TLPA isimli üyenin son içerikleri

1. TLPA

MSI B650 TOMAHAWK - 7800X3D BIOS AYARLARI NASIL OLMALIDIR?

Bende de aynı anakart ve işlemciden var. Game Boost 'u açıyorum ve ek olarak ram profilini aktif ediyorum. Fanlarımı sessiz ve olabilidiğince performanslı çalışacak şekilde konfigüre ediyorum. Başka da yapılması gereken, mantıklı ayar yok bence. Ancak ileri düzey overclock yapılacaksa diğer...
  2. TLPA

7800x3D sıcaklık yüksek değil mi?

Valla ben görselliğe önem verdiğim için onu da takım olarak Corsair marka aldım, aynı RGB programı üzerinden kullanıyorum ve görüntü kirliliği yok. Bunun dışında pekte anladığım bir şey değil ancak sistemi taşıyor mu taşıyor dedim geçtim.
  3. TLPA

7800x3D sıcaklık yüksek değil mi?

Sağlam yüke koyarsanız çok sağlam soğutucu gerektiğini görürsünüz. 1712104350 Sağlam yüke koyarsan o değerler çok normal, genel olarak 65-75 derece arasında çalışsa de 80 dereceyi ara sıra anıyor. Hatta 90 bile gördüğüm oluyor. 360 lık corsair h150 kullanıyorum. Ön tarafa doğru şekilde takılı...
  4. TLPA

Rdr 2'de 2k ultra 120 fps için sistem tavsiyesi

Bu sorunlar genelde dandik komponentler kullanılan ve havalandırması yetersiz kasalarda oluyor. Dandik bir PSU 'nuz var ise kontrol edilmesi önemli değildir. Evet Nvidia kartların toleransları çok daha fazla, hatta hiç ısınmıyorlar neredeyse, kabul ediyorum.
  5. TLPA

Rdr 2'de 2k ultra 120 fps için sistem tavsiyesi

GPU değiştirene kadar PSU 'nu kontrol etseydin iyiydi. Ayrıca sürücüyü DDU ile kaldırıp tekrar kurmanı öneririm.
  6. TLPA

hangi bluetooth adaptörünü almalıyım?

Marka, model çok önemli. Telefonda lag yapmayan kulaklık bilgisayarda yapabiliyor, bunu araştırarak tercih edin, başıma gelmişti.
  7. TLPA

🔥FSR 3.1 DUYURULDU, 40 YENİ OYUN 3000 Serisi Kullananlar Mutlu🔥

Evet, linçleyeceğiz. Çünkü sağlıklı sistemlerde yaşanmayan bir problem. Nvidia tartışmaya açık olmayacak şekilde çok daha kaliteli ancak işin içine fiyat/performans noktası girince AMD daha mantıklı. Örneğin, birkaç ay önce 9500 liraya 6900 XT aldım, rakibi 3090, bak bakalım kaç lira. 🙂 Bu...
  8. TLPA

2.el 6900 xt değerleri

GPU sıcaklık değerlerini de kontrol etmeyi unutma, aynı karttan kullanıyorum, saat gibi. ❤️ Güç kablolarının karta tam oturacak şekilde ve doğru biçimde takıldığından emin ol. 750W PSU zorlana zorlana da olsa tam yükte bile bu kartı çeker. Güç aynı hat üzerinden gelmesin, iki ayrı hattan çek...
  9. TLPA

Öneri 2000₺ ~ bütçeyle PC için hangi ses çözümü mantıklı?

Ekleme: Logitech Z313 aldım arkadaşlar. Sesi güzel, son ses kullanmıyorum zaten, pavyon işletmiyorsanız eğer yeterli.
  10. TLPA

Öneri 2000₺ ~ bütçeyle PC için hangi ses çözümü mantıklı?

Aslında kulak üstü kulaklık düşündüm ama kullanımı beni rahatsız ediyor ve saçımı ezerek bozuyor diye bunu almak istemiyorum. Soundbar'lar kompakt oldukları için hoşuma gidiyor ama nasıl olur bilmiyorum. Bilgisayarımı sadece oyun ve müzik dinleme amacıyla kullanıyorum, bu civarlara mantıklı bir...
  11. TLPA

RX 6800 ve R5 5600X Takılma Olayı Olumsuz Sonuçlandı!(Pazartesi Olayı)

Anakart yetersiz diye bir şey yok, dibine kadar overclock yapmıyorsan teorik olarak a320 anakarta 5800x3d bile takarsın. PCIe versiyonu da en son etkili değildi diye hatırlıyorum. Benim önceki sistemimde de b450 vardı 5700xt sorunsuz çalışıyordu. Biosunu güncelle, güncelse bile tekrar üstüne...
  12. TLPA

Kulak içi kulaklık önerisi

Telefonunuz ne? Samsung 'ların kutusundan çıkan AKG kulaklığa göre kalitesi nasıl? Bilgisayarda hiç kullandınız mı? Lag durumu var mı? 1703671657 O uygulamayı neredeyse hiç kullanmayacağımı düşünerek, önemsiz bir sorun diyebilirim. Ayarları bir kere yapar bir daha muhtemelen açmam o programı.
  13. TLPA

https://www.akakce.com/bluetooth-kulaklik/en-ucuz-qcy-melobuds-t18-tws-kulak-ici-fiyati,200315722.html https://www.akakce.com/bluetooth-kulaklik/en-ucuz-anker-soundcore-r50i-tws-kulak-ici-fiyati,91757687.html Bu iki ürün için olumlu yorumlar aldım, bunlardan birini tercih edebilirim belki...
  14. TLPA

o aslında büyük sıkıntıymış ya, oyun oynarken 5 dakikada bir bağlamakla mı uğraşacağım? Müzik dinlerken her bir müzik için kulaklığı bağlamaya mı çalışacağım. Çok saçma gerçekten. Bence ona bir güncelleme falan gelmiştir, kulaklığın kendisine de ayrıca geliyor, bir kontrol etmeni tavsiye ederim.
  15. TLPA

Çözüldü✓ R7 7800X3D Güncel fiyatıyla almalı mıyım? Beklemeli miyim?

Soğutucular pek anladığım bir alan değil, biraz da ince ayarıyla alakalı, benimkisi mesala 75 derecede 80% ve 80 derecede 100% çalışacak şekilde ayarlı, ortalama seviyede bir oyun açmıştım az önce ve 75 dereceyi görmüş, tabi ne kadar ne süreli gördü bilmiyorum, MSI Afterburner 'ın yalancısıyım...
Top Bottom