Neler Yeni

60-70K bandında Laptop Önerisi

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Abdül Samet Güler
Bütçe
70000
Üniversite için bir laptop bakıyorum ve oyun oynamayı da düşünüyorum. Ne önerirsiniz?

Memoli12345

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
374
İsim
mehmet alp kütük

Memoli12345

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
374
İsim
mehmet alp kütük
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Abdül Samet Güler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Konuyu açan arkadaş oyun oynamayacak, önerdiğim model de Creator serisi. Crator'ü biraz araştırırsan neden önerdiğimi anlarsın.
Hocam oyun oynamayı da düşünüyorum yazmıştım bir yanlışlık olmuş.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Abdül Samet Güler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

xTURANN

80+ Silver
o bilgisayarı sınıfa sokamazsın hoca almaz
Böyle bir şey yok. Laptop kontrolü yapıp mı sınıfa alıyor. Ben TBMYO Okuyorum, Laptop gerektiren çizim dersim var. Monster getirip soğutucusunu, mousepadini koyan da vardı, normal şekilde laptopla ders yapanda. Okuduğun bölüm, render gibi şeyler yaptırmıyorsa 60-70K'yı bir laptopa bağlamak çok saçma.
30 - 35 - 40K'lık bir laptop al, bak yoluna. İstediğin oyunu da oynatır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Abdül Samet Güler
Böyle bir şey yok. Laptop kontrolü yapıp mı sınıfa alıyor. Ben TBMYO Okuyorum, Laptop gerektiren çizim dersim var. Monster getirip soğutucusunu, mousepadini koyan da vardı, normal şekilde laptopla ders yapanda. Okuduğun bölüm, render gibi şeyler yaptırmıyorsa 60-70K'yı bir laptopa bağlamak çok saçma.
30 - 35 - 40K'lık bir laptop al, bak yoluna. İstediğin oyunu da oynatır.
Bilgisayar Mühendisliği okuyorum ilk senem hazırlık.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Alicagim bilgisayar sadece üni için değil baya bir süre daha benle gitsin diye böyle bir şey almayı düşündüm

https://www.epey.com/laptop/msi-vector-gp68hx-13vh-227xtr.html hocam bu ürünün defolusunun 70 e satıldığı bir yer gördüm ama bir kişi bana "o bilgisayarı sınıfa sokamazsın hoca almaz" demişti. Neden peki bence ürün güzel ama böyle bir yorum geldi diye geri adım atmıştım

xTURANN

80+ Silver
Boş para harcama olacak o zaman 60-70k. Dediğimi yap. Bilgisayar mühendisliğinde ağır yük gerektiren bir şey yapmayacaksın.

Laptop'a fazla para harcayıp uzun süre gitmesini istesen dahi bir yerden sonra eski performansı alamayacaksın. Zamanla pil eskiyecek. Pil, sürekli ağır oyunlar oynarsan, daha hızlı eskiyecek. Yani, daha uzun gitsin diye daha fazla para vermek boş.

35 - 40K'ya @Ruffian bir laptop önerisi yapabilir. Çıkarsa belki 4070'li model bulabilir, o sana yeter.

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,153
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Boş para harcama olacak o zaman 60-70k. Dediğimi yap. Bilgisayar mühendisliğinde ağır yük gerektiren bir şey yapmayacaksın.

Laptop'a fazla para harcayıp uzun süre gitmesini istesen dahi bir yerden sonra eski performansı alamayacaksın. Zamanla pil eskiyecek. Pil, sürekli ağır oyunlar oynarsan, daha hızlı eskiyecek. Yani, daha uzun gitsin diye daha fazla para vermek boş.

35 - 40K'ya @Ruffian bir laptop önerisi yapabilir. Çıkarsa belki 4070'li model bulabilir, o sana yeter.
tavsiyem çok ağır işlem yapılmayacak ise RAM ve SSD ye odaklanmanız illede güzel bir şey mi istiyorsunuz? ve slim olmasını istiyorsunuz https://www.incehesap.com/lenovo-le...SHdgRgYXUC2NL-eUiurUv4_jrtKaH3NYaAvrSEALw_wcB buyurun size hem slim hem performanslı bir cihaz ama tavsiyem yani SSD ile RAM e odaklanıp 30-40 bin lerde bir cihaz.

ve bu attığım cihaz OLED sanırsam haberiniz olsun 0.79 MS Tepkimeyi anca OLED ekran verir.

https://www.notebookcheck.net/Lenov...ign-with-an-underperforming-GPU.739245.0.html oled değilmiş pardon ama güzel bir ekrana sahip.

Top Bottom