Neler Yeni

Agalar yardım edin İlk aldığım sistemde yaşadığım fps sorunu ve teknik sıkıntısı

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Emir Talha Gökyürek
Gta 5 ekran kartını yormayan bir oyun olduğu için düşük fps alıyorsunuzdur. Bende aynı sisteme sahibim. 2K En yüksek ayarları yaptığımda fps drop gidiyordu. Ortalama 130-158fps alıyorum online girdiğimde.

hocam burada ki videoda da böyle gösteriyor ki ben bu fpsleri alıyordum ama drop yiyordum şu anda droplar gitti lakin bu fpsleri alamıyorum ort 90 fps falan veriyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oyun içerisinde ram kullanimi 14.5 15gb geziyorsa ram yetersizliğinden kaynaklı olabilir .
10-12gb falan oluyordu full kullandığını görmedim

Aurelia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
89
İsim
Atilla Can
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Parçaları, Hazır Sistem, İndirimler, Oyun

Aurelia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
89
İsim
Atilla Can
İlgilendiği Kategoriler
Afterburner ile aynı ayarlarla girip oyunun ekran kartınızın % kaçını kullanıyor yazar mısınız? Ve diğer oyunlarda fpsleriniz normal ise GTA V in sıkıntısıdır ekran kartınızda hata yoktur

süper'e sahibim hocam her ayar aynı hem 1080p hem 2k için fps değerleri çok düşük alıyorum
Hocam sıkıntınızı anlıyorum ilk sistemimi alıp GTA V indirdiğimde aynı sorunu bende yaşamıştım. Ekran kartımın %20 sini kullanıyordu bu yüzden fps droplar ve düşük fpsler alıyordum. Her şeyi fullediğimde düzelmişti. Ayrıca DSR açıp çözünürlüğü 2K yapın belki o şekilde ekran kartı kullanımını arttırabilirsiniz

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Emir Talha Gökyürek
Afterburner ile aynı ayarlarla girip oyunun ekran kartınızın % kaçını kullanıyor yazar mısınız? Ve diğer oyunlarda fpsleriniz normal ise GTA V in sıkıntısıdır ekran kartınızda hata yoktur
tüm oyunlarda ayarları aynı yaptım hep daha düşük aldım hocam. cpunkta da gta5 teki kadar olmasa da 20-40 fps az alıyorum ki bi ara benchmarkta denediğimde 1080pde önce 173 aldım sonra yavaş yavaş düşerek 150ya kadar gelmişti ort. fps garip bi şekilde düşüyor geri de yükselmiyor. pc şu anda teknik serviste. O yüzden afterburner'dan bir şey atamıyorum.

wtka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
123
İsim
can
Selamlar öncelikle herkese, baştan söyleyeyim önceden buraya bir konu açmıştım lakin herkes darboğaz vs diyip konuyu dağıtmıştı. 4070tiSuper ve 7500f işlemcisi olan bi hazır sistem aldım ve bu sistemde sorunlar yaşadım ilk aldığım 2 hafta gta5'te ort. 190 fps alıyordum ama aşırı fazla drop giriyordu ve aldığım yere bunu söyledim yazılımsaldır dediler tekrardan windows kurdurdular sorun devam etti. İlk 2 haftadan sonra ise gta 5'te bi anda droplar gitti lakin fps ort. 100 fps düştü hatta yer yer 60 olduğu zamanlar bile oldu. Bu bahsettiğim sorunlar diğer oyunlarda da yaşanıyordu!! Sonrasında buraya yazdım ben 1080p monitör kullandığım için herkes darboğaz olduğunu söylediler ama darboğaz olmadığını biliyordum. Sonrasında ben 3-4 mail daha attım ve en son teknik servise gönderdim kasayı. Bu sefer de teknik servis 2k'da kendisi test etti ve bana dedi ki, her şey stabil çalışıyor ben bir sorun göremiyorum, Ben başka bir şey yapamam dedi. Konuştuk ettik en son benchmark istedim 2 oyundan cpunk ve gta'5te 2k da cpunk ort. 137.06 değer aldı dlss açık auto mod'da rtx kapalı şekilde gta 5'te ise yine durum aynı 70-140 fps arasında ama çoğunlukla 70-100 arasında yani ort.90 fps falan veriyor 2k'da!! Ben de dedim stabil çalışması sorun olmadığı anlamına gelmiyor o fps değerleri sizce normal mi? Kendisi stabil çalıştığı için bir şey diyemem isterseniz ekran kartı yetkili servisine gönderelim dedi yani anlayacağınız uzadıkça uzuyor. Ben bu durumda ne yapayım bir fikri olan var mı. Ekran kartını yetkili servise göndericem. Yine elimizden bir şey gelmiyor derlerse de artık hem yt'ye video çekip durumu anlatırım hem de thh'ye başvururum çünkü bence sorun işlemcide veyahut değilse bile pc'de ki bir şey kendini kısıtlıyor gibi. Siz ne düşünüyorsunuz?
aynı sorunu 2sene önce dandik bi bilgisayarım vardı onda işlemci geliştirdim işlemcimi geliştirdiikten sonra aynı
dediklerin gibi olmuştu ama öbür işlemcide deneyememiştim belki işlemci kaynaklıdır ama emin değilim çünkü bilgisayarcıya gidip tüm herşeyi denemiştik yine düzelmemişti sadece işlemciye dokunmamıştık + olarak anakarta

