Neler Yeni

Turkcell Superonline dns ve vpn kısıtlaması

purpleguy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Halil Yılmaz
Şu an Superonline kullanıyorum birçok sitede DNS'te sıkıntı kısıtlama gibi bir şey var, mesela Google DNS veya Cloudflare DNS kullandığımda erışım engellı sıteye gırdıgımde 5-10 kere F5 atınca gırıyor bir de çok yavas. Cloudflare WARP, proton VPN ve cogu VPN'i bilgisayarda kullanamıyorum. Modemden odama kadar Lan'la router kuracağım ve ona baglanacağım, bu sıkıntılardan kurtulur muyum? Erişim engelli siteler degıl de bu VPN'ler, DNS'ler düzelir mi?

brutal

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
berat
Bu konumdaki aracı kullanırsanız bütün sorunlarınız çözülür.

purpleguy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Halil Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
peki bu güvenilir mi nasıl güvenicem
Mesaj otomatik birleştirildi:

xiamio router alıcam onu kullansam bile gitmez mi kısıtlamalar?

purpleguy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Halil Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu daha iyi.
evet bunlar vpnlerden falan daha iyiymiş ama sordugum soru router kullanırsam erısım engellerı degılde vpnlerdeki kısıtlamalar gıder mı?

DogancanYr

80+ Bronze
modem degılde router kullanıcam dıyorum yanı turkcellın modemı erısme mı engellemıyor mu normalde?turk netde falan boyle sıkıntılar yok
Bazen değişiyor ama türkcell ve türktelekomda olmuyor diye biliyorum.
Eğer üçlü çete dışından internet alırsan (millenicom, comnet, netgsm) gibi internet yasaklaması bulunmuyor.
(Netgsmi öneririm fiyat konusunda.)

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,101
İsim
Mert Can Ergün
Şu an Superonline kullanıyorum birçok sitede DNS'te sıkıntı kısıtlama gibi bir şey var, mesela Google DNS veya Cloudflare DNS kullandığımda erışım engellı sıteye gırdıgımde 5-10 kere F5 atınca gırıyor bir de çok yavas. Cloudflare WARP, proton VPN ve cogu VPN'i bilgisayarda kullanamıyorum. Modemden odama kadar Lan'la router kuracağım ve ona baglanacağım, bu sıkıntılardan kurtulur muyum? Erişim engelli siteler degıl de bu VPN'ler, DNS'ler düzelir mi?
Benim ki hemen giriyor

brutal

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
berat
Bunun Turknet'in DNS'leri ile Turkcell aynı değil. Olayın modemle routerla alakası yok.

Bu daha iyi.
Biri 10 saniye biri 5 dakika daha iyi olduğu kanaatine nasıl vardınız?

DogancanYr

80+ Bronze
Bunun Turknet'in DNS'leri ile Turkcell aynı değil. Olayın modemle routerla alakası yok.

Biri 10 saniye biri 5 dakika daha iyi olduğu kanaatine nasıl vardınız?
İlk bağlantı hızına göre değil işler. O yazılımın içinde goodbye dpıda var eğer ayarlarsan doğru şekilde.
İlk sen yapmadın bu anlatımı.

brutal

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
berat
İlk bağlantı hızına göre değil işler. O yazılımın içinde goodbye dpıda var eğer ayarlarsan doğru şekilde.
İlk sen yapmadın bu anlatımı.
İnsanlara russia blacklist kullandırıp 1.1.1.1 ayarı ile fazla gecikme yaydığının farkında mısın? Önce bi anlatımı yapmayı, aracı kullanmayı öğren. İnsanlar sana çalışma mantığını sormuş kopyala yapıştır cevap vermişsin.
Attığın linkteki program ne olduğu belirsiz biri tarafından kodlanmış, sen de contrubitorler içindesin. Buna mı güveneceğiz?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
992,785
Üyeler
156,983
Son üye
BurakTheHun
Top Bottom