ICONOM isimli üyenin son içerikleri

1. ICONOM

pek anlamam sadece alınır mı? alınmazmı onu sormak istedim

Beklemekte tehlikeli dolar yardırdı gidiyor. Hayırlısı bakalım. Ben biraz araştırayım, yazarım.
  2. ICONOM

Peki donanımları tek tek alsan kendin montajlayabilir misin yoksa hazır sistem mi arıyorsun?
  3. ICONOM

O sistem piyasada baktığın zaman ederi 1500 tlyi ancak görür. 8000 TL'ye, ekran kartını düşük tutarsan, ryzen 5li, 16 gb ramli filan fıstık gibi sistem toplarsın. Sonra lazım olursa ekran kartını da yükseltirsin. Pcyi ne amaçla kullanacaksın? Ofis işlemleri, internet, film vs. mi yoksa oyun da...
  4. ICONOM

Tek Slottan fazla ram ile çalışmayan PC

2 rami takılıyken anakarttın ikaz ışıkları yanmıştı ama debug.log'un oluşması için pcnin masaüstüne gelebilmesi gerekmiyor muydu? Çünkü 2 rami takınca ne windowsa ne de biosa gidebiliyor pc hiç görüntü yok yani... yada ilgili debug.loga nereden ulaşabilirim çünkü pcnin ya da windowsun herhangi...
  5. ICONOM

İşte ondan da uzak durmaya çalışıyorum. Tek slotta 16yı yakarım gibi geliyo bana hep. Dual channel olunca birbirlerini rahatlatıyor ponçikler. Sağolasın hoca ilgine teşekkürler.
  6. ICONOM

Telefon kamerasının makro çekimiyle baktım. Genel bakışla hepsi de gayet sıralı düzgün asker gibi duruyorlar sadece bir ya da iki tanesine çok yaklaştırınca belki milimlik bile diyemeyeceğim hafif eğik gibi duruyor yani hayal meyal bir gürüntü gibi sanki çok fazla baktığımdan beynim bana oyun...
  7. ICONOM

Evet şu an zaten elimdeki iki ramde çalışıyor ama bir tanesini kullanıyorum. Pcyi temizlerken yağsız kontak devre spreyi kullanmıştım zaten ve öncesinde blooverla iyice tozunu da almıştım. Montajları tekrar yaparken zorlamamaya ve sağa sola fazla dokunmamaya da özen göstermiştim. Gayr-i ihtiyari...
  8. ICONOM

Başka bir anakarta ulaşma imkanım olursa onu da denerim ama bir süre öyle bir imkanım olmaz muhtemelen. Farklı donanım denemeden net sorunu bulursam direkt değişmesi gereken donanım varsa onu satın almayı planlıyordum. Bu arada alakana teşekkür ederim. 1635707534 İşte onu deme ya... eğer...
  9. ICONOM

Yok, olmadı. Mesajını okuyunca biosa girdim hemen kapattım xmpyi standart 2133 mhze döndü. Hesap ekranına gelince pcyi kapattım sonra ikinci rami taktım ve açtım. Sonuç yine aynı, ekran gelmiyor. Sonra iki rami tek takarak xmpleri açıp kapattım ve çift olarak yine denedim, olmadı. Sonra slotları...
  10. ICONOM

Merhaba, 3 gün önce pcnin iç/dış temizliğini ve işlemci termal macun tazelemesini yaptıktan sonra bilgisayarı açtığımda anakartımın rgb ikaz lambaları beyaz renkte yandı ve ramlerde problem olduğunu gösterdi. Ramleri başka bir bilgisayarda denedim ve ikisi de çalıştı. Kendi bilgisayarımda...
Top Bottom