Aurelia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
89
İsim
Atilla Can
İlgilendiği Kategoriler
tüm oyunlarda ayarları aynı yaptım hep daha düşük aldım hocam. cpunkta da gta5 teki kadar olmasa da 20-40 fps az alıyorum ki bi ara benchmarkta denediğimde 1080pde önce 173 aldım sonra yavaş yavaş düşerek 150ya kadar gelmişti ort. fps garip bi şekilde düşüyor geri de yükselmiyor. pc şu anda teknik serviste. O yüzden afterburner'dan bir şey atamıyorum.
Teknik servisten gelince dediklerimi uygulayın 4070Ti Süper ve normal 4070Ti arasında 11-15fps fark oluyor genelde. 1080de muhtemelen darboğazınızda oluyordur ama söylediğiniz gibi o kadar fazla düşmemesi gerek.

Darboğaz olmaması için hikayeli oyunları DSR ile 2K açarak engelleyebilirsiniz

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Emir Talha Gökyürek
Yetkili servisteki kişi baya ilgili her şeyi denediklerini söyledi bana başka parçalar kullandık dedi hatta dual ram bile yapmışlar ama sonuç değişmemiş ama yanlış duymadıysam bi işlemciye bakmamışlar ve stabil çalıştığı için her şey sorun yok diyorlar hani sırf gta5te 100 fps stabil çalışıyor diye, cpunkta 137 fps sorun yok diyorlar ama videodakindan baya bi bi düşük videoda quality adamlarda auto dlss açıktı benchmark'ta
aynı sorunu 2sene önce dandik bi bilgisayarım vardı onda işlemci geliştirdim işlemcimi geliştirdiikten sonra aynı
dediklerin gibi olmuştu ama öbür işlemcide deneyememiştim belki işlemci kaynaklıdır ama emin değilim çünkü bilgisayarcıya gidip tüm herşeyi denemiştik yine düzelmemişti sadece işlemciye dokunmamıştık + olarak anakarta

Teknik servisten gelince dediklerimi uygulayın 4070Ti Süper ve normal 4070Ti arasında 11-15fps fark oluyor genelde. 1080de muhtemelen darboğazınızda oluyordur ama söylediğiniz gibi o kadar fazla düşmemesi gerek.

Darboğaz olmaması için hikayeli oyunları DSR ile 2K açarak engelleyebilirsiniz
son bi yazılımsal mı değil mi onun için windows 10 kuruldu şimdi yarına tekrardan gta 5 te test yapacaklar bakalım ne olacak.. :/ ondan sonra da bi şey yok denirse isterim kasayı bi de afterburner'dan ekran görüntülerini atarım ama hiç kullanmadım afterburner o yüzden birinden yardım falan almaya çalışıcam

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
998,999
Üyeler
158,227
Son üye
atilla41
Top Bottom