Neler Yeni

steelseries arctis nova pro wireless cızırtı sorunu

LordMeder

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Kazım Can
Kulaklığı alalı 1 buçuk ay oldu. Bazı tizlerde ve basslarda cızırtı yapmaya başladı nedeni ne olabilir?

Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
ahmet aksoy
denedim dediklerini de anlamadım neden düzelmedi
bilemedim bende nova 7 var ses kısıtlamaı acınca o tarz sorunlar ortadan kalkıyor garantiye sutla istersen nova pro en saglam ses sürücülerine sahip olsa laızm
Mesaj otomatik birleştirildi:

baska pcde dene istiyorasn bir kere de

LordMeder

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Kazım Can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bilemedim bende nova 7 var ses kısıtlamaı acınca o tarz sorunlar ortadan kalkıyor garantiye sutla istersen nova pro en saglam ses sürücülerine sahip olsa laızm
Mesaj otomatik birleştirildi:

baska pcde dene istiyorasn bir kere de
öyle yapacam büyük ihtimal

WAZELSHAK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ali Keskin
Merhaba dostlar,
Konuyu hortlatmış olacağım ama sorunun sebebini yazmak istedim. Amazon üstünden SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless sipariş ettim geldi ve kullanmaya başladım. Aldığım ürün 2024 Ocak ayında üretilmiş yani yeni üretim ürün. Kurulum ekranında kulaklıktan tam performans almak için EU ülkesi mi sorusuna Hayır dedim. Gamedoc üstünden GAIN seviyesini High yapınca ve ANC yani aktif gürültü engellemeyi ON yapınca basslarda patlama ve genel kullanımda cızırtılar duymaya başladım. ANC kapatınca sorun kalmıyor yada ANC açık ama GAIN Low yaparsak yine sorun nerdeyse kalmıyor. Bunun sebebi aktif gürültü engellemenin kulaklığın tasarımına tam olarak uygun yapılmamış olması, kulaklık etrafı dinlemesi gerekirken bizim ayarlarımızla yani EU hayır, GAIN HIGH iken kulaklık dışına ses ve kulaklık üstünde titreşimler çıkıyor. Bunu ANC engellemeye başladığında tam olarak film kopmaya başlıyor geçmiş olsun sesler patlıyor.

Birçok kişi bazen düzeldiğini bazen olup olmadığını söylemiş yada sihirli olarak geçtiğini düşünenler var reddit üstünde :) Bununda sebebi power butonuna bas çek ile ANC yi açıp kapatabiliyoruz. ANC kapandığında bu sorun oluşmadığı için bir çok kullanıcı sorun düzeldi sanıyor. Bu arada sürücüler vs gerçekten patlak değil ve kaliteli bana kalırsa yazılım güncellemesi ile de çözülecek bir durum yada bir yere kadar.

Durum böyle olunca aynı gün sabaha kadar bir çok şey denedim ve sorun aslında benim yapacağım çözümlerin dışında kaldığı için. 13K verdiğim bir üründe son seslerde patlama yaşayacaksam ve ya ANC kullanamayacaksam bu ürüne gerek yok dedim. Ertesi gün iade başlattım ve Amazon'a geri iade ettim.

Herkese kolaylıklar.

Top Bottom