezsiniz, A'dan Z'ye temizlerler ( Para Cepte ), RAM Takviyesine de gerek yok ( Para yine cepte )..

Kaldı ki, 8+8 varsa zaten laptopta yeter. Victus'lar Stok Olarak 2xRAM Şeklinde Geliyor, Dual Channel. 8+16 ile 8+8 Arasında, Performans farkı belki 1 - 2 FPS falandır, tek avantaj RAM'i sömüren oyunlara ekstra RAM sunmak.

Yapılmış, farkındayım da bundan sonra daha iyi düşünüp hareket edersiniz. Paranız cebinizde kalır. ( Üzüldüm ve Sadece Bir Tavsiye Bunlar. )

CL40 Ramler. Gecikmesi yüksek yani. Kaldı ki Victus'un Stok RAM'leri de öyleydi diye hatırlıyorum. Bu Program, Yüksek Olanı Baz Almıştır. Bilgisayarda öyle yapıyor.
Hocam CPU-Z hakkında ne dersiniz?

xTURANN

80+ Silver
Hocam CPU-Z hakkında ne dersiniz?
Bilgisayarda Sürekli Yüklü Kalması gereken bir program değil. İşin Düşerse İndir, Bilgi al ve Sonra Sil.

Verdiği Bilgilerde Yerinde. İyi Bir Program yani. Siz programı dahi yeni duyduğunuz için, çok işinizin düşeceğini sanmıyorum. Yani silebilirsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
Arda Akel
Pardon resimler olmadan atmışım. Bunlara bir bakar mısınız demek istedim.
Kusura bakmayın lütfen.
Bilgisayarda Sürekli Yüklü Kalması gereken bir program değil. İşin Düşerse İndir, Bilgi al ve Sonra Sil.

Verdiği Bilgilerde Yerinde. İyi Bir Program yani. Siz programı dahi yeni duyduğunuz için, çok işinizin düşeceğini sanmıyorum. Yani silebilirsiniz.

Ekler

• RAM2.png
    RAM2.png
    116.8 KB · Hit: 8
  • RAM3.png
    RAM3.png
    114.6 KB · Hit: 6

xTURANN

80+ Silver
Kusura bakmayın lütfen.
Gecikme Değerleri İki RAM'inde yüksek. Lakin DDR5'te genel olarak böyle. Çok Takılmaya gerek yok.

Anlamadığım konu, umarım RAM'ler 2400 - 2600'de çalışmıyordur.
Görev Yöneticisini açıp, Performans sekmesine girin, Bellek Bölümüne tıklayın ve tam ekran şeklinde ss atın.

•KoRkMaZ•

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
291
İsim
Hasan Korkmaz
İlgilendiği Kategoriler
Kusura bakmayın lütfen.
ne cl aynı ne de mhz genelde voltajları da farklılık gösteriyor. teknoloji sayfasında en güvenli ve iyi çözüm aynı ürünleri kullanmaktıdr diyordu. iki ürünün çalışması bilgisayarın açılması da ileride sorun olmayacağı anlamına gelmiyor aksine daha fazla olasılığı arttırır. genel anlamda büyük firmaların eş değer mhz, cl, voltaj hızlarına sahip ramler kullanmasının sebebi de bu

Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
Arda Akel
Gecikme Değerleri İki RAM'inde yüksek. Lakin DDR5'te genel olarak böyle. Çok Takılmaya gerek yok.

Anlamadığım konu, umarım RAM'ler 2400 - 2600'de çalışmıyordur.
Görev Yöneticisini açıp, Performans sekmesine girin, Bellek Bölümüne tıklayın ve tam ekran şeklinde ss atın.
Hocam SS'ini alamadım ama durum şöyle,
Kullanılan (sıkıştırılmış): 10,3 GB (188 MB)
Tamamlanan: 13,1/36,2 GB
Kullanılabilir: 13,3 GB
Önbelleğe alınmış 6,1 GB

Hız: 4800MT/s
Kullanılan yuvalar 2/2
Form Faktörü: SODIMM
Donanıma ayrılmış: 332 MB

Disk Belleği Havuzu 642 MB
Disk Belleği Olmayan Havuz 440 MB

ne cl aynı ne de mhz genelde voltajları da farklılık gösteriyor. teknoloji sayfasında en güvenli ve iyi çözüm aynı ürünleri kullanmaktıdr diyordu. iki ürünün çalışması bilgisayarın açılması da ileride sorun olmayacağı anlamına gelmiyor aksine daha fazla olasılığı arttırır. genel anlamda büyük firmaların eş değer mhz, cl, voltaj hızlarına sahip ramler kullanmasının sebebi de bu
Sevindim o zaman. Hadi bakalım ne olacak. :)

•KoRkMaZ•

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
291
İsim
Hasan Korkmaz
İlgilendiği Kategoriler
Hocam SS'ini alamadım ama durum şöyle,
Kullanılan (sıkıştırılmış): 10,3 GB (188 MB)
Tamamlanan: 13,1/36,2 GB
Kullanılabilir: 13,3 GB
Önbelleğe alınmış 6,1 GB

Hız: 4800MT/s
Kullanılan yuvalar 2/2
Form Faktörü: SODIMM
Donanıma ayrılmış: 332 MB

Disk Belleği Havuzu 642 MB
Disk Belleği Olmayan Havuz 440 MB

Sevindim o zaman. Hadi bakalım ne olacak. :)
hocam neye sevindiniz ben olumlu bişey demedim ki :ROFLMAO:

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
983,568
Üyeler
155,587
Son üye
captainmactavishh
Top Bottom