Neler Yeni

Türkçe Öğretmenliği okumakla doğru mu yapıyorum?

Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Abdullah Kemal Güzel
Öğretmenlikler arasında bölümün en iyilerinden kardeşim. Sözel bölümler arasında da atanman açısından en iyi bölüm. Acaba dediğin bir meslek var mı aklında? Varsa araştır ama bence konumun iyi. Sözelde birde gastronomi(mutfak şefi-aşcı) bölümü var ama araştırman lazım. Atama ve düzenli bir hayat açısından şuanki konumun en iyisi bence

StrangerIX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
986
İsim
Baran Kut
hep çok huzursuz ve yalnızım burada
Bu rahat ortamından ayrıldığında olabilecek en olağan şey hocam. Ben de mesela anneme mızmızlanırdım bu konuda :kekw:

Tercih konusunda çok bir şey diyemeyeceğim çok bilgim yok ama atamaların biraz sıkıntı olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Ondan dolayı kendini en müsait hangi bölümde görüyorsan onu tercih et.

Yalova'ya dönmeyi aklima getiriyorum ama ailem ve çevrem üzülür diye endişe ediyorum. Ne yapsam doğru bir iş yapmis olurum sizce?
Kendin için en doğrusu neyse onu yap. Çevren adapte olur konuya.

dönem bitince yapabilir miyim?
O yok hocam maalesef.

Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
ismail sağlam
türkce oğretmeni bir tanıdığım yok fakat öğretmenlik olarak arkadaşımın annesi var yıllardır atanamadı en sonunda bıraktı şuan kimya öğretmenliği bitirmiş bi ev hanımı :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Batu Han
Yerlestırme yapınca 2yıl sonra tercih yapabiliyor diye biliyorm.
dönem bitince yapabilir miyim
Öğretmenlikler arasında bölümün en iyilerinden kardeşim. Sözel bölümler arasında da atanman açısından en iyi bölüm. Acaba dediğin bir meslek var mı aklında? Varsa araştır ama bence konumun iyi. Sözelde birde gastronomi(mutfak şefi-aşcı) bölümü var ama araştırman lazım. Atama ve düzenli bir hayat açısından şuanki konumun en iyisi bence
abi bilmiyorum valla herkes farkli bir sey diyor ve ne yapacagim hicbir fikrim yok, ogretmenliklerde de bir tek ozel egitim garanti diye biliyorum onun harici turkce yine sosyal, tarih gibi alanlara nazaran daha avantajli ama yine de sorun var be abi kac bin mezun var kac kisi aliyorlar
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu rahat ortamından ayrıldığında olabilecek en olağan şey hocam. Ben de mesela anneme mızmızlanırdım bu konuda :kekw:

Tercih konusunda çok bir şey diyemeyeceğim çok bilgim yok ama atamaların biraz sıkıntı olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Ondan dolayı kendini en müsait hangi bölümde görüyorsan onu tercih et.

Kendin için en doğrusu neyse onu yap. Çevren adapte olur konuya.

O yok hocam maalesef.
boyle bir karar alsam da yaza kadar burdayim yani .d

Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
ismail sağlam
LAAA GASTRONOMİ SÖZELMİŞŞ BEN SAYISAL DİYE BİLİYORDUM BU SENE YKS VAR :D EĞER KOLAY İŞ BULABİLECEĞİM BİR DAL İSE GASTRONOMİ GİDİYORUM BEN (SAYISALIM)

yusuftheayay

80+ Bronze
Yalova'dan Bolu'ya geldim Cuma günü, geldiğimden beri içim huzursuz o yüzden size danışmak istiyorum.

12. Sınıfta okulu açığa aldım ama çalışmadım ve sınav sistemi, üniversiteler hakkında vs en ufak bir fikrim yoktu. Tabii ki kötü yaptım ve ailem dershaneye yazdırdı, 12. Sınıfta Matematiğim kötü diye Sözel seçmiştim ve puanı iyi diye gördüğüm, işlerinin kolay olduğunu düşündüğüm Türkçe Öğretmenliğini istediğimi belirttim. Dershaneye başlamamdan itibaren zaten insanların sözel bölümlere ve öğretmenliklere yönelik görüşleri nedeniyle kısa sürede bölüm ve alanı söylemeye utanır oldum ama yapabilecek başka bir şey yoktu çünkü hiç matematik temelim yoktu, dershaneye de başlamıştım kitaplar, sınıflar belirlenmişti ve başka ne yaparım da bilemedim.

Neyse sonuçlar açıklandı, geldim Bolu'ya ama içim hep çok huzursuz ve yalnızım burada. İşsizliği düşünüyorum, memleketimi ve evimi düşünüyorum, yanlış tercih mi yaptım onu düşünüyorum geldiğimden beri.

Ailemin ekonomik durumu da aslına bakarsanız iyi değil ama burs buldum ve kykda kaliyorum o yuzden okurken para konusunu çokta fazla kafaya takmiyorum ama işsiz kalırsam diye korkuyorum, hep böyle huzursuz ve yalnız mı olacağım diye de endişeliyim.

Yalova'dan Kocaeli, İstanbul, Bursa'ya ortalama 1 saat ve tersanelerin vs de olduğu bir yer.

Yalova'da puanım şu bölümlere yetiyordu; İşletme, Uluslararası Ticaret, İktisat, İslami İlimler, Gemi İnşaati (Önlisans)
Sözel 30K, EA 380K, TYT 708K

Yatay geçiş veya kendi bölümümde kalmam veya başka bir şey ne onerirseniz artık cok mutlu olurum.
İlköğretim Matematik Öğretmeniyim bu sene mezun oldum hala 2023 ataması yapılmadı 1. Sınıfsan eğer bırak bölümü kpss zor bir sınav zaten keşke mühendislik okusaydım diyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
983,910
Üyeler
155,649
Son üye
mikar